Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell hátrahúzni a...

Mikortól kell hátrahúzni a baba kukiját?(Mindenki mást mond!)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első gyermekem és teljesen kétségbe vagyok esve attól, hogy mindenki teljesen mást mond!


Van aki azt mondja az elejétől amikor fürdeted, van aki 6 hónapos korától, van aki egészen 2 éves koráig nem csinálja..


A védőnő azt mondja, hogy akkor kell, amikor már ülni fog.


Olyan szülők írjanak, akik tapasztalattal rendelkeznek kérlek!


Mert ahány ember, annyi féle tanács. :/


2022. júl. 12. 21:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Soha. A húzogatás pont a letapadásnak segít, mert mikrosérülések keletkeznek.

Legkésőbb ha lekerül a pelus megoldja magának.

2022. júl. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De olyanról is hallottam, hogy valaki nem csinálta, és másfél éves korában az orvosnak kellett felrántania, ami persze berepedést okozott szegénykének.
2022. júl. 12. 21:25
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ott a hiba, hogy 1,5 évesen NEM kellett volna felrántania az orvosnak, mivel 1,5 éves korra nem kell még teljesen feljönnie. Nem elvárt.
2022. júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Majd ha nagyobb lesz megcsinálja magának, de nekünk nem kell piszkálni. Ha letapad van rá torna, de a legtöbb esetben magától megoldódik. Novák Hunor fütyi kisokosát érdemes megvenni, nagyon hasznos. Az az orvos aki felrántaná egy állat, nem szabad hagyni. Igaz, hallottam olyat, hogy meg sem kérdezte a szülőt, de azért ez nagyon ritka.
2022. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Felhúzni, erőltetni nem kell. Ameddig épp feljön, az alatt azért meg kell mosni fürdetéskor. Mire megtalálja, megoldja magának :)
2022. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Keresztfiamnak 5 (!) évesen jött fel. Azóta is problémamentes. Pedig neki elég szűk volt. Nem kell piszkálni.
2022. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

N E M kell piszkalni S O H A. Javaslom olvass szakirodalmat, mostanit, mert ezek az elavult baromsagpk borzaszto karosak.

Ha tudsz angolul azt, ha nem akkor Novak Hunort. 2022-ot irunk.

2022. júl. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Orvos függő, engem is kiakaszt. Mi kétszer költözünk sajnos különböző okok miatt. A kórházban azt mondták, nem kell húzogatni. Az első védőnk is azt mondta, ne húzogassuk, az orvos majd megcsinálja neki 2 éves korában. A második védőnk azt mondta, hogy kellett volna húzni az elejétől fogva, lehet, hogy az orvos fel is rántja neki egyből. Nem rántották, de azt mondták, húzogassuk neki, aztán meglátjuk. Hát én elkezdtem neki, de üvöltött, ordított. Mindig fürdés után csináltam, de már odáig fajult, hogy mikor engedtem a fürdővizet, már akkor üvöltött, végigsírta a fürdést. Na, itt hagytam is abba az egészet, pláne hogy eredménye se volt. Nemrég sajnos megint költözünk (remélhetőleg utoljára). Kérdeztem az új orvosunkat, hogy mit csináljunk, mert eddig mindenki mást mondott. Azt mondta, ez nem az a hely, ahol húzogatni kell, és majdnem minden kisfiú szűkületes. 6 éves koráig nem csinálnak vele semmit, lényeg, hogy tudjon pisilni. Egyébként azóta már sokkal jobb neki, ahogy idősödik, egyre kevésbé szűkületes.
2022. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Soha,ne piszkáld a kukiját.

A fiam 2 éves,sosem piszkáltam,magától szinte teljesen le van neki húzódva..

Mosáskor úgyis észre veszed ha baj van,de ameddig tud pisilni addig az égadta világon semmi baj nem lesz.

2022. júl. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk a gyerekorvos minden vizsgálatkor hátrahúzza picit. Közben azt mondja nekem nem kell, majd 2 éves kortól.

Na akkor mostmár ezt is tudom, hogy a gyerekorvosunk se 100-as.

2022. júl. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!