Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki, hogy bírja a hisztis...

Ki, hogy bírja a hisztis gyerekét? Hogy kezelitek? Az enyém nagyon hisztis, nem bírom már idegekkel.24hónapos. Mindent nyavalyogva kér, hisztizik, ha nem kapja meg. Egész nap nyavalyog. Idegeim kivannak, ezért már csak sírok és sírok.

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így eléggé odavisszának tűnik. Te is hisztizel, ő is hisztizik.

Neked kell türelmesnek lenni, nem sírni, nem csattogni, nyugodj meg, és akkor majd ő is megnyugszik. Peregjen le rólad a hisztije. Ha nyávogva kér valamit, ne add oda neki, előbb-utóbb megtanulja. De te semmiképpen ne legyél ideges előtte. Kedvesen mosolyogva mondd el neki, hogy addig nem kapja meg, amíg nyávog.

2010. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam is hajlamos a hisztire. Én mondom, neki, hogy fejezze be a hisztit, nézzen rám, és abbahagyja. Megbeszéljük, hogy ha sír, hisztizik, akkor nem kapja meg. Ez általában beválik, ha nem, akkor otthagyom, és abbahagyja kis idő múlva.
2010. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Ha nyavalyogva kér valamit, mondd meg neki, hogy nem, kérje normálisan, akkor odaadod...vagy ezt már próbáltad?

Mondd neki, hogy te így nem érted.

Ha meg nagyon hisztizik, akkor szerintem egy fenékre csapás nem árthat....de tényleg próbálj megnyugodni te is, bár gondolom nehéz...

2010. szept. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam egy éves, nálunk most kezdődik a hiszti korszak. Múltkor lefeküdt a parkettára, és letette a homlokát, a lábait meg verte a földhöz, úgy hisztizett.

Előkaptam a telefonomat, és felvettem a hisztijét, mondtam neki közben, hogy nem vagy elég hangos kisfiam, nem hallom! Aztán két perc után leállítottam a felvételt, majd visszajátszottam neki önmagát. Abban a pillanatban méla csönd. Kár, hogy a lejátszással egy időben nem tudtam róla egy újabb felvételt készíteni, ahogy nézte magát, majd sóhajtott egyet, és elvonult a játékaihoz. :))

2010. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 21 hónapos, Ő olyan, hogy alig bírom néha felöltöztetni, fürdés után meztelenül elrohan előlem, ketten tudjuk csak néha az apjával bepelenkázni, mert tépi magáról a pelust, body-t, a nyakán kidagadnak az erek a hisztitől. Aztán mintha elvágták volna. Ha valamit a kezébe akar kaparintani, nem számít, mennyiszer mondom, hogy nem szabad, veszélyes, vigyázz, csak akaratoskodik, rángat, elveszi. Máskor meg elég egyszer szólni, és megérti. Nekem is kiborító volt a tegnapi nap, alig vártam, hogy este legyen. Reggel 7-től estig alig aludt szegény, mert építkezünk, és a tetőn ácsok rohangáltak, zajongtak, dolgoztak a kőművesek. Egész nap vele voltam, homokoztunk, hintáztunk, de persze Ő egyfolytában a munkálatokat akarta figyelni, amitől viszont muszáj volt távol tartanom, mert veszélyes. Akkor megint jött a hiszti, sikítás, ordítás.
2010. szept. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad hagyni, hogy rájöjjön, hogy ő irányíthat. Neked kell higgatnak maradni.

Ha hisztizik, hagyd ott. A lányom a konyha közepén üvöltött, átléptem rajta, bementem a szobába. Majd egy idő után vigyorogva jött, hogy sírtam...

Ha nyávog, akkor add neki, ha szépen kéri.

2010. szept. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell tudomást venni a hisztiről. Ne figyelj rá! Vagyis azért fél szemmel figyeld, hogy nem e tesz kárt magában, de ne dőlj be a hisztijének!


Én megmondom neki, hogy engem ez nem érdekel, szólj ha végeztél. És fogom magam, kimegyek a szobából, vagy ahol épp hisztizik, onnan. 1 percen belül abbahagyja, és minden a régi, normális mederben folyik tovább.

Ő 2,5 éves. Már 1 éve tart a hiszti, hol jobb, hol rosszabb.

2010. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!