Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka aki baba...

Van olyan anyuka aki baba kortól kezdve gyanakodott, hogy vmi nincs rendbe a gyermekével aztan mégsem igazolódott be?

Figyelt kérdés
Pl autizmus.
2022. jún. 19. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Pici baba korban nincs jele az autizmusnak, nekem ismerősöm gyereke furán rángatózott, a kezeivel meg a fejével, de semmi baja nincs, nem autista.
2022. jún. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem feltétlenül vannak jelek.

Akinek utóbb kiderül, az persze utóbb sok jelet annak tudhat be. Pl h nagyon rossz alvó, nyugtalan baba volt.

De létezik ugye nagyon sok rossz alvó, nyugtalan baba, akikkel az ég világon semmi gond nem lesz. Szóval hogy az ő esetben ez már annak volt e a jele, vagy se, azt senki nem tudja.

Mindenesetre az anyai ösztön az működik ilyenkor is.

2022. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Ezt pont ma reggel olvastam:


[link]



Aztan persze, ha a gyanu fennall, mindenkepp szakorvost kell keresni, nem magunk diagnosztizalni es aszerint nevelni.

2022. jún. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekem minden beigazolodott.


Pl c tartás miatt aggodtam folyton. Dévénytorna tsmt mindenre hordtam mégis ott tartunk hogy pl az egyik labában is kesobb mult el a moro reflax is, még kisiskolásan is a fel oldala lassabban fejlodik mint a masik fél(laikusok nem látják csak szakemberek meg en), ez az agyi tevekenységre is amugy kihat, de az sem latszik meg tajta, de ebbol szinte biztos gerincferdulés is lesz kamaszon.(mindez oka hogy az anyaméhben "kenyszertartásban volt" amit már 11 hetesen is lattak az uh-n hogy "ferdén" van a baba, már akkor szóltak, hogy pl emeljem nagyon surgosen a folsavat.)


Meg sorolhatnam mennyi megannyi mindent viszunk babakortol kezdve évek mulva is. Pl nagyon zavar mintha daganata lenne a nyakában a doki szerint az csak sima pajzsmirigy vagy ilyesmiz mondott, hogy természetes, de még moat is egy b.zi nagy daganatnak néz ki illetve abszolut kitapinthato

Vagy icipici pigmentfolt illetve elpattan ér a baba arcán. Mai napig itt van mindenféle krém ellenére is. A bőrgyógyasz csak esztetikai problémának tartja ha akarom, lézeresen kezelheto.


Ami nem igazolodott eddig be, hogy allando fraszban voltam a szivdobogásátol. Irto gyorsan es nagyerokkel vert, de még téli kezeslabasban is kiéreztem amikor a babát felvettem es mellkasunk osszeért hogy "veri a mellkasomat" is a szive pedig ruhában voltam en is. A doki elmagyarazta hogy a babaknak sokkal gyorsabban ver a szive mint a kismadaraknak ahogy nő majd elmulik, de azert elvittem sziv uh-ra ami nem mutatott ki semmit.

Viszont olvastam hogy egy huszeves olyanba halt bele(focipályán összeesett)hogy a szívere vagy billentyűje nem is működött jol, es az NEM IS MUTATHATO KI. Azaz megelőzni sem lehetett volna a bajt! Szoval ennyit a szivuh-rol is! Ugy rémlik, higy még érfestéssel sem lehetett volna kimutatni azaz mélyebb vizsgálatokkal sem.

Ma kisiskolásan csak azért nem nézegetem a szivveresét, hogy ne csinaljam ki magam idegileg. Es bízom valamiben hogy nincs baj. Mert jobbat nem tudok.

2022. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
*nekem szinte minden beigazolódott
2022. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Én arról tudok csak beszámolni, hogy pici korától kezdve gyanakodtam, hogy valami nincs rendben és úgy is lett.

Az hülyeség, hogy az autizmusnak nincsenek jelei babakorban, mert vannak! Az már más kérdés, hogy egy hozzá nem értő személy nem veszi észre ezeket. Én újszülött korától kezdve láttam, hogy valami nem oké. 9 hósan fogalmaztam meg magamban először, hogy autista és hiába jeleztem a védőnőnek, gyerekorvosnak az észrevételeimet, csak legyintettek és türelemre intettek, hogy majd változik.

De én nem hagytam annyiban. Mentem magánúton kivizsgáltatni és sajnos nekem lett igazam.

Szakmabeli vagyok, számomra egyértelmű volt...

A döbbenet csak az, hogy a gyermekorvos, védőnő nem ért hozzá...

2022. jún. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

4.vagyok

Ja es azt kimutatták hogy szívzörejes, de megnyugtattak hogy azzal 100 evig is el lehet elni, aggodalomra nincs ok.


De neten meg olyanokat irnak hogy betegseg jele is lehet

[link]

2022. jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
98%
4, fordulj pszichológushoz, de sürgősen kérlek, a saját érdeketekben.
2022. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
6-os, nálatok mik voltak ezek a jelek, ami alapján érezted már korán, hogy valami nem ok?
2022. jún. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
6-os erre en is kivancsi lennek,kerlek reszletesen ird le!:)
2022. jún. 19. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!