Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosianyuk, mennyit költöttetek...

Mosianyuk, mennyit költöttetek összesen mosható pelenkára és kiegészítőire, míg pelenkásak voltak a gyerekeitek?

Figyelt kérdés

Úgy számoltam, hogy ha eldobhatóra elmegy átlag egy havi tizes a gyerek 2,5 éves koráig, az 300 ezer forint, két gyerek esetén 600 ezer.


A mosható viszont kijönne két gyerekre max. 120 ezerből még akkor is, ha mident újonnan veszek. Korrekten számolok?



2020. szept. 4. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Én csak azt tudom elmondani, hogy én hogy csináltam. Amerikába olcsóbb a mosipelus, így onnan rendeltem meg. 60 ezer forintot költöttem rá, nedves tartó zsákokkal együtt. A 3. gyerek használja most. Mivel jól szellőzik popsi krémet se kellett használnom mellé. Ha itthon voltunk én mindig lemostam a feneküket, így popsitörlőből is sokkal kevesebbet használtam. Nekem nagyon is megérte. Az első gyerekkel még használtam eldobható pelenkát, és hiába cseréltem nagyon gyakran, kicsípte a fenekét minden, vakolhattam a seggét sudocremmel az se segített. A mosipelussal minden nyűgünk megoldódót, és még spóroltam is vele.
2020. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Mi 120.000-et költöttünk, de vettünk drágább darabokat is (pl Hamac), illetve kínai 1800 forintosat is. Valamint külön újszülött készlet és külön a nagyobb méret.

3 gyerekre tervezünk, remélem kibírják. Most 7 hós a gyermekem.

2020. szept. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Kicsit optimista. Egyáltalán nem biztos, hogy mindkét gyerekre jó lesz ugyanaz a fajta. Egy gyerek is képes több "fazonon átmenni".

Nedszívót hozzá számoltad? A sima tetra nem szív sokat. Ha törpevízműt dob a gép, kénytelen leszel izmosabb betéteket beszerezni, ha nem akarsz Jlo fenekének kétszeresét rápakolni a gyerekre.

Egyébként persze el lehet adni a nem fazon pelenkákat illetve szobatisztasag után az egész készletet és úgy visszajön, de a kíséeletezésen sokat lehet bukni, ha nem tudsz kölcsönzni, próbálni.

Pl: 11 egy Hamac, a gyerek 4-5-ször viseli, ezalatt persze megtiszteli, a csónak foltos, kicsit bolyhosodik, ha visszapöndörödött a hasánál a tépőnél... el tudod adni 8,5-ért, akkor 2,5 volt neked 5 használat pelenka. Hol kapsz 500 Ft/db-os eldobhatót?

2020. szept. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
*gyerek 4-5-ször viseli mite rájösz rá nem fazon
2020. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Mosianyuk..Istenem..
2020. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem csupa kínai egyméteresem van. Az egész készletem betétekkel együtt nincs 40 ezer. Ezt használjuk 1 éve. Közbe volt ducibb is karcsúbb is
2020. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Ez attól függ pl elvileg aki kelyhezik meg mosibetétezik is sokat kene hogy spóroljon. De a gyakorlatban úgyis látsz meg egy cukit, ki akarod próbálni a másik fajta betétet/fazont is. Szoval abszolút ember függő. De van aki végül sokkal többet költ rá, ha összeszámolja és van akinek fullra megéri.
2020. szept. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Én első mosis gyerekkel max. 50et költöttem pelusra. Kaptunk egy adagot ajándékba.

A màsodik gyerekre egy-egy pelus maradt, mert eladtam a készletünk nagy részét, így szinte az egész készlet új pelus. Kb. 120at költöttem rá első körben. Ebben külsők, tetrák voltak meg pár darab aio (Bambino mio miosolo, pop-in). És kb. 1 éves volt a gyerkőc mikor már nem volt elég a nedvszívása a pelusoknak és kellett plussz betéteket venni, az is volt kb. 20 ezer forint. De én új és márkás pelusokat vettem direkt hogy esetleg még egy babát kiszolgáljon itthon.

2020. szept. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
70bol megvolt a keszletem.
2020. szept. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!