Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most szeretnék mosható pelenká...

Most szeretnék mosható pelenkára vàltani. Van pár kérdésem amire nem talàltam választ tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

9 hónapos múlt a kislányom, most szeretnék elkezdeni mosizni, de egyenlőre anyagi okok miatt ugy tervezem hogy szépen lassan szereznék be pár darabot és idővel bővíteni a készletet. Elsőre a zsebest szeretném kipróbàlni. Na akkor jöjjenek a kérdéseim:

1. Melyik a legjobb nedvszívó betét, és mondjuk kezdeti 4 pelenkához hány darabot kellene vennem? Illetve egyszerre hány betétet szoktatok berakni?

2. Milyen gyakran kell cserélni?

3. Krémezni egyenlőre szoktam a popsit, mosiban is lehet? Vagy kell/ nem kell/ nem szabad?

4. Ki milyen mosószert használ? (Kakifogót tervezek majd használni)

5. Bàrmilyen extra tapasztalat, tipp jöhet! :)

Köszönöm!


2022. aug. 3. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1 nincs legjobb, mert mind mást tud. A mikroszálas gyosran felszívja a nedvességet, de kevesebbet tud megtartani. A bambusz lassabban szívja be, de többet bír, a kender pedig a leglassab, de a legnagyobb mennyiségű nedvességet tudja felvenni. A betéteket az alapján érdemes kombinálni, hogy éppen mire van szükséged, milyen időtartamra szánod a pelenkát, mennyit iszik a gyereked, vagy mennyit izzad.

A szeptembert pl "ázós" szeptembernek is szokták hívni, mert a gyerek kevesebbet izzad, többet pisil, így a mosik könnyebben áznak, mire a szülő követni tudja a megváltozott igényeket.

A darabszám függ attól, hányszor cserélsz egy nap, és milyen gyakran mosol. Én elvagyok 20-25 betéttel, és 10 "vészhelyzeti" tetrával,de én csak itthon adok rá mosit. Ha hosszabb házon kívüli program van, eldobóst kap, és éjszaka is. Ezzel a mennyiséggel 4-5 naponta mosok.

2 3-4 óránként cserélek, ha kaki van, azonnal.

3 nem krémezek, csak akkor, ha pöttyösödik pl fogzás miatt. A krém eltömíti a betétet

4 dm sensitive mosószer. Semmi extra. Öblítőt nem használok semmilyen gyerekcucchoz.

5 marhaepe szappan. Alap darab, kakifolthoz elengedhetetlen. A dm jó és olcsó, de kb bármelyik megteszi.

2022. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdeném az 5-ös ponttal:

NE vásárolj be egy típusból sokat, mert egyáltalán nem biztos hogy "fazon" lesz.

Pl: nálunk a zsebes katasztrófa volt. Még külsőként használva (azaz nem a zsebbe, hanem a zsebre téve a betétet) se működött, pedig sokaknak ez a trükk megoldja.

Nálunk a csónakos vált be. De abból se mind, hanem bizonyos hamac fazonú (de pont a hamac annyira nem), a g diaper fazon és klónjai nem voltak jók.

Ha nem tudsz próbacsomagot szerezni, akkor kicsiben kezd! Kisebben, mint 4 pelus.

2022. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Én tök felesleges típusnak tartom a zsebest, mikor létezik a sima külső-belső kombó.


Ha anyagi okok is játszanak, azt mondom, a legegyszerűbb, ha beszerzel használtan néhány jó állapotú, olcsóbb PUL-külsőt, ezeket már 1-2000 forintért is megkapod pl. a mosható pelenka piac és csevegő csoportban.


Mondjuk, fazonra nekem a csónakosok tetszenek legjobban, volt is, de az én kisfiamra nem váltak be sajnos, pedig drágább típust is próbáltam.


Nekem mindenféle betétjeim vannak vegyesen, ezeket is használtan vettem a csoportban. Én egyébként úgy használom őket a 1,5 éves gyereknél, hogy egy félbevágott tetrát tekerek a betét köré, ez nem túl vastag, de költséghatékony, mert ezek a fél tetrák még abból az időből maradtak meg, mikor elkezdtem a mosizást vele, piciként. Ha két betét megy, akkor vastag+vékony.


Én egy külsőt az esetek 90%-ban 2-3 alkalommal is fel tudok használni, ha nem lesz kakás, természetesen.

2022. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, mindenkinek ment a zöld kéz! 🙂
2022. aug. 3. 22:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk zsebes pelenka van. Én szeretem, mert összeállítom és utána a férjem csak kikapja a szekrényből, ha ő cserél pelenkát. Betétet bambuszt és szénszálasat használunk, de a szénszálas sokkal jobb. Nagyobb a nedvszívása is és sokkal hamarabb jobban beszívja a nedvességet, valamint mosás után nagyon hamar szárad. Drágább volt valamennyivel, de sokkal jobban megérte. Textil kakifogót mi is használunk.

Cserélni napközben 3 óránként minimum szoktuk, ha kaki van, akkor azonnal. Én nem kenem a popsiját semmivel, nem pirosodik ki. Marhaepe szappannal szoktam kimosni kézzel a kakit belőle, aztán mehet a mosógépbe.

17 pelusunk van, kétnaponta mosunk így.

2022. aug. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!