Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baj az etetéssel?...

Mi lehet a baj az etetéssel? Milyen cumifejet használjunk?

Figyelt kérdés
Babám 6 hetes, de már több mint 3 hete szenvedés az evés neki. Próbáltunk már mindenféle cumisüveget, cumifejet, de kb 5 perc után (kb 40ml) elkezd kapálózni, csapkodni és sírni. Jelenleg mam cumisüveget használunk 1es fejjel, a 0ással még rosszabb volt, ott kb 20mlig jutott el. Próbáljam ki a mam 2es cumifejet? Aventok szintén nem jöttek be, ugyanez volt minden evésnél. Amióta a mam-osból kapja, már kb 3szor ment sírás nélkül... Mindenféle pozíciót próbáltunk, a büfi is bántja evés közben, de olyankor megállunk, kijön hamar a büfi, viszont gyakran nem hajlandó folytatni az evést. Mi lehet a baj?

2022. jún. 27. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi a 2 hetes babánknak 2-es cumival adtuk a refluxos tápszert (az eladó ilyet adott apukának, mondván ez a legkisebb, nem létezik kisebb, aztán vettünk 1-est) ügyesen evett vele. Nálunk túl sűrű volt a tápszer és elfáradt. De lehet a te babádnak annyi kell egyszerre. Sokszor eszik keveset? A testsúlyához mérve megeszi a napi "adagját" testsúly*1,5? Nyelve nincs letapadva?
2022. jún. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem is eszik többet 40 ml-nél? Hányszor eszik egy nap? Nem lehet, hogy nem elég éhes még, amikor eszik?

A fiam is 6 hetes, ő akkor szenved az evéssel, ha még nem éhes annyira. Olyankor botrány amit művel. Forgolódik, vergődik, kapálózik, és malac módra eszik. :D

2022. jún. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Milumil komfort 1et kap, annyira nem sűrű. Általában reggel még nyugodtabban eszik, de délutánra teljesen bedurvul. Egy nap 7szer eszik. Többet eszik a 40 ml-nél, mert utána, kb 15 perc után tudjuk folytatni. Napközben kb 3 óránként eszik, szerintem megéhezik addigra. Csak mikor 40nél kiköpi a cumit, nem azért csinálja szerintem, mert nem éhes, mert egyből sír is. Vállra teszem, megnyugszik, jön a büfi, utána még pityereg. Aztán mikor már nem sír, megpróbálom folytatni, na akkor elkezd ordítani szegény. Megint vállra, megnyugszik, pityereg kicsit és így tovább. Aztán ha sikerül teljesen megnyugodni, szépen tudja folytatni, látszik rajta hogy még éhes. Így megeszi a napi adagot, majdnem 4,5 kiló és 550-650/nap amit megeszik. Csak sajnálom szegényt, hogy nem nyugszik meg az évestől, hanem sír :(
2022. jún. 28. 07:48
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is Milumil komfort 1-et eszik. Ő akkor csinálta ezt, amikor nem jött jól az anyag a cumisüvegből, mert túl sűrű lett a tapszer. Szóval szerintem a higítási arányokkal lesz a baj.
2022. júl. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mintha én irtam volna ki a kérdést,csak a kislányom már 8 hetes lesz jövőhéten szerdán

Nálunk 5 hetesen kezdte,és azóta is igy van,én már kb kikészültem idegileg,szenvedés az etetés

Milumil komfort 1 van neki is

4.5 kg,és a napi adagja örülök ha megvan az 500 ml,ha jó napja van volt már 620 ml is,de ez a ritkább

2es cumifejet használunk,volt hogy direkt megvártam a 4 órát,mert volt aki azt tanácsolta,hogy nem éhes még...aha persze,akkor is 40-50 ml után elkezd vergődni,és nem lehet etetni,pedig látszik rajta,hogy éhes

Valaki azt mondta,hogy a hasa fáj...

Okés,adtam neki Espumisant,Bio Gaia,ez sem használt

Elvittük magándokihoz,azt sem tudott mit mondani,javasolta a tápszercserét...de az sem segített...

Szóval nem tudom mi az oka ennek,de ha te kedves kérdező rájössz,akkor azon nyomban irj,mert már ahogy irtam,nagyon aggasztó a helyzet

Más baba 120 ml egy szuszira megiszik,én meg a 90 ml ha nagy nehezen meg tudom vele itatni,akkor az egy csoda

18 órakor is csak 60 ml evett 2 részletbe,és ma 450 ml-nél járunk...még van egy etetés fürdés után,imádkozom hogy a 90 ml megegye,akkor kijön az 540 ml...

Néha már rettegek attól,hogy kiszárad,nézegetem a kutacsát

Pedig 2.baba,nagy fejtőrést okoz...


Ha valakinek van ötlete kérem ossza meg velem is

Próbáltunk mi is vagy 6 fajta cumisüveget,még az olcsó vackot is...ami 400 ft volt,de csak a MAMosból hajlandó ennyit meginni,a többit be sem kapta,nem is kezdte el szivni

Teljesen kész vagyok,ezen kattogok,hogy mikor lesz jobb?! Egyátalán jobb lesz,vagy ilyen rossz evő lesz? Mert akkor fel kell kötnöm a gatyát,és beszerzek pár doboz nyugtatót 😂


Majd irj kérdező,hogy mi újság

Szép estét

2022. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mindig a dobozon leírtak alapján készítem az adagot, úgyhogy a hígítási arányokkal nem lehet baj.


Kedves 5-ös! Nekünk kedd óta elkezdett javulni a helyzet. Észrevettem, hogy sokszor kaja közben jön neki az inger a kakira, és olyankor kezd el feszengeni. Ilyenkor a hátára teszem és elkezdem tornáztatni a lábait a pocak felé. Kaka egy nap egyszer van, úgyhogy általában nem jön, de jól esik neki. Ha megnyugszik tőle akkor ez volt a gond, ilyenkor engedi is folytatni. Ha nem, és nagyon sír akkor megpróbálkozom a büfivel, az általában szokott jönni. De utána is elkezd sírni, olyankor még mindig éhes, valószínűleg amiatt. Akkor elkezdem csitítgatni, hangosan ssss-zve (remélem érthetően írom :D), hogy a sírástól is meghallja, és ha bejön akkor folytatja az evést. Közben halkan csitítgatom tovább, ha látom hogy megint tekeregni kezd. Aztán eszik ameddig eszik, nem erőltetem tovább. Néha pedig, mikor felébred 2,5-3 órával az előző éves után, megpróbálom visszaaltatni. És van hogy még álmos, szépen visszaalszik még egy órát kb, majd amikor felkel legközelebb, egy jó nagy adagot megeszik :)


Nálunk 70 és 130 közt van az adag, amennyit megeszik, így naponta 600 felett eszik (4300 gramm körül van) Sajna nem egyszerű így az evés. Remélem, hogy hamarosan kinövi ezt, nem szeretném ha mindig rossz élménye lenne ha az évesre kerül a sor.


Sajnálom hogy ti is ebben a cipőben jártok, már azt hittem teljesen egyedül vagyunk így. Google a barátom, persze, csakhogy ilyet sehol sem találtam, hogy bármelyik baba is így enne, teljesen tanácstalan voltam. Úgyhogy elkezdtem magam kitapasztalni, mi a legjobb a picurnak. Sokszor valószínű, hogy nem is éhes 70ml után, így ilyenkor nem erőltetem, próbálom átadni az irányítást neki, tudja ő hogy mennyi az elég.



Milyen tápszert eszik a pici? Nektek a gyarapodás hogyan alakul?

Én is többször említettem már a gyerekorvosnak, aki annyit mond hogy szépen alakul a súlya, nincs gond.. A védőnő meg csúnyán néz, mikor mondom hogy 70-130 közt eszik. Hát ő nem eszik minden évesre 120-at. Ennyi.


Remélem nektek is kezd majd alakulni. Elképesztő idegőrlő így minden evés.. :(

2022. júl. 3. 07:41
 7/12 A kérdező kommentje:

Ja még annyi a véleményem:

Rengeteg szoptatási tanácsadó van, az internet tele mindenféle szoptatási tanáccsal.. Na de a cumisüvegből etetésről sehol semmi tanács az ilyen esetekre Nekünk 1. baba, az elejétől kezdve pótolnom kellett, kb 1 hetes koráig egy csepp tejem nem volt, utána pedig a maximum is 20 mili volt 2 hétig, a végén már annyi se, akkor jött ez a sírva evés :(

2022. júl. 3. 07:47
 8/12 anonim ***** válasza:

5ös vagyok

HálIstennek rendeződött nálunk is az evés

8 hetes ugye elmúlt szerdán,120 ml eszik 3 és fél óránként,6×eszik egy nap,egyszer kétszer csak 90 ml

Tegnap mértem 4635 gramm,Milumil komfort 1es tápszert kapja

Szerintem jó a súlya,ennyit igényel,el kell fogadni. Hosszra rengeteget nőtt

Hétfőn oltás,kiváncsi vagyok hány centi,a 62es body épphogy jó rá


Remélem nálatok is minden okés,majd irj,szép délutánt! 🥰

2022. júl. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Örülök hogy rendeződött a helyzet nálatok :)

Nálunk még mikor milyen, vannak elég nyűgös napok, van, hogy minden jól megy :D Ma is azt figyeltem meg, hogy akkor hagyja abba az evést, amikor a pocakja elkezd fájni (vagyis inkább érzi a kaki ingert). Miután együtt kitornáztuk a kakit, megnyugodott, és utána szépen benyelte a tápszer megmaradt részét. A baj csak annyi, hogy a 2 között így eltelt bő 30 perc, így a teljes evés kb 45-50 percig tartott, nem tudom hogy ez mennyire jó így, azt se akarom hogy emiatt fájjon a pocakja.

2022. júl. 10. 15:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Pár napja váltottam mam 1-es cumifejről 2-esre, sokkal jobban evett vele, nem voltak már hisztik sem.. csak utána volt nyugtalanabb, valószínűleg túl gyorsan ette vele, kb 10 perc alatt megette a 120-at, és egyszer evés után 2 órával visszajött egy adag tápszer amit félrenyelt, nagyon megijedtünk. Mit csináljak akkor, ha az 1-es valószínűleg túl kicsi, a 2es túl nagy??
2022. júl. 13. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!