Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féloldali laposfejűség?...

Féloldali laposfejűség? Mennyire tud ez helyre jönni?

Figyelt kérdés
Kisfiam jövő héten tölti a 3 hónapot. Szegénynek a feje jobb oldala hátul eléggé el van laposodva. Már méhen belül megtörtént ( hozzám képest óriás baba volt, 4500 g, és nem fért el kényelmesen a hasamban), de születés után nem volt annyira feltűnő. Most már látványos a különbség. Vettem neki gyógytorna párnát direkt féloldali laposságra, nappal sokat fekszik a földön előfordulás gátló párnával a másik oldalán és hason (bár ezért nincs oda). Viszem dévényeshez, de hónap végére van csak időpont. Gyermekorvoshoz 20-án megyünk, majd megkérdezem kell-e tovább menni az ügyben. Van köztetek olyan, akinek a gyermeke hasonlóképpen volt? Mennyire tud helyre jönni a buksija?

2022. júl. 1. 07:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező azóta helyre jött a pici fejecskèje?
2023. máj. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
160 napot töltött sisakban, napi 23 órát. 0,7 cm volt az asszimetria amikor kinőtte a sisakot és döntenünk kellett, hogy folytatjuk-e új sisakkal a kezelést. Mivel 1 cm alatt már normál asszimetriáról beszélünk, így úgy döntöttünk, hogy abba hagyjuk. Aki nem tudja, az nem mondja meg róla, hogy valaha volt ilyen probléma a fejével.
2023. máj. 4. 18:06
 13/17 anonim ***** válasza:
Hol lehet venni ilyen sisakot vagy külön személyekre készítik?
2023. máj. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ez egy egyéni eszköz, mindenkinek külön készül.

Van itthon is lehetőség rá, de a technika még nem az igazi. Bognár László professzor szokta felírni.

A Cranioform nevű cégnél nagyon profi sisakot készítenek, legközelebb Bécsben van rendelőjük. A mi sisakunk is ott készült.

2023. máj. 5. 06:25
 15/17 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Hogy alakul a babád fejecskéje?

Nálunk is ez a helyzet mint nálatok! Az én fiam már 8,5 hónapos. 3 hónaposan kezdett látványos lenni a laposodás.

Jeleztem a gyerekorvosnak, majd ja forogni fog visszaáll....

Nem hagyott nyugodni a dolog, elvittem dévényshez, megtornásztatta, az izmaival nincs gond, ekkor mondták, hogy valószínű már méhen belül elfeküdte. És így visszagondolva biztos, hiszen egy normális uh képet nem tudtak csinálni, mert mindig csak az arca egyik felét mutatta. Tovább vittem chranio terápiára, össze-vissza tekergették, nyomkodták szegény fejét megsincs javulás. Bízom benne, hogy amíg a kutacsa nyitva van addig formálódik valamennyit...

2023. máj. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Mint ahogy már leírtam, a sisakterápia a megoldás, nekünk az segített. Sajnos magától nem fog javulni, arra ne is várj, mert értekes időt veszítesz - kb 1-1,5 éves korig lehet érdemi változást elérni. Itthon Bognár professzor foglalkozik vele, illetve Bécsben a Cranioformnál végeznek ilyen terápiát, mi is itt csináltuk. Ha van lehetőséged, vidd ki Bécsbe. Nem olcsó, de megéri.

2023. máj. 17. 21:33
 17/17 anonim válasza:

Igen, utána olvastam el jobban a hozzászólásokat és láttam a megoldást!

Nálunk ,,csak,, 1 cm az eltérés, de mégis látványos. Szerintem....

Felkeressük Debrecenbe a professzor urat.

Köszönöm hogy válaszoltál

2023. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!