Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen cipőt vettetek járni...

Milyen cipőt vettetek járni tanuló babátoknak? Többet megy már, mint mászik. Gyerekorvos szerint jó a Richter szandál amibe semmi emelés stb, kialakul majd a lába. Védőnő szerint vegyek szupinált cipőt, hogy később ne legyen gond a lábával.

Figyelt kérdés
2022. jún. 29. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ddstep cipője volt évekig a lányomnak, nekünk bevált tartósság szempontjából is, és a lábával, gerincével sincs semmi gond.
2022. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam most áprilisban kezdett járni. D. D. Step cipőt kapott, most nyárra is, de mióta jó idő van, mezítláb járatom kint, az a legegészségesebb (kertesben lakunk).


Szerintem ha most kezd járni, majdnem mindegy, milyet veszel, de csak járjon sokat változatos felületen mezítláb.

2022. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kapott újonnan egy D.D. step szandált, de az még nagy neki. Akkor maradunk ennél a verziónál, csak kisebb méretben. Köszönöm szépen
2022. jún. 29. 12:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én a puhatalpú cipőket javasolnám. pl. liliputi puhatalpú, tappancsos cipői. ez pont a járástanuláshoz van, megfelelően tud benne erősödni a lábizomzat. (kb. mint a mezítláb járás, de mégsincs mezítláb a kövön, aszfalton)


[link]

2022. jún. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De step, primigi (ezek elég jók minőségben, elérhető árban vannak, kb 10ezer Ft egy pár). Amit nem vettünk de elvileg minőségben ajanlott még: Richter, geox , elefanten, superfit. Persze más jól is biztos vannak.Szupinaltat kizárólag akkor, ha ortopéd orvos, esetleg hozzáértő gyógytornász javasolja, más esetben semmiképp sem, mert árthat is.
2022. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szupinált cipő csak abban az esetben kell, ha szakorvos javasolja! Egyébként árthat is!

Én mindig dd step, ponte, geox, vagy elefanten cipőket/szandikat veszek. Illetve a fiamnak most primigit vettem. Ezek mind jók!

De a legjobb, ha mezítláb járkál amennyit csak lehet. Az udvaron mi szinte csak mezítláb vagyunk.

2022. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ddstep

Mezitláb

Pediped volt mèg ami csak egy bőr talp..


Sosem hordtak szupináltat.


Csak orvosi indokoltsàg esetén kell.

2022. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Mi Richter cipővel kezdtünk, most is Richter szandálja van. Én nagyon sokat olvastam a témában és ezt találtam a legjobbnak. Szupinált cipőt amúgy csak akkor érdemes venni, ha indokolt, azt meg nem a védőnő fogja tudni eldönteni, hanem az ortopéd orvos.
2022. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak 1 hónap stabil járás után szabad cipőt adni a gyerekre. Ezt nem mondta a védőnő és a gyerekorvos??

Addig csak puhatalpú,vagy zoknicipő!

2022. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!