Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapost érdemes külön...

3 hónapost érdemes külön szobába tenni?

Figyelt kérdés

A babám 3 hónapos lesz, és hamarosan költözünk. Eddig a mi szobánkban aludt, de a saját kiságyában. Az új házban lesz saját szobája, csak azt nem tudtuk még eldönteni, hogy a kiságy egyelőre a mi hálónkba vagy az ő szobájába kerüljön. Őszintén kicsit sajnálom különtenni, valószínű eleinte aggódnék miatta, pedig van légzésfigyelőnk és bébiőrünk is. Másrészt előbb utóbb úgyis külön kell költöznie. Egyébként elég jól alszik szerencsére, éjszaka egyszer ébred 3-4 óra körül.


Ti különtennétek? Mikortól aludt egyedül a saját szobájában a babátok?


2022. júl. 7. 09:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%

Èn 6 honapos kor alatt semmikèppen nem tennèm külön.

De ezt mindenkinek ki kell tapasztalnia egyènileg, hogy hogy kènyelmes az ő csaladjuknak.

2022. júl. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Pont 3 hónaposan tettük külön a lányunkat, mert szobát cseréltünk (mi mentünk a nappaliba, ő pedig megkapta a mi hálónkat), nem volt semmi probléma. Bébiőr+légzésfigyelő. Mondjuk ő többször kelt, rengeteget éjszakáztunk :D
2022. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Első pillanattól külön szobában alszik.
2022. júl. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Fiunk 1 éves koráig a szobankban aludt, így terveztük. Azota sem tudjuk kirakni, mert a sajat szobájaban nem alszik el. Ha álmaban viszem át, akkor is felkel és sír. 3 éves.


Lányom 9 hónapos. Tesójan okulva első perctől saját szobában van.

2022. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém 7 hónapos. Hiába van saját szobája, még velünk alszik 😂 Pedig csak 1x ébred általában. Már készülök egy ideje elköltöztetni, de olyan jó érzés nekem, hogy ott van. Csináld úgy, ahogy te helyénvalónak érzed. Aztán majd kiderül, hogy válik be nálatok :) Baja attól nem hiszem, hogy lesz, hogy átrakod másik szobába.
2022. júl. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
11 hónapos koráig a mi szobánkban aludt. Gond nélkül tettük át a saját szobájába. A mozgásfejlődés beindulásakor megőrültem volna a rohangálástól.
2022. júl. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 4 hónaposan kapott saját szobát, addig melettünk volt a kiságyában. Ekkor már végig aludta az egész éjszakát (este 8-reggel kb 7-ig). Nekünk sokkal kényelmesebb így. Sokat forgolódig, meg nyöszörög álmában amire állandóan felkeltem. Ő is van hogy megébredt amikor mentünk be lefeküdni, vagy a férjem horkolt mint egy traktor. Most mindenki nyugodtan alszik.
2022. júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
23%
Első perctől kezdve külön szobában van. Én nagyon ellenzem az együtt alvást, mert nekem a mai napig vannak emlékeim arról hogy milyen nehezen választottak le az együtt alvásról, milyen érzések voltak bennem, és szerintem ez megelőzhető lett volna azzal ha nem raknak be a szülői ágyba. Szerintem minél előbb jobb
2022. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
41%
Első naptól saját szobában alszik, de ha velünk aludt volna akkor én is biztos úgy éreznék ahogy te. Hogy kilökjük a szobánkból és magányos lesz és bűntudatom lenne amiért nem velünk alszik. Én is ugyanúgy aggódtam, hogy külön szobában volt. Alig tudtam az első pár nap aludni, minden zajra felébredtem de megszoktam. 1 éves kora óta már bébiőrt sem használunk...igaz nálunk annyi az előny, hogy az ő szobája egybenyílik a miénkkel így viszonylag közel van.
2022. júl. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Elején velünk volt aztán 3-4 hónapos kora óta külön alszik. Nagyon Boldog baba. Van légzésfigyelő és bébiőr ha netán nem hallanánk hogy felkel akkor a bébiőr ebben segít.
2022. júl. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!