Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos fiamnak könnyezik...

7 hónapos fiamnak könnyezik és váladékozik a bal szeme. Megyünk februárba szemészetre és azt hallottam, hogy ilyenkor el van záródva a könnycsatora és megszúrják a baba szemét. Nincs más megoldás? Ilyen problémával mi volt másnak? Van jobb megoldás?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy megszúrják a picim szemét
2009. jan. 26. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szemcseppet szoktak adni, ami enyhébb esetekben megoldhatja a gondot. De van, hogy csak ideig óráig használ, és még sem lehet vele megúszni az átmosást. A legjobb mait tehetsz, hogy orvoshoz viszed. Elhiszem, hogy félted, de egyáltalán nem olyan ritka probléma ez. Vannak esetek amikor bármennyire is féltjük a gyerek érdekében muszáj valamilyen beavatkozást elvégezni.
2009. jan. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Mi első perctől szenvedtünk ezzel,3 szemcsepp,kamilla tea,szemvidítófű tea és könnycsatorna átjárhatósági vizsg.sem segített.Emiatt ne félj,ha én tudtam volna,hogy csak ennyi már korábban megcsinálttom neki.Az ijedtségtől én majdnem sírtam,Őt meg 5 perc múlva vigyorogva hozták ki a kisműtőből.Végül 8 hósan a gyerr. orvos Tetran szemkenőcsöt írt fel,ami 3 nap alatt rendbeszedte a mindíg dagadt,gyulladt,vörörs,váladékozó,könnyező szét.Most 13 hósan is nagyon szép(kopp...),azóta sem kellett hozzányúlni.
2009. jan. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szemét:)
2009. jan. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is születése óta ez volt a probléma,és mivel semmilyen szemcsepp nem segített, mi is elmentünk átmosatni a szemét. Ne tarts tőle, nem tűvel csinálják, bár a fecskendő úgy néz ki, ennek tompa a vége, azzal irányítják az átmosófolyadékot a megfelelő helyre... Én is szörnyülködtem a látványtól, de 1 perc alatt túl voltunk rajta, és már aznap látványos volt a javulás. Akkor nagyon sírt szegénykém, de sokkal inkább az nem tetszett neki, hogy le kellett fogjuk, és a szemébe világítottak... Vannak olyan esetek, amikor tényleg meg kell csinálni. HA az orvos ezt javasolja, szerintem mindenképpen essetek túl rajta mihamarabb... A baba hamar kiheveri, és a szeme ezután rendbe jön hamar. (egy 5 hós baba anyukája)
2009. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
igaz hogy én 13 éves vagyok de nekem is könnyezett és váladékozott, volt amikor reggelre tiszta genny volt a szemem, nem birtam kinyitni de a kamillateával való kenegetés, mosás, szemcseppenezéssel elmult 1 hét alatt
2009. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!