Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire káros egy kisebb...

Mennyire káros egy kisebb gyerekre a tv?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem, így nem értek hozzá, de az egyik ismerősömnek van egy 1,5-2 éves kislánya aki már kb fél éves kora óta rendszeresen nézi a TV-t.

Ezt úgy kell elképzelni hogy a TV egész nap megy, aztán hol nézi a gyerek, hol nem.

Ami számomra ijesztő, hogy néha annyira bele merül a TV-zésbe, hogy hiába szólítjuk a nevén, nem figyel csak bámulja a tovább a képernyőt. Ha eltakarjuk a szemét vagy elé állunk akkor elveszi a kezünket, kihajol mögülünk és nézi tovább, vagy hisztizik.


Az anyja úgy van vele had nézze, hiszen milyen jót tesz neki, mivel ügyesen beszél és sok szót tud már. Nem mellékesen legalább leköti.


Ez tényleg normális? Nem lesz baja tőle a kislánynak?


2022. ápr. 7. 11:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, hogy káros-e, de hogy NEM HASZNOS, az egészen biztos...
2022. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%
Egy ilyen kicsi gyereknek egyáltalán nem ilyen ingerekre van szüksége. Anyukának persze praktikus, mert addig sem kell foglalkozni a gyerekkel. Csak azt nem értem, hogy az ilyen miért akart gyereket.
2022. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
elektronikus gyerekpásztor...
2022. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Persze, hogy káros. Az egy elég nyilvánvaló dolog, hogy mozognia kellene inkább, nézelődni (nem mereven egy pontot nézni). A kevésbé tudott dolog, hogy amikor pl. mesét mesélsz egy gyereknek, akkor fejlődik a saját képi világa. És ő úgy fogja elképzelni a királylányt meg a királyfit, ahogy senki más. Persze, a mesekönyvben is vannak illusztrációk és azokat is nézegeti, azok azért befolyásolhatják, ezért kell olyan mesekönyvben, amiben nagyon szép képek vannak. Harmadrészt értelmezhetetlen, félelmetes dolgokat is láthat. Negyedrészt, ALAP dolog, hogy a mesekönyvben látható illusztrációkat is csak segítséggel tudja eleinte értelmezni, tehát nem tudja ő rögtön, hogy az egy viziló vagy egy fénymásológép, hanem te meséled el neki. Ha a tévét egyedül nézi, kábé azt sem tudja, hogy mi merre mennyi.


És még órákig lehetne sorolni.

2022. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
*ezért kell olyan mesekönyv
2022. ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%

Gyerekpszichologusok szerint rendkivul.


Az agy ilyenkor abban a statuszban van mimtha álmodna, abszolut nem dolgozik.(ezért is érezzuk egy egy film után magunkat fárdtnak mintha most kelnénk fel) Csőlatást okoz, kreativitás logika lenullázva es ingergazdagságot nyujt. Azaz motivaciot csökkent. Minek epitsen homokvárat ha a mesében egy egész homokbirodalom felépul 2 sec alatt.a gyermeki kivancsiságot is öli a világra.


Gyakorta okoz aztán hiperaktivitast szorongást is amikor elvonásik vannak.


Asszem 6-8 éves korig abszolut nem javasolják a tv-t, es utana is csak beosztva pl max fel óra/nap. Amit senki nem tart be mert egy 8 éves már félnapokat is pl videojatekozik. (A videojatek is hiába pl oktato számold ki vagy logikázd ki, a mozgás kimarad(csak az az ujjait mozgatja)es a gyerek agy, agyi idegpályák, szellemi fejlodes, azáltal a logikai kognitív képessések, sőt a szemelyi fejlodes is, éntudat, saját kepességek megismerése, stb, nagyban összefügg a mozgáskoordinácioval is.

2022. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%

6: igen , én is azt látom, hogy nulla kreativitás fejlődik ki egy gyerekben, ha eleve egy "előemésztett" kész képi világot kap maga elé.


Amíg nem volt tv, max. a mesékben lévő 1-2 illusztráció "vezette meg" a gyerek saját fantáziáját, de sok mesekönyvben még kép sem volt.

A gyerekek a saját fantáziaviláguknak és értelmi szintjüknek megfelelően képzelték el a mesefigurákat, szereplőket.


Nem is volt rettegés, még a Piroska és a farkas esetén sem... :)

2022. ápr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Negy hónapos statuszon voltunk a gyerekorvosnál egy hete, egy másik anyukàval beszelgettem, akinek ugyanekkora a gyereke. Panaszkodtam kicsit, hogy az alvási regresszió így-úgy, kicsit nehezebb most a babával.

Ő erre azt mondta, hogy nem bonyolítja túl: beviszi a babakocsit a tv elé, berakja a gyereket, úgy állítja, hogy a baba kilásson belőle, egész nap csendben van.

Szerintem ez durva.

Én meg még a híreket is akkor pörgetem át a telefonomon, ha a gyerek alszik.

2022. ápr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
unokatesom a tv elott nott fel. a mai napig termeszetellenesen beszel, olyan szofordulatokat hasznal, amik csak megirt szovegekben fordulnak elo (ide suss - ki a franc mond ilyet??), termeszetellenes a hangsulyozasa, ha valamit mesel nehezen jut el a sztori vegere, tobbszor meg kell allnia hogy osszeszedje a gondolatait. pedig mar szavazokoru
2022. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
Csaladba van egy 2.5 eves gyerek. Az anyja nem foglalkozik vele , folyamatosan a telefonjat nezi. A gyerek unatkozik es folyamatosan megy mellette a teve. Eredmeny?: a gyerek meg egy ertelmes szot sem bir kimondani. A statuszokon meg az anyuka azt hazudja hogy kibirja mondani az aktualisan elvart szo mennyiseget. Nincs gyerekem. De szemely szerint nem tartom problemanak ha egesznap megy a teve ha az anyuka foglalkozik a gyerekkel. Ne azert legyen bekapcsolva a teve hogy ne kelljen foglalkozni a gyerekkel..
2022. ápr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!