Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor szoktattátok le...

Ti mikor szoktattátok le babátok az éjjeli evésről és hogyan? Mikor "kell" leszoktatni egyáltalán? 8 hónapos a babám próbáltam csak inni adni neki de addig nyügizett amig nem evett.

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kb. 8 hónaposan próbáltam meg én is, de hiába adtam neki tápszer helyett vizet vagy teát, addig sírt, amig nem kapott egy minimális tápszert.


Két hónap múlva újra próbálkoztam a vízzel... nem fogadta el, de legalább már nem sírt, hanem elaludt.. úgyhogy nálunk olyan 10-11 hónapos kora körülre sikerült leszoktatni.

2013. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha nappal rendesen eszik akkor éjjel már biztosan nem éhes,csak megszokásból kér,adj neki helyette vizet és szépen leszokik róla,8 hónaposan már nincs szüksége éjjeli evésre,mondjuk 6 hónaposan sincs.
2013. márc. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4 hónapos korában egyik éjszaka még evett egyszer,aztán már nem kért többször,fel sem ébredt.9 hónapos,és azóta sem evett egyszer sem,bár én figyelek rá,hogy a napközbeni táplálkozása megfelelő legyen.
2013. márc. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vitatkoznék az utolsóval, ezt így nem lehet kijelenteni, teljesen gyerekfüggő.

Az én fiam 5 és fél hónapos, és amióta hozzátáplálunk, és kap nappal többször is szilárd ételt, azóta éjjel csak 2x szopik! Ez nagyon nagy dolog, mert előtte akár másfél óránként is kelt enni, és egyértelműen éhes volt.

Első fiamat 8-9 hónaposan tudtam leszoktatni az éjjeli evésről, úgy, hogy vizet kapott, amikor kelt, persze fokozatosan hagytuk el a szopikat.

Viszont vannak babák, akik éjjel szeretnek enni, mert akkor nyugi van. Az én második kisbabám is ilyen, úgyhogy akárhogy etetem nappal, szerintem még jó ideig meg fog maradni az éjjeli szopi is.

2013. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én vitatkoznék azzal, hogy ilyen idősen csak megszokásból eszik a baba. Nekem 15 hónapos koráig evett hajnali 4-5 között. Ha nem adtam egyszerűen nem aludt. Ha adtam neki akkor 2-3 perc alatt megette, és aludt is tovább, nekem ez mindenképpen azt jelezte, hogy igenis éhes volt. Hozzáteszem nappal is sokat eszik a fiam, most 16 hónapos 12 kg fölötti a súlya, ő egyszerűen szereti a hasát. vannak ilyen és olyan babák. Ja és kb 3-4 hete úgy gondolta nem kel hajnalban enni, semmit nem erőltettem, magától szokott le. Szerintem 8 hónaposan még ráérsz ezen agyalni.
2013. márc. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
1. vagyok. Én is azért igyekeztem amúgy leszoktatni az éjjeli evésről a lányomat, mert eléggé "nagy" baba volt, 11 hónaposan már 11,5 kg volt... ráadásul ugye sajnos tápszert evett, szóval engem idegesítettek az éjszakai evések (nappal is sokat evett), mert a súlya is nagyon gyarapodott, amit a védőnőnk többször is szóvá tett.. Most 5 éves, vékony kislány, de akkor nagyon dundi volt :)
2013. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én babám 1 éves de mái napig szopik éjszaka kétszer! Hiába próbálom én itatni, még ha flig alszik akkor is kiveri a vizet a kezemböl.
2013. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Nem szoktattuk le őket.

Kb. 10-11 hónaposan egyik napról a másikra mindketten átálltak arra, hogy átaludták az éjszakát.

2013. márc. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát nálunk ez elég változó.össze visza kell. 7 hetes korától 2-3 hónapon keresztül átuldta az éjszakát fél9 től reggel fél 8 ig.azóta az van hogy pár hétig mondjuk 6 kor kell utána 5 kor aztán már 3 kor.most épp a 3 van.szóval teljesen kiszámithatatlan a drágám.össze vissza napról napra más.és addig nem alszik vissza amig nem eszik.
2013. márc. 18. 11:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Az èn babàm 4 honapos kora ota,at alussza az èjszakàt,pedig nem akartam leszoktatni,magàtol döntött!:-) Nekem elèg rossz volt,mert felkellett kelnem leszivni,mert televoltam tejcsivel!Aztan ugy bedagadt h 40fokos làzam lett,ès majdnem vàgni kellett a cicimet!Nagyon megijjedtem!Szerintem ha kèr adj neki,mert szüksège van rà (ràd):-)
2013. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!