Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes kislányom súlya normális?

6 hetes kislányom súlya normális?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hetes, most 4100 gramm

3 kg volt, mikor megszületett

Az evése 4 napja katasztrófa,sajnos tápszeres az elejétől fogva (e.ü okok miatt)

Az elejétől fogva rosszul eszik,volt olyan,hogy a 30 ml tápszert 1 óra alatt itta meg


Iszik pár kortyot,majd elutasítja a tápszert,ha rajta múlna 30 ml enne evésenként...és akkor sem jobb a helyzet,a pl.4 órát kivárom,mintha soha nem lenne éhes

Ez a 3.fajta tápszer,amit kiprobáltunk,Beba ha sensiduot kap jelenleg

Elötte volt a Milumil komfort 1,ez elött meg a Milumil prosyneo

Nagyon szorulásos baba,nehezen jön a kaki még igy is,hogy pont erre kapta ezt a tápszert(sensiduo)


Félek,mert a napi mennyiséget amit meg kellene innia,nem éri el

Ugy kell beleerőszakolnom a 60 ml tápszert...dokinő azt mondja normális,ha nem eszik,de a minimumot sem akarja elfogyasztani

Ha alvás után adom a tápszert,belealszik az evésbe,vagy orditva sírni kezd

Kiprobáltam,hogy cumifejet cseréltem,de ugy sem jobb a helyzet


2.baba,teljesen tanácstalan vagyok most,és félek,hogy valami baja van

Most kellene növekedési ugrásnak lennie,kislányom meg sztrájkol...


Lehetséges nem izlik neki a tápszer? Azért iszik keveset?

Van még olyan tápszer,ami kimondottan kaki gondokra van? Amitől könnyebben tud kakilni?


Kérek segítsetek,adjatok ötletet,mert tényleg tanácstalan vagyok

Hétfőn viszem fel Doktornőhöz



2022. jún. 18. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Az hogy mennyit eszik, meg milyen habitussal azt te látodés sajnos ehhez semmilyen tippem sincs. De a születési súlyához viszonyított mostani súlya tökéletesen megfelel a kortársainak, nincs elmaradva,emiatt nem kell aggódnod. Ezt az úgy nevezett percentilis táblázatban te is bármikor leellenőrizheted.


[link]


Megkeresed alul az életkorát, és aztán megnézed hogy az alsó és a felső vonal között legyen abban az oszlopban a súlya, és akkor az normális. A gyerekorvosok is ezt használják

2022. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Több orvossal beszélj inkább, de ne a neten ismeretlenektől kérj segítséget, mert itt sok ember olyanokat tud mondani h ajaj😅 ...

Tisztelet a kivételnek.

Egyébként persze,h lehet h nem izlik szegénykémnek,miért ne lehetne?

Vigyázz rá kis cukira,és nagyon durván ne erőltesd azért.

Minden jót:)

2022. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Az első vagyok,de azt is látod rajta hogyha csak a 3000 grammal született babákat nézed, akkor is pont tökéletes a súlya.
2022. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Tökéletes.

Enyém ennyi idősen 4200 volt, de eleve 3300 volt amikor született.

2022. jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fiam 3200al született és a 3 hínapos státuszon volt kerek 4kg. Na ő tényleg sovány volt. 6 hetesen ez tökéletes.
2022. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A súlya rendben van. Fél éves korára kell megduplázza a születési súlyát. Próbáld esetleg Töpfer tejport és Linex cseppet,ha be tudod szerezni. Ez pre és probiotikum,ami az emésztésnek is jót tesz. És persze a tápszer csere esetén ajánlott is a doktornőm szerint. Fáj is neki,sír kakilás közben vagy csak ritkán van?
2022. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kiprobáljuk a Linex cseppet,köszönjük

Remélem lesz tápszercsere,mert ez igy nem jó


Elkezd enni,iszik pár kortyot,és kezdődik a sirás,belepirosodik,húzgálja a lábát,ökölben a keze,közben jön a puki is,akkor még jobban sír

Majd újra enni kezd,és megint jön a sírás,lábhúzgálás,puki...és ez igy megy addig,mig meg nem issza a 60-90ml-t

Valamikor már inkább meg sem issza a tápszert,elfárad a sirásban


Kaki 2-3 naponta van,de ha kakil is sír,bepirosodik a feje


Már tényleg nem tudom melyik tápszer lenne jó,dokitól függ tudom,hogy mit ir fel..de néha ugy érzem,aki van doki,mintha vak vezet világtalant

Nem preciz,félvállon vesz mindent

Kb olyan,hogy lesz@rja a babákat

2022. jún. 19. 13:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk ez a Töpfer vált be most. Előtte Aptamil volt. Nem tudom,hogy doki mondta-e,de ne egyből válts tápszert,hanem fokozatosan. Az is sokban befolyásolhatja az emésztését. Plusz tea is jöhet.

6-os voltam.

2022. jún. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Igaz a mi babánk még csak 1 hónapos és a etetéssel nincs gond de a kakálással nagyon is.

Espumisan 40 mg/ml csepp meg az édes kömény tea vált be plusz forralt víz.Bocs ha nem hasznos a válasz !

Ja és a pocak maszirozás ,láb tornáztatás.

2022. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Húgyuti fertőzése volt a babámnak,azért nem evett

8 napig voltunk a kórházban,kegyetlen volt

Majdnem kiszáradt,kapott infuziót is

Antibiotikumot is

Teljesen elutasította a tápszert

Már 4 hónapos a kis drága, 7 kg

2022. szept. 11. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!