Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam most lesz 8 hónapos.....

Eenikő96 kérdése:

Kisfiam most lesz 8 hónapos.. Csinálta ezt más babája is? Ha igen hogyan tudta leszoktatni?

Figyelt kérdés
Tápszeres baba. Sosem volt jó evő, viszont most borzalmas minden.☹️ Míg kisebb volt bölcső tartásban etettem a karomban, majd kb 1-1,5 hónapja kipróbáltam, hogy magam elé fektettem egy párnán és velem szemben ette a tápit (még nagyrészt tápszert eszik, egy étkezést váltottunk ki). Eleinte nem is foglalkoztam vele, elvett maga mellől dolgokat pl a cumi kupakját, zsepit, stb és azt nézegette míg evett. Ezután jött a távirányító és belecsúsztunk abba, hogy ezek nélkül már nem ment az evés.. az ölemben màr egyáltalán nem eszik, be sem veszi a cumit valamint ha neki nem tetsző dolgot adok neki akkor sem.. most a copfomat szeretné állandóan simizni/tépni, de így nem lehet hosszú távon. Ráadásul ez a kanalas étkezésre is rányomja a bélyegét, aközben is folyton a játékot keresi és ha nem tudom lekötni mondókával nem is eszik.. kérlek segítsetek :(

#játék #etetés #nehézség #NemMegyAkanalas
2022. jún. 25. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Próbáld etetőszekbe ültetni és úgy etetni. Könyököddel tudsz támaszkodni az etetőtálcán és akkor nem fájdul meg annyira q karod.

8 hónapos már ne egyen fekve!

A másik tipp, hogy az öledben ül előre felé néz és úgy eteted.

2022. jún. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Második tippet próbáltam, de úgy sem ment, megpróbálom az etetőszéket☺️
2022. jún. 25. 12:29
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Az én kisfiam 10 hónapos, reggel - este eszik még tápszert, viszont kB 7 hónapos korától kezdve csak úgy eszik hogy a mi ágyunkban, mellettem fekve. Én etetem ő pedig a kis takaróját szorongatja.

Ha nem adom a takarót a kezébe nekem sem eszik.

Esetleg még a hordozó, vagy dönthető ülést lehet megpróbálni.

Legalábbis nekem nem eszik cumisüvegből ülve és a takaró nélkül.

2022. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Darabos ételt ha eszik, azt még hozzá teszem,hogy nálunk is csak úgy eszik ha ő eszi egyedül, ha megfoghatja. Ha kanalaznom kell a szájába akkor én mindig adok az ő kezébe is egy plusz kanalat különben nekem sem eszik nyugodtan
2022. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetek együtt, te meg ő! Ha meg a család többi tagja otthon van, akkor mind, amikor csak lehet. Mi mindig így csináltuk, akkor érdekes a beszélgetés, az étel, nem kell játék mellé. Persze sokszor abból is kell, ami az én tányéromon van, de hagyom ismerkedni az ízekkel, állagokkal.
2022. jún. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!