Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy ennyit alszik...

Normális, hogy ennyit alszik a 6 hetes babám?

Figyelt kérdés

Általában 3, de van, hogy 4 órákat alszik, utána amikor kel pelenkázom,etetem, nincs egy óra az egész,de van,hogy alig bír fent lenni, csukódik a szeme.

Van amikor többet fent van, mosolyog, ficánkol, láthatóan jól érzi magát,de közben ásítozik.

Nincs különbség éjszaka és nappal között, tehát éjjel és nappal is ugyanezt a 3-4 órát alussza.

Tudom,hogy még picike, de megkaptam már egy családtagtól, hogy ez nem normális.

Engem egyébként csak az aggaszt, hogy amikor ébren van,akkor is ásítozik.

2 hete volt vérvétele mert nekem pajzsmirigy alulműködésem van, és azt ellenőrizték,hogy neki van-e ilyen jellegű problémája. Akkor készült egy teljes vérkép is.

Ott a vörösvértest csak 3,16 volt, a hemoglobin is csak 10, de ugye neki nem voltak referenciaértékek. A magaméhoz hasonlítva mindkettő alacsony,de ugye én felnőtt vagyok, nyilván nem hasonlíthatók össze.

A doktornő nem mondta,hogy gond lenne.

Egyébként a kislányomon nem igazán látszik semmi,teljesen egészségesnek tűnik, szép a színe,stb.


2022. júl. 17. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális hogy most még ilyen magas az alvásigénye hisz nemrég született.Állatoknál is a kezdeti időszakban rengeteget alszik a kölyök.Tudom nem kéne összehasonlítani állatokkal az embert de akkor is így van.Semmi baja nincs a babának nyugi.

Minden baba más eleve.Ha baja volna akkor sokat sírna mert így jelezné hogy valami nem komfortos neki.

2022. júl. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is bőven aludt ennyit. Max 1-2 órát volt ébren a pelenkázás-fürdetés-szoptatáson felül.
2022. júl. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém ennyi idősen még egy fél órát sem volt ébren 2 etetés közt. Ezért volt annyira sokkoló, amikor egyik pillanatról a másikra már 1 órát is ébren volt. Én akkor hittem azt, hogy baj van vele, "elromlott" 😂

Normális, hogy ennyit alszik. Majd nem fog, ne aggódj.

2022. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor inkább lenyugszom, és nem kezdek paramami lenni.

Mert amúgy tényleg minden oké vele. Csak volt egy időszak 1 hete kb,hogy tök sokat volt fent, (akkor épp azért aggódtam 😅) és most furcsa,hogy megint egy csomót alszik.

2022. júl. 17. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!