Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 1 hós, anyatejes....

Babám 1 hós, anyatejes. Kijöttek az arcán azok a bizonyos kiütések. Milyen mértékben normális, ha kipattog?

Figyelt kérdés
Szegény nagyon csúnyán kipattogott, ki van száradva a bőre, hisztis, szerintem fájhat neki. Mivel kenhetem be? Mikor múlik ez el?
2008. dec. 19. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alsol krémmel kenegesd, az nagyon jó ilyesmire.Ha szerencséd van, hozzászokik lassan a tejedhez, és pár hónapon belül el fog múlni. Ilyenkor azt szokták mondani, erős a tejed, ezért üti ki, de komoly baja nem lehet.
2008. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos rettentő randa tud lenni, én anno bőrgyógyászhoz akartam vinni. Aztán írt rá a háziorvos valami patikai arckrémet, ami nem volt jó, végül Aloe First-tel mostam/kentem neki, az nagyon szépen helyre tette.
2008. dec. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
en anya tejet tettem ra,es helyre sot elmult:)
2008. dec. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunk is baromi tini volt.:))) Iszonyú mennyiségű pattanás volt az arcán. Hidd el, magától is elmúlik (az anyai hormonok kiürülése okozza, ennek is van egy időbeli lefolyása). Ha nagyon száraz a bőre és szenved a pici miatta, szerintem egy zsírosabb krém is megteszi (pl. a popsikenőccs-gyógyszertári- is kiváló rá), esetleg a gyerekorvos is tud felírni krémet. Amit biztosan ne használj rá: a különböző babakrémek, mert azok nagyobb babáknak van "kialakítva"..(még Gabit se). Az anyatej is jó rá, ahogy az előző válaszoló írta, mert az anyatejben vannak gyulladáscsökkentő anyagok, bár maga a tej nem fogja "hidratálni" a babó bőrét (ezért lenne jobb inkább a dokival írattatni valami kenőcsöt).

Ja és készülj fel, hogy amint ez elmúlik és rózsás lesz a baba bőre, majd jön a fogzás, aminek következtében elindul a nyáltermelődés és mivel majd nyálzik szegény ezerrel, megjelenhetnek szintén a kiütések az arcon (mert szétkeni az ujjaival, bár hozzáteszem, az már nem lesz ennyire rasnya:)

2008. dec. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...popsikenőcs...bocsi...az előző voltam.:)
2008. dec. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!