Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám egy ideje...

5 hónapos babám egy ideje dörgöli a jobb szemét, de nem azért, mert álmos. Kamillával borogathatom? (A doki nem mondott rá semmi okosat)

Figyelt kérdés
2008. dec. 19. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
és valami egyéb tünet? pirosság? vagy nem látsz rajta semmit?
2008. dec. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el szemészetre, de addigis kamilláznám én is.
2008. dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

kisfiam is dörgölte és nem volt álmos. ja és piros volt neki egy kicsit ahogy az alsó szemhélyat meghuzod és belenézel. voltun dokinál és azt mondta h kötöhártyagyuszi - de csak kezdődő volt szerencsére. szemcseppet kaptunk CILOXAN a neve és ezzel kellett 2x cseppenteni neki. hamar rendbejött szerencsére.

de mindenképpen keress fel egy gyermekorvost.

2008. dec. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az 5 hós lányomnál ugyanez van!! Kérdeztem a dokit, de ő azt mondta, ez egy rossz szokás - ne foglalkozzak vele. A védőnő azt mondta, hogy lehet, a könny egy picit összeáll, opálos lesz és ezt próbálja meg kidörzsölni (szoktam látni egyébként benne ilyen maszatot) Semmi pirosság, nem lóg bele a haja (bár hosszú neki, de elcsatolom). Én nem csinálok vele semmit, mivel nem gyulladt. Hátha előbb-utóbb elhagyja... de ha megtudsz valamit, akkor megírhatnád! Köszi!
2008. dec. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta, azt hittem az orra miatt dörzsöli a szemét és az orrnyergét, de semmi nem jött ki belőle...nahh ha felkel akkor megnézem, nem piros-e..
2008. dec. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4 hós
2008. dec. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányomnak nyáron volt kötőhártya-gyulladása, és először nekünk is azt mondta első körben a gyerekorvos, hogy kamillával mossam le a szemét, és kapott cseppet de egyre csak pirosabb lett. Elmentünk a gyermekszemészetre, és ott mondta a doktornő, hogy a kamillával vigyázni kell, mert kicsi gyerekeknél gyakran előfordul, hogy allergiás reakciót vált ki az irritált területen és használjunk a lemosáshoz felforralt, majd lehűtött vizet. Ugyanazzal a szemcseppel pár nap alatt helyrejött. Az pedig ilyenkor alapvető kell legyen, hogy mindig belülről kifelé kell törölni a baba szemét, és ahányszor hozzányúlunk a szeméhez, annyiszor tiszta vattát vagy gézlapot kell használni, mert az nem fertőz vissza!


Jobbulást!

2008. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akarom mondani: mindig KÍVÜLRŐL BEFELÉ, nem pedig belülről kifelé, bocsi!
2008. dec. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megnéztem nem piros a szeme sehol, még ha lehúzom a kis szemhélyát akkor sem...akkor csak rossz szokás?
2008. dec. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nem piros a szeme, illetve ha piros, akkor a dörzsöléstől az.

Gyerekorvos már nézte, de nem mondott semmit, mondjuk nálunk még az lehet, hogy arcát kiütések miatt kenjük, és beledörgölte a szemébe a krémet, bár miután bekenjük, egy csomó ideig még ott vagyunk mellette, és várjuk, h beszívódjon és nem engedjük, hogy dörgölje szemét vagy arcát, úgyhogy nem tudom.

Alsó szemhéjat még nem néztem,mert közben betegek lettünk, mindekttőnknek 39 fokos láza volt, de remélem, már minden oké marad és akkor majd megnézem.

2008. dec. 21. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!