Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féloldali laposfejűség?...

Féloldali laposfejűség? Mennyire tud ez helyre jönni?

Figyelt kérdés
Kisfiam jövő héten tölti a 3 hónapot. Szegénynek a feje jobb oldala hátul eléggé el van laposodva. Már méhen belül megtörtént ( hozzám képest óriás baba volt, 4500 g, és nem fért el kényelmesen a hasamban), de születés után nem volt annyira feltűnő. Most már látványos a különbség. Vettem neki gyógytorna párnát direkt féloldali laposságra, nappal sokat fekszik a földön előfordulás gátló párnával a másik oldalán és hason (bár ezért nincs oda). Viszem dévényeshez, de hónap végére van csak időpont. Gyermekorvoshoz 20-án megyünk, majd megkérdezem kell-e tovább menni az ügyben. Van köztetek olyan, akinek a gyermeke hasonlóképpen volt? Mennyire tud helyre jönni a buksija?

2022. júl. 1. 07:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Melyik oldalon lapos?
2022. júl. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jobb oldalon.
2022. júl. 1. 08:32
 3/17 anonim ***** válasza:
Probáld meg balra átfordítani a fejét amikor csak tudod alváskor. Úgy tedd a babakocsiba, kiságyba, hordozóba, mindenhova, hogy a fény és a hangok balról jöjjenek, mindenki balról közelítse meg, játszon vele, beszéljen hozzá. Sokat legyen hason, segít a fejkontroll kialakulásában és addig sem nyomódik hátul a koponya. 2 éves kor körül már nem szokott látszódni, de ezt így nyilván nem lehet megmondani előre.
2022. júl. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%

Helyrejön..


Altasd hason ( nálunk a kórházban is úgy teszik a babákat, mind2 gyerekem hason aludt) hátha megszokja.


De napközben egyébként is már szinte mindig úgy kell lennie, hogy megtanulja tartani magát, ha oda van érte, ha nincs.


Dèvènyeshez tök jó, hogy mentek, teljesen függetlenül attól, hogy kell vagy nem.



Amúgy amikor már forogni fog, akkor nem lesz gond.

2022. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek kint kezdett el lapulni a feje. Kb 6 hetesen kapott lyukas párnát alváshoz. Abban is ugyanúgy egy oldalra fordította a fejét. Olyan 2-3 hónapja, mióta képes átfordulni, nem használjuk a párnát. Most már többnyire csak hason alszik. 6 hónapos, de már szépen kigömbölyödött a kis koponyája, ahogy növögetett.
2022. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az ágyban már megfordítottam. Hason van nappal, amíg el nem kezd ordítani. Van egy 18 hónaposom is, úgyhogy nem tudom egész nap szórakoztatni, amíg hason fekszik sajnos. Sírni nem akarom hagyni. Remélem gyors lesz a mozgásfejlődése, és mihamarabb megtanul forogni.

A párnához kaptunk gyógytorna füzetet is azokat a gyakorlatokat csinálgatom vele amíg nem jutunk el a dévényeshez.

2022. júl. 1. 18:23
 7/17 anonim ***** válasza:

Àtérzem..

Szintèn így voltam, ( fejprobléma nélkül)

És valóban megunta, hogy nincs körülugrálva, ment volna a nagy után.. baromi gyors mozgásfejlődése lett.

Azóta is megy a nagy után🙄


Kitartás!!

2022. júl. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Megírom mi lett a sztori vége, hátha valakinek a későbbiekben segítség lesz.

Védőnőnek és gyerekorvosnak mutattam, szerintük ezzel nem lehet mit csinálni, altassam a másik oldalon (ez persze most már kivitelezhetetlen). A 3 hónapos csípő szűrésen rákérdeztem az ortopédusnál, aki felvilgosított, hogy az ilyen mértékű asszimetria és féloldali laposság (plagiocephalia) nem fog magától javulni, csakis külső eszközzel lehet helyrehozni. Ő nem tudja hol csinálnak ilyen kezelést. Magam jártam utána a dolgoknak, majd Bécsben találtam egy céget, akik koponyadeformitás korrekcióval foglalkoznak (sisakterápia). Elvittük, megvizsgálták, nem volt kérdés, hogy kezelés szükséges, több mint 2 cm az eltérés. Leszkennelték a fejét, majd két hétre rá megkapta a sisakot. Itt tartunk most. Remélhetőleg 4 hónap alatt helyre jön a buksija.

2022. aug. 29. 22:06
 9/17 anonim ***** válasza:

Uhh


Az valóban nagy eltérés.


Egyébként mi okozta, lehet tudni?


Jobbulást neki!

2022. aug. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A nagy méretei miatt már méhen belül elfeküdte. A kevés hely miatt, az egyik oldali nyakizma is megrövidült, emiatt kint is csak jobbra tartotta a fejét. Most hetente járunk Dévényeshez is, de szerencsére már a forgások is beindultak, úgyhogy ez a része rendben lesz.
2022. aug. 30. 03:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!