Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babákat tényleg alapzajban...

A babákat tényleg alapzajban kell altatni? TV, rádió stb mellett? Nem kell csendben lenni altatáskor?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 12:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez is babafüggő. általában mindenki úgy indul neki, hogy zaj mellett próbálja altatni a babát, de ha nem megy, és végre több óra kínlódás után elalszik a pici akkor inkább csöndben maradnak addig amíg alszik :)

én is így voltam vele, nagyon rossz alvó a fiam. Ezért amikor elalszik, arra a 10 percre lehalkítom a rádiót, nem zajongok, utána mikor már mély álomban van, azért nem kell a síri csend. De én örülök, ha egyáltalán elaszik, arról már rég lemondtam,hogy bárhol bármilyen körülmények között tegye...:)

2010. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

én is így hallottam, meg taopasztaltam is.

Gyereket vittük sétálni, általában a babakocsiban aludt el, kutyaugatás és madárcsiripelés mellett, mivel budakeszin lakunk. soha nem okozott gondot, nem ébred fel az ugatásra, de ha egy barom autód dudál, még ha halkan is, felébred egyből. Sztem hozzá kell szoktatni azokhoz a hangokhoz, amiket nem lehet kiküszöbölni és gyakori, úgyik megszokja és könnybb lesz altatni

ha némacsöndben altatod, minden kis neszre felriad

remélem segítettem!

2010. szept. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

Igen ez babafüggő. Van , hogy elalszik és észre sem veszem, hogy elaludt és van, hogy nehezen alszik el és akkor lehalkítom a tv-t, ha nagyon fáradt akkor csendben tud csak aludni.

Különben a tv-vel kapcsolatban annyit szeretnék, hogy ki milyen idiótaságot néz azt maga dönti el, nem a tv vel van a gond hanem a műsorokkal és azon igazán lehet segíteni, én nagyon sokat nézem a sprektumot,national geograficot, animal planetet a dekót (lakberendező vagyok) van 50-60 csatorna , igazán lehet a tv.-ben értelmes dolgokat is nézni! Nagyon utálom ezt a "tv szidást" , hogy mennyire nem tesz jót, de érdekes senki nem válik meg tőle! Igenis lehet a tv-ben értelmes dolgokat is nézni!

2010. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell csendben altatni, de olvastam, hogy az állandó zaj (rádió, TV) nem engedi az agyat pihenni és gátolhatja a kicsi fejlődését. Nem igazán tudom ezek után, hogy altassam a babámat, ha nem akarom, hogy minden zajra felriadjon. Magamban vagyok vele: mikor alszik nem igazán jön, hogy hangosan beszéljek néha zajkeltés végett...
2010. szept. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
a fiam olyan fél éves koráig nem volt hajlandó nappal a kiságyban aludni, este gond nélkül egyedül elaludt a kiságyban úgy,hogy nem kelt fel éjszaka.Így nappal ott aludt,ahol én is voltam meg a babakocsiban séta közben.én hallgattam a rádiót,néztem a tv-t,interneteztem,amíg aludt,illetve az utcán is volt zaj rendesen.Simán elaludt alapzajban.Fél éves kora óta nappal is a kiságyban alszik, és sokszor felébred hirtelen zajra például szirénára.tehát mi hiába nem jártunk lábujjhegyen, akkor is csendben tud pihenni.Én hallgatok rádiót,nézek tv-t a szomszéd szobában,amíg alszik, tehát nincs síri csend most sem.Egy éves
2010. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%
Azt azért vegyük figyelembe,hogy amikor a babakocsiban alszik a baba,sokkal nagyobb "térben" hallatszódnak a zajok(másképpen terjed a hang),és jó esetben a kutyaugatás,stb. a természet zajai.Egészen más az,amikor zárt térben hall valamit,akár monoton,akár hirtelen zaj.A férjem csakis tv-re tud elnyugodni és elálmosodni este,én majd' megőrülök tőle.Ugyanígy van ez a babáknál is.
2010. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a tv alapzaj, mert különben semmit nem tudnék csinálni miközben alszik...annyira közel van a konyha a gyerekszobához, hogy elég, ha kinyitom a csapot és szól egy nagyot a termosztát, már felkelt, és nem azért mert nincs hozzászokva a zajhoz, hanem mert még egy felnőtt is felébred egy hirtelen nagy zajra...

És mi az, hogy értelmes ember be sem kapcsolja a tv-t? Ez egy butaság, mert a jól megválogatott műsorból sokat lehet tanulni és igenis vannak szórakoztató dolgok is a tvben.

2010. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
4-6 hós korukig sem a zaj, sem a fény nem zavarja őket.
2010. szept. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

az alvásban.

utolsó vok :-)

2010. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A tv-t nem javasolnám, alapzajnak, mert annyi baromság megy benne, ami befolyásolja a tudatalattit, plusz az állandó villódzás...

De valóban nem érdemes csendben, pisszenés nélkül ülni, amíg alszik. Nekem szokott a konyhában rádió szólni halkan, nyáron minden ablak nyitva, jönnek-mennek az autók, buszok, kutyák ugatnak, remekül aludt. Még porszívóztam is mellette és a mosógépre sem kel fel.

Ilyen zajok lehetnek nyugodtan, de ha egy mód van rá tévét ne. Rádiót is csak másik helyiségben.

2010. szept. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!