Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez ennyi idő alatt is nagyon...

Ez ennyi idő alatt is nagyon káros volt?

Figyelt kérdés

Tegnap délután volt nálunk anyósom. Beszélgettünk és nála volt a pont 4 hónapos fiam. Egyszer elmentem mosdóba, mire visszatértem, a gyerek a fotelben ült, majd összecsuklott a gerince, anyósom meg nagy büszkén mutatja hogy milyen ügyes. Mondtam neki hogy ilyet mi nem szoktunk, inkább fektesse le. Erre nagyon elcsodálkozott, hiszen ők a férjemet már 3 hónaposan is így ültették, akkor mi mikor akarjuk? Mondtam hogy majd ha a védőnő szól. Ezután inkább ölbe vette és ott ültette, de legalább hátradőlve kb 45 fokban, szóval az már inkább félig fekvés volt.


Nem a kérdéshez tartozik, de a történet folytatása, hogy elkezdte még mondani hogy kell nekünk egy járóka hogy ne az egész házban kusszon majd és hogy fog venni a gyereknek olyan gurulós műanyagot amibe bele tudom ültetni ő meg rugdalja magát. Azt hiszem ez a járássegítő, úgyhogy kizárt hogy használni fogjuk. Láttam a férjemről kiskori képet amin ilyenben van, hát borzalmas még nézni is, hát még benne lenni. Nem beszélve a káros hatásokról.


2022. jún. 12. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem lesz ennyitől semmi baja. Szóltál, legközelebb is kérd meg előre már, hogy ne ültesse és akkor megjegyzi. A járókompra szintén mond meg nyugodtan, hogy a legújabb ajánlások szerint nem jó dolog és ne vegyen mert nem fogjátok használni viszont helyette vehezne ezt meg azt, ami jól jönne. Így ő is hasznosnak érzi magát. Semmi értelme ilyeneken összeveszni, fog még nagyon jól jönni a segítsége.
2022. jún. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Baja nem lesz, emiatt ne aggódj.

Én átküldenék neki egy-egy cikket a korai ültetés,- és a bébikomp káros hatásairól (millió-egy ilyen cikk van); és elmagyaráznám neki, hogy igen, régen ez szokás volt, de mára a tudomány beigazolta ezen dolgok káros hatásait.

2022. jún. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Nem lesz ennyitől semmi baja. Babykompra gondolt szerintem, vegye meg, amikor ott van anyósod beleteszitek 5 percre, annyitól nincs baj és nincs konfliktus. Nagyon nehéz ám neki is, mert nekik más dolgokat tanácsolt a védőnő, gyerekorvos. Ez a ne ültest téma olyan, mintha a te menyed 30 év múlva előállna azzal, hogy tonhalat kell adni 2 hónaposan, mert az a legújabb kutatási eredmény, hogy akkor lesz egészséges.
2022. jún. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Ennyitől nem lesz baja és emiatt ne haragudj meg rá, változtatott, így biztosan nem akar rosszat.

Nekünk pl. anyukám tuti nem akarna rosszat, mégis csinál ilyeneket. Egyszerűen nem követte a "trendeket". Ami nálunk még tök oké volt (pl. ültetés, vagy bébikomp), az már nem az, ennyi. Beszéld meg vele.

2022. jún. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Én ezeket azzal szoktam lezárni, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint nem egészséges. A "mi időnkben" kezdetű baromságokra meg annyit szoktam mondani, hogy a ti időtökben a dohányzást is ajánlották, pedig azóta már igazoltan belehalt pár ember a tüdőrákba, szóval lehet a jövőben pár dolog elavult lesz, de amiről egyértelműen kiderült, hogy káros, azt mi kerüljük.
2022. jún. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is lesz babykomp ha nem órákat tölt benne,Kkor nem lesz baja. De az ültetés ebben a korban tényleg nem egészséges, meg kell várnia amíg magától jut el oda.
2022. jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lesz
2022. jún. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!