Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónaposan megunta a tápszert?

2 hónaposan megunta a tápszert?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Volt valakinek hasonló probléma a babájával?


Kislányom 2 hónapos,tápszeres egészségügyi okok miatt...több fajta tápszert kipróbáltunk már,de egyiket sem hajlandó ugy elfogadni,hogy a napi tápszer adagja meglegyen

30-40 ml amit szépen megeszik,és utána löki ki a nyelvével,elutasítja

Probáltam,hogy 4 óránként egyen,de ugy sem javul,és ugyanugy keveset eszik,lassan 4 hete ez van,több orvosnál voltunk, 3 napot kórházban is voltunk,mert 350 ml evett meg,és be volt esve a kutacsa

Bekerültünk,és semmit nem adtak neki,csak etessem,és figyelték

Ott tartozkodásunk alatt is max amit megevett 400 ml...vérvétel negativ,hasi uh negativ,hazaengedtek és azóta is ugyanez a helyzet

Aluszékony is,belealszik az evésbe

Hétfőn státusz,ki fogok könyörni egy ujabb vérvételt,hogy a vasat is megnézzék,mert ez szerintem nem normális,hogy igy eszik

A kórházban a vasat nem nézték

Javasolták,hogy adjak pár korty vizet is,azt érdekes módon szépen meginná mindet,ugy kell elvenni tőle

Jelenleg Milumil komfortot eszik,elötte Beba sensiduo,elötte Milumil Prosyneo volt...

Nem tudom mi a probléma, 3.gyermek,de én nem találkoztam ilyen helyzettel,teljesen kétségbe vagyok esve

A napi 500 ml elérése kész küzdelem,siralmas a helyzet

Vizzel együtt ugy ahogy megvan a 600 ml,de ez is irtó kevés

Hízása sem megfelelő,és a dokik leráznak bennünket...vagy azt hiszik túlzok vagy nem tudom,de nem foglalkoznak velünk

3 kg született,most 4500 gramm

Június 20-án volt 4235 gramm

Még a heti súly gyarapodás sem megfelelő,hetente mérem

Mit tanácsoltok,kihez forduljunk,milyen magánorvoshoz ezzel a problémával?

Vagy aki volt ilyen helyzetben,leírná mi volt a gond,és hogy mikor lett jobb?

Félek,hogy ez az evés igy marad,nem is tudom mi lesz,ha már 700-800 ml kell majd meginnia,hogy fogjuk teljesíteni,ha már most ez van

Pedig mindig akkor adom a tápszert amikor kéri,de ahogy irtam,elutasítja,és belealszik az evébe

Probáltunk más fajta cumisüveget,de csak a Mamosat fogadta el

Lecseréltem 2es cumifejre ...de igy is van hogy 30 ml megivása 30-40 perc...szóval kivagyok teljesen


Kérlek adjatok ötletet,hogy mit csináljak? Kihez forduljunk?


Köszönjük


2022. júl. 7. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Biztos vagyok benne hogy ezt nagyon nehéz lehet nézni. Tápszert nem tudok ajánlani, azt viszont igen, hogy akármilyen nehéz is, de ne menj rá lelkileg. Nem lehet ezt lazán kezelni én tudom, de hidd el, nem lesz senki aki bele fogja tömni a gyerekedbe a tápszert. Vannak ilyen gyerekek akik egyszerűen alig esznek. Tesóm lánya is ilyen volt, nem hittem el mikor mondta hogy nem eszik, nem tudja beletömni, mondtam hogy nem létezik! De létezett, mert utána több napot együtt voltam vele és láttam micsoda kín keserves dolog volt. Amire figyelj hogy ne száradjon ki, az nagyon jó jel hogy inni iszik vizet. Ha elalszik etetés közben akkor a kelésnél add neki a tápszert, és kis ütemekben egész nap kínálgasd neki, lehet hogy akkor kortyonként fog egész nap enni, de legalább eszik. Lehet az a baja hogy amikor sokat eszik és bukik megsavanyodik az íze és az nem tetszik neki, vagy egyszerűen nem akkora a gyomra. De hidd el ha nagy lenne a baj, az orvosok közbe léptek volna. Úgyhogy víz sokszor és tápszer sokszor.
2022. júl. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Ha jól értem 1500 grammot hízott 2 hónap alatt. Az havi 750gramm

Az miért nem megfelelő?

2022. júl. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1500 hízás szerintem se vészesen rossz 2 hónap alatt meg ha 1000 hízott volna az talán. ettől függetlenül megértem, hogy rossz lehet nézni én is a sokszor keveset próbálnám ki Elsőnek, vagy nem tudom merre laksz és, hogy van esély esetleg anyatejre?
2022. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!