Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves lányomnak először...

1 éves lányomnak először veszek hálózsákot. Pont, a saját méretének megfelelőt válasszak, vagy egy mérettel nagyobb is lehet?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem utálni fogja. 1 évesen nem hinném, hogy bele lehet majd szoktatni. Nem tud majd benne forogni, ahogy eddig tudott.

A kérdésre válaszolva: szerintem egyel nagyobbat.

2010. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1 éves gyereknek már minek?

A hálózsák szerepe a föként az újszülötteknél van amikor még nem forgolódnak de könnyen a takaró alá kerülhetnek, még nem tudják a fejükröl levenni a takarót ezért van szükség olyan hálózsákra ami méretben nem túl nagy, és nem tud bele csúszni, de a fejére sem túdja húzni.


1 éves gyeremek már forgolódik össze vissza, nincs is hozzá szokva. Ha a fejére kerül a takaró éjszaka és nem kap levegöt, abban a pillanatban az ösztönei miatt még álmában le is huzza a fejéröl, pont mint a felnöttek.


èn ennyi idös gyereknek nem vennék már, nem hiszem hogy megfogja szokni.


de amúgy max 1 mérettel legyen nagyobb.

2010. szept. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vehetsz 1 mérettel nagyobbat!

A hálózsák nagyon praktikus dolog, jobb, mint a takaró, amit könnyen ledob magáról a gyerek. Én mindig abban altattam a gyerekeimet, már kicsi koruk óta hozzászoktattam őket, megszokták. Ameddig csak lehetett vettem a nagyobb méretet, s nyugodt voltam, hogy biztosan nem takarózik ki éjjel. Majdnem 4 éves korig használtuk, akkor is csak nehezen hagyta el a fiam, mert nagyon megszokta!


Tipp: idd el magaddal a lányodat, mutasd meg neki, mit vennétek, válassza ki ő melyik tetszik neki a legjobban, mert tény, hogy ekkora korbán már elég nehéz beleszoktatni a zsákba.

2010. szept. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy, vagy akár két mérettel nagyobbat vegyél. A kisfiam 20 hónapos mi pont mostanában kezdtünk el hálózsákozni, mert az előző véleményekkel ellentétben ő rengeteget forog álmában és egy pillanat alatt letornássza a takarót.
2010. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mivel gondolom vastagabb téli hálózsákot veszel,számítsd bele azt is,h akár mostantól legalább áprilisig fogja használni.Azon kívül ha nagyobbat veszel,jobban tud benne ficeregni,nem lesz annyira gúzsba kötve.Mi éppen ugyanígy hálózsák vásárlásban vagyunk,75 cm-s gyerekeimre 85- 90 cm hosszút fogok varratni.
2010. szept. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a fiam 1 éves kora körül vettem az első hálózsákot. Amikor pici volt nem takarózott ki, majd nyár volt, és amikor már újra hűvösebb volt éjszakánként a takarót mindig lerúgta magáról. Én úgy választottam neki zsákot, hogy mivel vékony kisfiú, ne legyen túl széles, hogy a karjánál ne menjen be a hideg, de a hossza mindegy volt. Az egyik akkor vett zsákja még mindig jó. Most 2 éves, és eszem ágában sincs leszoktatni róla. Teljesen nyugodt vagyok, mert tuti nem takarózik ki és nem fázik meg. Már úgy megszokta, hogy futni is tud benne.
2010. szept. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyit h ez az időszak,amit írtam kb. 7 hónap..Nyugodtan vehetsz 2 mérettel is nagyobbat.Ha nem viseli el,legfeljebb majd eladod v megtartod a kistestvérnek.És mi is egy évesek leszünk.
2010. szept. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 1éves,és mult héten vettem neki hálózsákot,hát nem maradt meg benne,szó szerint üvöltött,meg tépte le magáról amig le nem vettem róla,utána szépen lefeküd és elaludt.Ugyhogy azért gondold át,h veszel-e neki,mert eddig mi sem használtunk,gondoltam majd most kipróbáljuk,de neki nem tetszett.Én egyébként egy kicsivel nagyobbat vettem neki,kb. egy számmal nagyobbat.Most azonban,h már 2-3szor próbáltam ráadni,de nem türi meg,igy el kell majd adnom:(,pedig nagyon szép kis darab!
2010. szept. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
éjszaka elég hűvös van nálunk, folyamatosan lerúgja magáról a takarót! Óránként ugrálunk fel, hogy betakarjuk és alszik tovább. Gondolom fázik, ezért ébred fel, emiatt gondoltam, hogy jó lenne a hálózsák.
2010. szept. 22. 15:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy próbát megér! Most a nagy nyári minden nélkül alvás után a kislányom sem igazán akarta elviselni magán, pedig korábban hozzá volt szokva. Aztán néhány kicsit hánykolódós éjszaka után már semmi probléma, és legalább mind a ketten nyugodtan alszunk.
2010. szept. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!