Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elneveznéd a gyereked a...

Elneveznéd a gyereked a feleséged halott nővéréről?

Figyelt kérdés
Nekem nem tetszik az ötlet, nem szeretném úgy hívni a kicsit, de ő azt a nevet szeretné. Szeptemberben már szülni fog, de még nincs más nevünk/nem jutottunk dűlőre.

2022. júl. 31. 15:56
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
62%
A lányomnak 2 neve van. Itthon mindenki az elsőn szólítja, a Németo-ban, ahol él, meg mindenki a 2.-on.
2022. júl. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
56%

Mikor halt meg amúgy a nővér?


Férjem bátyja 4 hónaposan halt meg, így férjem nem is ismerte. Adnám a nevét de csak azért, mert tetszik, amúgy ha nem tetszene, akkor én se adnám. Abban nem hiszek, hogy balszerencsét hozna, pedig a vezetéknév is ugyanaz.

(Amúgy érdekesség hogy férjem is ugyanazon a napon született mint a bátyja csak évekkel később. )

2022. júl. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk hasonló a szitu, nekem is meghalt az egyik nővérem. Én a halála után 5 évvel születtem, és a másik nővérem ( aki ismerte) minden áron az ő nevét akarta nekem adni. A szüleimet nem zavarta volna a dolog, de a tágabb család nagyon ellene volt. Így második névként viselem, az első nevem pedig a születésemkor már elhunyt dédim után kaptam. Ezt kiskorom óta tudom, és a környezetemben mindenki. Soha nem kaptam miatta negatív megjegyzéseket.

Kérdező maga a név nem tetszik, vagy a tudat, hogy ez a nővére neve? Ismerted a nővérét? A családja mit szól az ötlethez?

Én amellett érvelnék, hogy adjatok két nevet, és hagyd, had hívja ezen a néven ő a lányotokat, te meg szólítod a másikon. Ha nem régen történt a dolog, lehet még nem jutott túl a gyászon, és ez segítene neki a feldolgozásban.

2022. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Maga a név sem tetszik, és a tudat sem, hogy a nővérét is így hívták. Ismertem és nem kedveltem. Drogos volt, úgy is halt meg, hogy túladagolta magát. Az ő családjában nem zavar senkit.

Olyan nincs hogy 2 névre hallgasson egyszerre, és úgyis mindenki csak az egyiken fogja ismerni.

2022. júl. 31. 18:15
 35/45 anonim ***** válasza:
74%
Szóval nincs megoldás, mert semmi sem jó neki.. Nem tudom, mit lehetne még tanácsolni, mindenki csak a saját véleményét tudja leírni, hogy ő adná e vagy sem.
2022. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
87%

"4.szer írom le, hogy 1.keresztnévnek akarja és nem 2.nak."

Te meg mondd el neki négyszer vagy akárhányszor, hogy te nem akarod ezt a nevet adni, mert neked nem tetszik. Pont. Olyan nincs, hogy csak az ő akarata érvényesüljön és neked ne lehessen beleszólásod. Külön vicc, hogy még kompromisszumra sem hajlandó. A gyerek neve a két szülő közös döntése.

2022. júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
89%

Azért az elég gáz, hogy a nejedet egyáltalán nem érdekli, hogy neked nem tetszik ez a név.


Azt tudnám javasolni, hogy "lapozd fel" a magyar keresztnevek tárát, és gyűjtsd ki a neked tetsző neveket. És add át neki a listát, csak lesz benne olyan, ami tetszik neki.


Ha meg hisz ezoterikus dolgokban, akkor meg csak annyit mondj, "a név kötelez! Azt akarod, hogy a lányunk is drogosan haljon meg?

2022. aug. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
73%

Biztos hogy nem engedném neki. A halál oka, meg a nővérével való szimpátia teljesen lényegtelen...ha egy kedves lány lett volna aki balesetben halt meg, akkor sem.

Az nem ugyanaz, hogy valaki a nagymamája, dédije után nevezi el a gyereket, hiszen ők normálisan leélték az életüket, unokájuk született stb.

De amikor fiatalon meghal valaki... olyan mintha a feleséged a saját gyerekének is hasonlóan rövid életet kívánna. Nekem nagyon morbid. Majdhogynem válóok. Egyrészt nem százas, aki ilyet kitalál, másrészt semmibe veszi a véleményedet. Ha már most nem állsz ki magadért és a gyerekért, később mi lesz? Biztos nem ez lenne az utolsó hajmeresztő ötlete a feleségednek a gyerekneveléssel kapcsolatban, és neked nem lesz majd beleszólásod.

Ha nem lehet vele kompromisszumra jutni, akkor nagyon gyorsan küldd el szakemberhez.

2022. aug. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
90%

Konkrétan róla nem,de ha ez a név tetszene a legjobban, akkor 2.névnek megkaphatná simán.

Nem akarnám, hogy az ő "folytatása legyen"

De amúgy ha ez az ok, hogy valakinek a tiszteletére akarná adni a nevet, akkor csak 2. keresztnévnek mehetne .

Ha viszont ez az elve, hogy mindkettőnknek ez tetszik a legjobban; akkor nem zárkóznék el azelől; hogy akár első keresztnévnek is megkaphatja/ssa.

2022. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Ebben aa esetben, mikor hajthatatlan apa is, anya is. Ott mi lesz a megoldás?


Azért írd meg, mi lett a gyerek neve végül, ki engedett kinek.

2022. aug. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!