Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babám az esetek...

6 hetes babám az esetek 90%-ában a jobb oldalán alszik, nagy ritkán tudom úgy lerakni, hogy a balra legyen fordítva a feje? Meddig normális ez? Olvasgattam, hogy izomtónus problémák miatt is lehet.

Figyelt kérdés
2015. febr. 6. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld akkor hason altatni vagy háton. Nem jó az, ha csak az egyik irányban hajlandó aludni. Nálunk hason aludt, de sokáig csak az egyik irányba fordította a fejét. Pár hét után érezhetően jobban be volt nyomva azon az oldalon a buksija. A doki azt mondta, hogy forgassam át és úgy aludjon vagy ha elaludt, akkor fordítsam óvatosan a másik oldalra. Így csináltam hetekig és nem lett gond belőle.
2015. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jaj ne paráz nem kell mindent elolvasni :) az én fiam mindig csak a bal oldalon aludt el nem volt jó neki sehogy ha hasra fektettem le 5 perc és fent volt ha a másik írányba feküdt akkor meg hanyadt fordúlt. Semmi baja amíóta magától forgólászik képes hason is aludni de bejárja az ágyat makk egészséges. :) Szóval csak nyugi majd ha magától forgolódik akkor hidd el megtalája majd a kényelmesebb alvási pózokat :)A.
2015. febr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 2-es válaszolóval. Az én fiam hónapokig!!! csak a bal oldalán volt hajlandó elaludni. Kiságyban is, babakocsiban is, rajtam is. Semmi baja nem lett, nem nyomódott be a feje, amióta forog magától azóta már bárhogy alszik.
2015. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsó 2 válaszolónak semmi baj nincs ezzel. Az enyém szintén mindig jobbra fordított fejjel aludt (a nagyobb is és ő még hason lenni is utált). A gyerekorvos mondta, hogy nincs ezzel semmi baj (mi is egyik oldalunkon jobban szeretünk aludni) akkor van gond, ha mondjuk beszélsz hozzá, vagy hasra teszed és semmi jelét nem mutatja annak, hogy ő a másik oldalra is tud/akar nézni. Most a kicsi 4 hós de a legtöbbet mégis a jobbra fordítja a fejét ha elalszik, de ébren viszont mindenfelé. Majd ha ti is eljuttok a forgolódás, nyúlás szintjére akkor meglátod, ő is úgy ki tudja csavarni a fejét mindkét irányba csak hogy lássa amit el akar érni, hogy néha csodálkozom.
2015. febr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!