Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régen is jellemző volt, hogy...

Régen is jellemző volt, hogy a Lászlók, Istvánok, Máriák, Erzsébetek szülei gyűlölködtek a Zoltánok, Péterek, Eszterek, Andreák szüleire?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy ahogy ma gyűlölködnek egy Zénó, Ádin, Zara, Kloé szüleire? Régen is két táborra osztotta az embereket a névadás?

2022. júl. 20. 09:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Soha életemben nem hallottam, hogy a szülők egy keresztnév miatt haragudtak volna más szülőkre.
2022. júl. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem kicsit paranoiás vagy.

De igen, vannak előítéletek a nevadassal kapcsolatban amik nem is teljesen alaptalanok. Vannak ezer éves mondások is ezzel kapcsolatban pl nomen est omen hogy a leghíresebbet idézzem...

2022. júl. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Én értem mire gondolsz.


Múltkor olyan gyűlölködve írta le valaki, hogy a József jobb mint a 20. Benike hogy nekem esett rosszul.


Szerintem elmondható, hogy a magyarok bem tudják a véleményüket megtartani, és ha leírhatják, hogy szerintük a világ legocsmányabb neve a Maja de a legszebb a Boglárka nehezen fogja fle hogy az az ő ízlése, nem pedig egy elfogadott norma.

2022. júl. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Csak hirtelen egy példa a sok közül azoknak akik nem értik miről beszélek:


[link]

2022. júl. 20. 09:46
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi családunkban anno mindneki Valéria volt, aztán gondolt egyet az egyik rokon és Bettike lett a gyerek. Na kapott is a rokonoktól, hogy miért kell flancolni. Szóval igen régen ugyan úgy "idióta névnek" titulálták, ami nem az előző generáció viselt neve volt.
2022. júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%

Nem gyűlölködik senki, maximum megjegyzik magukban, hogy milyen idióta nevet adott a gyerekének.

Régen nem volt ilyen, mivel nem is is voltak idióta nevek és nem tudott mindenki mindent, mert nem volt ennyi kommunikációs csatorna.

2022. júl. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Fanni vagyok, 32 éves. A városban, ahol születtem, és voltam a második, aki ezt a keresztnevet kapta akkor még nagyon ritka keresztnév volt. Rendszeres volt, hogy ha bemutatkoztam, rám szóltak idegenek, hogy nem illik becenéven bemutatkozni, mondjam szépen a "rendes" nevem. Aztán mikor elmondtam, hogy ez a rendes nevem, voltak megjegyzések, hogy hogy lehet ilyen nevet adni, ez becenév. Középiskolában volt egy lány, aki a nevem miatt utált, mert szerinte béna név 😃 évekkel később mondta el, akkor már ő is nevetett magán emiatt.

A tesóm Bence, őt állandóan Benedekezték, mert a Bence is ritka volt. Vagy azt hitték, beszedhibás, és nem tudja kimondani a Vincét.

Van 70 körüli Ildikó ismerősöm is, aki hasonló tapasztalatokról számolt be. Az ő neve kitűnt a sok Erzsébet, Mária, Irén, Magdolna, Teréz közül, és megjegyzéseket is kapott miatta akkor.

Minden korban vannak ilyen emberek, akik belekötnek a másik nevébe.

2022. júl. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Régen nem volt ilyen, mivel nem is is voltak idióta nevek és nem tudott mindenki mindent, mert nem volt ennyi kommunikációs csatorna.


Hogyne lettek volna... Minden korban megvolt az aktuális divathullám...

Gondolom arról nem tudsz, hogy a Manó egy régi férfinév... Az Emanuel önállósult formája, (Mai Manó korának híres fényképésze volt [link]

2022. júl. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De, tudok róla😄 Sőt még arról is tudok, hogy Michael Curtis, a Casablanca rendezője is Kaminer Manó néven született Budapesten😉
2022. júl. 20. 10:23
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Sztem a gyulolkodes eros kifejezes, most az h ismert embereket ezert lekommenthaboruznak az mas kerdes, a celebeket mindenert is szetszedik.

Ha atlag hetkoznapi emberek kozott nincs ilyen, h utalkoznak a nevek miatt. Velemenye persze mindenkinek van, de az h nekem nem tetszik sot egyenesen nevetsegesnek tartok egy nevet az azert meg eleg messze all a gyulolkodestol.

Regen talan inkabb, ha meg mertel szakitani egy csaladi hagyomanyokon alapulo szazadik jozsef nevadast😅 akkor ment a sertodes kemenyen

2022. júl. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!