Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férfiak is vágynak a gyermek...

A férfiak is vágynak a gyermekáldásra, vagy ez inkább csak ránk, nőkre jellemző?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 9. 06:00
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Is is.
2020. ápr. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy vágynak.
2020. ápr. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

hogy értve

vágynak is, meg nem is?

2020. ápr. 9. 06:38
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem vágynak. Csak náluk az a bizonyos biológiai óra nem ketyeg, így ők "ráérnek" vágyni rá.

Nézd meg most hány férfinek születik 40-50 éves korában gyereke. És természetesen nem a velük egykorú nőktől.

2020. ápr. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Náluk is úgy van mint a nőknél. Van aki vágyik rá, és van aki nem. Nem mindenki akar gyereket.

A nők általában hamarabb toporognak, hogy gyereket szeretnének, a férfiakhoz ehhez több idő kell, sokan megijednek a "korai" gyermekvállalástól, gyermek"áldás"-tól. Kinek mennyi idő, van aki már 20 évesen érett hozzá, van aki csak 40 évesen. Van aki soha. S ezét nem mindegyik éli meg áldásként, ha becsusszan. Míg az anyukában ahogy babát vár, termelődik mindenféle csodás hormon, hogy rózsaszín felhők közt várja a babát (azért termelődik, hogy ne lökje el magától a babát, mint az állatoknál is... Szóval hogy felnevelje, ragaszkodjon hozzá.) Ilyen hormonváltozás a férfinál nem indul be. Neki saját magának kell felnőnie ehhez. Vannak kifejezetten családapának való férfiak, és vannak akiről messziről látszik, hogy neki inkább nem való gyerek (s bizonyára nem is vágyik rá az olyan). És van az, aki azt hiszi, hogy nem áll rá készen, aztán meglátja a gyereket, beleszeret és még sok-sok gyereket szeretne. Nők is vannak, akik irtóznak a gyerek gondolatától és férfi is van ilyen. Ezt el lehet fogadni, ilyentől nem kell gyereket álmodozni. A legtöbb férfiben ugyanúgy benne van vágy a gyermek iránt, sokat nem beszélnek róla, de magukban már elképzelték, hogy milyen lesz és mikor lesz. A férjem úgy képzelte el, hogy ennyi idősen, mikor megismerkedtünk, már rég házas lesz, saját ház, autó és utána gyerek. De ezt senki se kérdezte tőle, és senkinek nem is mondta, mert nem kérdezték... Beszélgetni kell. És semmit nem erőltetni.

2020. ápr. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a férjem jobban akart gyereket mint én, és hogy megszületett több türelme is van hozzá.

(Bár sikerült egy jó melós gyereket kifognunk)

2020. ápr. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Az én férjemnek mindegy volt igazából. Amikor én akartam babát, akkor benne volt ő is. 3 fiúnk van,imádja mindet.
2020. ápr. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mind a ketten vágytunk rá. Mikor elkezdett nőni a pocakom, a férjem onnantól kezdve még jobban. Gondolom akkor tudatosult benne a tény. Nagyon lelkes, nem mondja, de lehet rajta látni. Mindennek alaposan utána jár, olvas. Pl babakocsit 2hónapon át nézegetett a neten, videókat, leírásokat, véleményeket. A legjobbat akarja mindenből a kicsinek.
2020. ápr. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Az én férjem is az a tipikus mindegy kategória volt. Nem vágyott rá, úgy, mint pl én, de nem is volt ellene.


Bár ő ilyen típus hétköznapi dolgokban.


És fiatalok is vagyunk. Fél év köztünk a különbség, 26 évesek vagyunk, és a második gyermekünket várjuk. Lehet ha húztam volna még kicsit az időt, akkor ő jobban vágyott volna rá, mint én.

2020. ápr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem vágyott rá, kb kamaszkora óta. Mármint nyilván nem azonnal, hanem úgy, hogy amint lehet, legyen. Másfél évvel vagyok idősebb nála, az első gyerek születésekor én 27 voltam, ő még nem töltötte be a 26-ot. A másodiknál én 30, ő 29. Látszik is, hogy akarta őket, és az a családcentrikus fajta, sose kellett könyörögni, hogy foglalkozzon velük, kezdetektől részt vesz mindenben, imádja őket, nagyon jó apa.
2020. ápr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!