Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felhasználtátok a sok lefagyas...

Felhasználtátok a sok lefagyasztott anyatejet?

Figyelt kérdés
9 hetes a babám, minden nap 100 ml lefejek, de ha sokáig fog szopizni akkor kidobjam? csak fél évig lehet tárolni? probáltam néha néha fagyasztottat adni, de nem mindig kell. kiönteni sajnálom.. meddig tároljam? muszály éjjel fejnem, azért teszem el..mert nagyon bedurran a cicim ha nem fejem le
2010. szept. 20. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia

Főzelékekbe használtam fel a tejet mert csak úgy a fagyasztottat nem itta meg.

2010. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jah még kihagytam,hogy nem csak főzelékbe hanem házi gyümi stb pépbe is tökéletes.
2010. szept. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A fagyasztottat odaadtam egy ismerős anyukának, akinek kevés volt a teje. Én meg anyatejleadó lettem, kétnaponta jönnek a friss, felesleges anyatejért.
2010. szept. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát az íze nem lesz olyan, mint frissen,de én felhasználtam pl. főzelékekhez stb.

Fél évet mondanak, de néha "késtem" vele,semmi baj nem lett.

Én inkább fejtem és fagyasztottam, mert ezt olyan időszakos dolog,hogy pótolni, beszerezni máshonnan nemigen tudod. :)

2010. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pont tegnap dobtam ki. 7 honapos a picim, meg szepen szopizik. En is gondoltam majd jo lesz a fozelekekbe, ha nem tetszene neki csak ugy, de nem kellett, mert erdekelte minden uj iz. En 5 honapos koraig fejtem, de a vege fele mar nem fagyasztottam le, ment a lefolyoba. Erdeklodd meg hogy van-e tejleado allomas a kornyekeden (sajnos felenk nincs), hatha ott bevennek, gondolom neked sem jonne rosszul egy kis plusz penz es meg segitenel is masokon. Jo babazast!
2010. szept. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Eleinte nekem is volt egy csomó felesleges tejem, ami ment a fagyasztóba, már pár hónapos volt csak. Most 1 éves, még mindig szopizik, a fagyasztottat nem szereti sehogy, hát még mindig a fagyóban van egy csomó, mehet a kukába. Vagy felengedem a macskának XD

Jobb lett volna, ha én is inkább tejleadó lettem volna. Legalább másnak hasznára lett volna... Ha már az enyémnek mindig jut friss, s nem kell a fagyasztott...

2010. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajna nem mert még mindig van tejem azok viszont több mint 6 hónapja voltak fagyasztva:((3 litert dobtam ki 1 év alatt ez pazarlás fájt is a szivem miatta
2010. szept. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem lehetek tejleado mert napi 100 ml fejek csak.az kevés nekik..
2010. szept. 20. 18:10
 9/10 anonim válasza:
Azt tudom javasolni, hogy gyüjtsd össze a felesleges tejet a fagyasztóban és ha később kell add a babádnak vagy keress olyan anyukát akinek elkél a plusz tej. (nem kell feltétlen tejleadónak lenni, ha megvan a kölcsönös bizalom az anyukák között és tudod kinek honnan adod vagy kapod akkor simán el tudjátok intézni egymás közt) Tapasztalatból beszélek: egy ismerősömtől hozzuk a felesleget mert nekem sajnos csak két hétig volt tejem, úgy hogy fizetek érte literjéért 1000-1400 között mozog az összeg amit általában kérni szoktak, mert a tb a tejleadóknak 1800 fizet.
2010. szept. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem használtam fel, kb 15 litert öntöttem a lefolyóba 6 hónap lejártával. Sírtam közben, mint egy kisgyerek.
2010. szept. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!