Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Start számlát csak a baba...

Start számlát csak a baba születésekor lehet nyitni v. később is? Hol érdemes? Akinek van ilyen v. valami más megtakarítási formában gyűjtöget a csemetéjének leírná nekem a lényegét, a költségeit, stb?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem rég nyitottam meg a start számlát a kislányomnak az OTP-nél, azért ott mert nekem is OTP-s a számlám semmi más oka nem volt. Most 2,5 hónaposak vagyunk, de szerintem biztos, hogy van rá mód megnyitni később is. Én 5000 ft-ot utalok rá neki minden hónapban a max 10.000 ft, afelett vissza utalják a többletet, de ezt biztos olvastad, abban amit kaptál levelet.
2010. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én K&H-s vagyok, megnézem akkor ott.

10.000-nél többet úgysem tudnék utalni az 50.000Ft-os GYED-emből :(

2010. szept. 22. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen elég elkeserítő... Nekem még gyed sincs csak gyes, ezért is csak annyi amennyi, de 18 év alatt ez is több mint a semmi. Nem tudom mikor akarod megcsinálni de előtte kérj telefonon az Államkincstártól igazolást, hogy Te kapod a családi pótlékot, ha nekem utalják, mert a számlakivonatot nem fogadják el, csak ezt. Ennek is 30 napnál nem lehet régebbinek lennie, csak azért írtam le, hogy feleslegesen ne várj, enélkül úgyse csinálják meg. Én is így jártam 2x álltam sorba mindig 1000-eb voltak :S
2010. szept. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem=neked bocsi elírtam
2010. szept. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a KH-nál vagyok (onnan jöttem gyedre, befektetési tanácsadó voltam), de én meghagytam az államkincstárnál a start számlát, ugyanis sehol nem adnak akkora kamatot, mint ott. Ha megtakarítani szeretnél a picinek, tehát utalgatni, félretenni akarsz pénzt, valamilyen más megtakarítási formát válassz szerintem!
2010. szept. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 12:30-as! Igen, szeretnék félretenni neki valamennyit minden hónapban. Tudnál esetleg ajánlani valamit?
2010. szept. 22. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!