Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a legújabb "babakocsiell...

Mi ez a legújabb "babakocsiellenesség"?

Figyelt kérdés

Két kérdés is volt, ahol felvetődött a téma?


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Csak lesek ki a fejemből, hogy lassan már semmi sem jó.


2010. szept. 20. 12:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én csak akkor nem használok babakocsit ha kimondottan sétálni megyünk és van idő meg nem túl hosszú a táv.


Ha viszont sietek viszem kocsiban aztán hazafelé már lehet sétálni meg bogarakat nézni ilyesmik.

Még nem érzem hogy nagy távot meg tudna tenni igy jó ha ott van a babakocsi amit szeret mert kendőnk sose volt.

Jelez ha ki akar szállni belőle sose mondtam hogy jaj most ne ...


Ez a boltos dolog meg olyan hogy a közelben tényleg van kisbolt de rohadt drága... ha rendes áron szeretnék ételt venni el kell menni a kis S betüsbe meg az A betüsbe mert nincs a környéken T betüs meg C betüs se!!!

2010. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Akinek olyan birkatürelmű gyereke van nyilván fel se vetődik benne, hogy ne rakja bele. Nekem a második olyan volt. De az elsővel bizony nem lehetett mit csinálni, mert egyszerűen annyira üvöltött benne, hogy nem lehetett belerakni. Ilyen esetben meg ugyebár keres az ember egyéb megoldásokat ha boldogulni akar.
2010. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

hát ugy látszik van akinek nem.Az én másfél évesem is imád sétálni,de nagyobb távolságra midig kocsival megyünk,1,mert tudom,hogy szeret kocsikázni is,2 mert nekem kényelmesebb és gyorsabb is.nálunk is van egy pasi,aki folyton szekál,hogy minek egy ekkora gyereknek már babakocsi,mindig mondom neki,azért mert szereti,és én is szeretem,és 18 évesen esküszöm már nem fogom tologatni a kis seggét,de most még had jó?

Erre mindig elvonul.

mások a gyereink is,van kitartobb van lustább.egy anyuka jobban ismeri bárkinél.majd ő eldönti kocsizik,vagy sétál.

2010. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem csak babakocsival lehet megoldani a gyerek közlekedtetését. Viktória királynő koráig senkinek eszébe nem jutott volna, hogy a gyerekét kartávolságon kívülre egy kocsiba rakja és úgy tolja maga előtt. Akkor lett a babakocsi státuszszimbólum, és a mai napig az is.


Annyiból jó, hogy a baba súlyát nem te cipeled, csak tolod. Ha ez neked és a babádnak jó, én ugyan bele nem szólok. :-) De az én fiam üvölt a babakocsiban, nyáron megsül, az utca porát szívja, nekem meg az idegeimre megy, hogy emelgetni kell, kerülgetni a kátyúkat, a járdaszegélyeket, hogy nem férek el vele a boltban, állítgatni a tolókart aszerint, hogy merről süt a nap és merről fúj a szél, meg még sorolhatnám. Nekünk jobban bevált a hordozó (mei tai-unk és csatos hordozónk van). Igaz, a gyerek súlyát én cipelem, de kartávolságon belül van, nem sír, belém tud kapaszkodni. Nekünk így könnyebb.


Ez babakocsi-ellenesség? Nem az. Nekünk egyszerűen csak FELESLEGES a kocsi. Van élet babakocsi nélkül is.

2010. szept. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Lassan csak az lesz jó, ha visszaköltözünk a barlagba:-)))


Mi is babkocsizunk (1,5 éves kicsi), de atól még nem egy lusta gyerek, szerte menni, gyalogolni is.


A másik, a biciklis dolgon akadtam ki leginkább.


Téynleg jobb biciklivel bevásárolni menni, könyörgöm ott is ugyanúgy ül a gyerek, mint babakocsiban.

És babakocsi semm szennyezi környezetet:-)))

2010. szept. 20. 12:52
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja, meg egy érdekesség: érdemes megnézni, hány anyuka tolja az üres babakocsit az egyik kezével, és cipeli a gyerekét a másikban... Meglepően sok.
2010. szept. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én nem látok sokat.


Amúyg lehet nem "a babakocsi"-t nem szereti a baba, hanem azt a babkoscit, ami neki van.

Egynémely futrisztikus darabot látva, ne is csodálkozom.



De nem mondja már senki, hogy egy 10-12 kg-os gyereket jobb cipelni, mint tolni?

2010. szept. 20. 13:04
 8/18 anonim ***** válasza:

sziasztok! szerintem teljesen "vihar a biliben" téma ez a babakocsis dolog is :) mindenki csinálja, ahogy jól esik...

egyébként én vagyok az egyik azok közül, akik viszik ölben a gyereket és tolják a babakocsit - de nem én akarom így! 2 éves fiam és 8 hónapos lányom van. amikor a kicsi csak pár hetes volt, hordoztam magamon, mert a nagy még babakocsizott. amolyan minden levelet nézzünk meg tipus, így ha haladni akartam vele, be kellett raknom - a kicsinek rajtam maradt hely, amit viszont annyira megkedvelt, hogy most, amikor a bátyja kiköltözött a kerekesből, ő köszöni, de max. 10-20 percet hajlandó eltölteni benne.

a közlekedési módunk mindig a célhelytől, a kísérő személyzettől, időjárástól, az én aktuális erőnlétemtől és a kölkök kedvétől függ - hol így, hol úgy. :) és tőlem mindenki úgy és abban viszi a gyerekét, amiben akarja.

2010. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább te vagy hordozó-ellenes. :-(


A babakocsi-ellenesség az lenne, ha valaki kijelentené: a babakocsi rossz, tiltsuk be. Ilyet még a hordozós anyukák se tesznek. Egyszerűen csak azt mondják, hogy nekik és a gyermeküknek jobban bevált a hordozás.


Amúgy vittél már háton 12 kilós gyereket? Valószínűleg nem. Meglepődnél, hogy egy jó kendőben, mei taiban, ssc-ben mennyire könnyű hordozni. Miért zavar az téged, hogy más másképp csinálja, mint te?

2010. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Nem hiszem, hogy babakocsi ellenesség lenne. Inkább csak a bevált módszer mellett teszi le mindenki a voksát.

Én is voltam úgy, hogy sírt a babkocsiban, mert nem szerette. Túl sokat most sem szeret vele kocsikázni.

De szerintem a bicikli sem különb. Ott is egy helyben ül. valamint a biciklin még annyira sem tudok rá figyelni, hogy mit csinál.

Tesóm kiskorában betette a lábát a küllők közé csak kíváncsiságból. Tudom, hogy a mostani gyerekülésekben ez már nehezebb mutatvány lenne, de sohasem lehet tudni.

Szerintem egyáltalán nem jó, ha a kicsi napi több km-t sétál.

Én szeretem a babakocsit. Szerintem a gyerekek többsége is szereti. Könnyen tud benne mozogni, amikor nagyobb mindent lát. ha fáradt elalszik benne. Hosszú útra biztosan nem indulnék el nélküle.

2010. szept. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!