Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrszívás? SOS! Másfél éves...

Orrszívás? SOS! Másfél éves kislányomnak egy hete napi 20-25 alkalommal szívom az orrát, de egyszerűen nem tudom rendesen kiszívni.

Figyelt kérdés
Porszívós orrszívóval csinálom, Sterimart, Nasivint, illetve Otrivint, Sinupretet használok, és mégis állandóan tele van, ki sem jön mind belőle, állandóan szortyog, nem kap levegőt, a szívás után sem. Ez normális?Mit tehetnék még? Orvos már látta, a gyógyszerek egyelőre nem vezetnek eredményre.
2010. szept. 21. 21:13
 1/8 Adnil25 ***** válasza:
Szia. Esetleg ha van még anyatejed akkor abból cseppents az orrába. Steril és állítólag jól oldja a lerakódást. Más ötletem még a gőzölés de az ilyen kicsi korban még nem szabad. De ezt doktortól kell megkérdezni.
2010. szept. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezeket mind egyszerre adod neki? Szerintem ez sok. Mi az, amit az orvos felírt? Vagy ezeket mind ő írta fel/javasolta? Mikor voltatok orvosnál?


Amúgy én javasolnám, hogy inhaláljon kamillával, a meleg pára ki szokta hozni az ilyeneket. A fiammal is szoktunk ilyet, az ölembe veszem és a fejünkre húzunk egy törölközőt, pár percig üldögélünk a párában.

2010. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Van anyatejem, azt még nem próbáltam.

Az orvos írta mindet, a Nasivint és az Otrivint felváltva kell használnom. Néhány napig az egyiket, majd váltanom kell.

2010. szept. 21. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a diapulmon vált be egyedül. MÁr mindent kipróbáltunk, akkor javasolta a doki. Három nap alatt teljesen kitisztult. Nem hagyományos értelemben gőzöltünk vele, hanem az ágya mellé tettem, és beszívta a páráját.
2010. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet gőzölni is, az anyuka ölében a baba és úgy egy nagy lepedő rájuk, szembe egy székre az edény, amiből inhalálnak.
2010. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó írta, itt már csak az inhalálás segít. Legalábbis nálunk ez volt a szitu, mikor már vagy 2 hete nem jött rendbe. Nekem van egy ultrahangos kis inhaláló gépem ( [link] drága, tudom, de ha már megvettem, hát használom, és nagyon jó! De lehet simán gőzölni lepedő/törölköz alatt is. Javaslom a sóoldat+Ambrobene keveréket, nekünk ez vált be. Az Ambrobene nem receptköteles, sóoldatnak meg jó a nátrium-klorid injekció, az sem receptköteles.
2010. szept. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csak úgy tudom leszívni az orrát a másfél éves fiamnak, hogy amelyik orrlyukából szívom, azon az oldalon félrehúzom az arcocskáján a bőrt az orra mellet. Hú, lehet, hogy ez így nem érthető. Szóval a lényeg az, hogy megpróbálom az orrjáratát tágítani (persze csak finoman, bár közelharcot kell közben vívnom vele). Nálunk ez bejött.
2010. szept. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötleteket! Ki fogom próbálni őket, bár mára (elkiabálni nem merem) jobb lett, szépen kijött az orrából ha szívtam, és nem is kellett olyan sokszor.koppkoppkopppp :-)))))
2010. szept. 22. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!