Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csinál a babátok természetfele...

Csinál a babátok természetfeletti(nek tűnő) dolgokat? Miket?

Figyelt kérdés

Pl. a gyermekem még nem áll önállóan, de a babakerítés rúdjain felhúzza magát és a rudakat fogva lépked oldalra. Egy jó 2 méteres szakaszon a kerítés le van takarva egy vastag, gyűrött, kockás anyaggal. Amikor itt áll fel, ugyanúgy ragadja meg a rudat, mintha látná, hogy hol van. Rengeteget vizsgáltam már, hogy hogy jön rá, hol van a rúd, mert én nem tudom ilyen pontosan kitalálni (nem egyenlők a közök se). Sose nyúl mellé, nem kell keresgélnie, azonnal elkapja, mintha az anyag ott se lenne.

Meg leutánoz olyan dolgokat, amit nem láthatott korábban, mert pl. aludt vagy másik szobában történt.

Tietek milyen furcsaságokat csinál?



2022. júl. 12. 22:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Ezek nem furcsaságok.A babák térlátása egy éves korra fejlődik ki teljesen,ráadásul ők mivel kicsik mindent más szemszögből látnak még állva is.

Ezen felül..nem tapasztaltad még,hogy ha egy házban sok ideig laksz megtanulsz akár csukott szemmel is végig menni úgy,hogy alig-alig botladozol meg? Mindent csukott szemmel is tudsz,hogy merre van.Na ő így tudja,hogy hol vannak azok a kapaszkodásra alkalmas helyek.Sokat fogta,sokat próbálta,neki az teljesen természetes és ösztönösen oda nyúl ahová kell.


A másik..a babák megfigyelők.Az első pár évükben folyamatosan hallanak,látnak mindent.Attól,hogy nem azonnal utánoznak le mindent még megjegyzik azt,és amikor kell vagy már képesek rá ugyan úgy fogják csinálni,mondani ahogy tőled látták/hallották.


Mondhatni furcsaságokat csinál,de nem egyediek ezek sem és van rá magyarázat:

-Sorba rendezi az autóit.Tőlem látja.Mindig a polcra rakom őket neki amikor alszik,hogy mind meglegyen.Ő is szín,méret vagy épp össze-vissza rendezett sor szerint rakja őket a polcra,földre,ha épp nem játszik velük.

-Hajtogat,kiegyenesíti a lepedőt: ezt is tőlem látja.Zavar,ha nem szép egyenes a lepedő,ezért mindig kiigazítom ha nagyon kezd gyűrődni.A saját kiságyában ő is meg szokta csinálni.Saját magán is szépen szét hajtja a takarót,lesepri a morzsát ha a kiságyban evett.

2022. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Ezek nem természetfeletti dolgok.

Ha repülne a gyerek, az már érdekes lenne. 😄

2022. júl. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Vagy sokszorozodni tudna (ilyen kis eltűnős klónokkal).Jézus,bele gondolni is sokkoló.😂
2022. júl. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Mire gondolsz, hogy látja-e a gyerek az aurámat meg a szellemeket meg ilyenek? 😀
2022. júl. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Leírtam, mire gondolok. Olyan dolgokra, amit nehéz utánacsinálni vagy rájönni a trükkjére. Kedvenc idézetem ezzel kapcsolatban, hogy a természetfeletti csak a meg nem értett természetes. Azt hittem, világos a zárójeles rész.
2022. júl. 13. 07:31
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Rossz konyhafilozófus vagy kérdező. A természetfeletti azt jelenti, hogy természettudományos módszerekkel nem bizonyítható, igazolható.
2022. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az is ilyen, hogy amikor először vittük homokozóba, ott talált egy lapátot, amit azonnal megfogott a nyelénél és folyamatosan lapátolt vele. Valószínűtlennek tűnik, hogy ennyire egyértelmű legyen, hogy az mire való, mert homokozóformákat is talált, de azokkal nem lapátolt, pedig erre azok is alkalmasak lennének. Televízió nincs a lakásban, hogy ott láthatott volna ilyet.
2022. júl. 14. 02:35
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem te abszolút hülyének nézed a saját gyerekedet.

Szerinted anno amikor egyáltalán feltalálta az ember a lapátot akkor előtte azt megmutatták neki,hogy hogyan használja? Teljesen egyértelmű.A gyereked nem kutya,nem macska,hüvelykujjal rendelkező emberszabású.

TUD tárgyakat használni,és de,egyértelmű neki is,hogy hogyan kell használni.

Ha nem akkor is látja más babáktól.

2022. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom miert javította emberszabásúra,embert írtam 🤣
2022. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Mert az autokorrekt meg téged néz hülyének. Bár ha be van kapcsolva, nem is jár távol az igazságtól, hogy a te kommunikációs stílusodnál maradjak… :D
2022. júl. 15. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!