Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon tényleg nem kellene...

Vajon tényleg nem kellene aggódnom?

Figyelt kérdés

A kisbabám ma délelőtt 10től délután 1ig semmit nem aludt, csak folyamatosan járt keze lába, és "mondta a magáét", mint aki valami miatt borzasztóan izgatott. Végig mosolygott, jól érezte magát, szóval látszólag semmi probléma nem volt, amúgyis volt már sajnos ilyen, akkor képes volt 5-6 órán keresztül ezt csinálni.Most is lassan ott tartunk...

Lényeg a lényeg a kezembe vettem, és éreztem,hogy melegebb mint szokott lenni, így megmértem a lázát 37,2 volt hónaljban.

Utána 1kor kapott enni 30 percre el is aludt, akkor érezhetően lement neki a testhője, amikor újra felébredt fél 2kor, megmértem és 36,8 volt.

Más miatt hívtam a dokit, és rákérdeztem erre is, ő azt mondta,hogy ne hónaljban mérjem, hanem popóban, és ott le is kell vonni 0,5 fokot.

Most fél 2 óta megint nem alszik a babám, és megint érezhetően meleg, megmértem itt is ott is a hőjét,mindenhol 37,2.... Akkor most melyik értéknek lehet hinni?

Egyébként lehet attól megy fel neki,hogy meleg van és folyamat izeg-mozog? Mert szó szerint meg sem áll. Viszont borzasztóan aggódom miatta.


2022. júl. 18. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2022. júl. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Tokeletes honaljban merni, gondolom a haziorvos meg 1960' ban vegzett valamikor.

Babaknak 37.5 ig teljesen tokeletes a homerseklet, ennyi a testhojuk, igazabol nem ertem a problemad.

2022. júl. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

7 hetes.

Kedves 2.válaszoló, bocsánat, hogy problémának gondoltam, első gyermek és sosem tapasztaltam eddig, hogy felmenne a testhője, ezért gondoltam, hogy baj, hiszen máskor sosem érzem ilyen melegnek a kis testét. 🥺

2022. júl. 18. 15:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális a testhője,ne aggódj
2022. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha popsihőmérőd van (ilyen gumis, hajlékony), akkor ott mérd. Ilyennel próbáltam hónaljban, teljesen fals értéket adott mindig. A normál hőmérővel mérheted hónaljban is. Nem kell aggódnod, ha lázas lenne, 3 másodperc alatt 38 fölé menne a hője. Most nem lázas, csak ki van melegedve. Adj neki sok folyadékot.
2022. júl. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó kedvű, kezdődik lasan a mozgásfejlődése, ezért járnak a kezei-lábai. Mi baj lenne?

A hőjét felesleges méregetni. Egyrészt hidd el jelezni fogja, ha lázas, másrészt szoptatsz? Pl. akkor is mi teljesen összeizzadunk mindig. Nagy meló ám neki ez az izgés-mozgás, meleg is van. Nem öltözteted túl?

2022. júl. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem volt túlöltöztetve, viszont az tény,hogy sajnos elég meleg van a lakásban.

(Amúgy nem szoptatok, csak hogy erre is válaszoljak 😊)

2022. júl. 19. 14:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor nincs tapasztalatod az "összeizzadásban" ilyen téren. :) Nem baj, a lényeg, hogy tök normális a babád viselkedése így a leírtak alapján.

Ha mozogsz a te testhőd is melegebb, mint amikor alszol. :) Tartsd lengén a lehetőségekhez képest, ha nagyon meleg van bent, akár egyszál pelusban is el lehet, csak alváshoz takard be. Ha mosolyog, jól érzi magát, akkor minden rendben.

2022. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!