Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Be lehet kötni előrefelé...

Be lehet kötni előrefelé rugalmas kendőbe a babát?

Figyelt kérdés

Mégcsak 3 hónapos. Utálja a hordozókendőt és szerintem azért, mert nem tud belőle nézelődni rendesen. A kezünkben sem szeret a mellkasom felé nézni. Egy hete kb. matrica, alig alszik, 5 percre nem tudom sírás nélkül letenni és csak a vállamon érzi jól magát, vagy ha kifelé fordítom a hasamon, magam előtt. Ha leülök is nyűglődni kezd. Jó lenne nyilván emberi módon enni, anélkül betenni egy mosást, hogy üvöltene, összeütni valami gyors kaját, stb. Ha egy nap csak 2x15 percre magamra tudnám úgy kötni, hogy legyen két kezem és tudjon nézelődni, megváltás lenne.

2 hónaposan is volt 1-2 ilyen hét, de úgy tűnt túl vagyunk rajta.

Neten nem igen találok ilyen kötési módot, van valakinek hasznos tippje?


2022. aug. 4. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Soha semmilyen körülmények között nem szabad kifelé hordozni.
2022. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kifelé fordítva hordozàs kàros a babànak. 4 hónapos babával ment egy ismerősöm már hátra kötve. Végigaludt a pici egy nászmisét. Esetleg félodladals kötéssel próbálkozhatsz, úgy, hogy a válladon legyen, és hàtrafelé lásson ki.
2022. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem lesz semmi baja, ha arra a 2x15 percre leteszed magad mellé és addig sír. Nem hagyod egyedül, nem lesz tőle lelkisérült.
2022. aug. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Kösd hàtra, ha nezelodni szeretne.
2022. aug. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem lesz semmi baja, WC-re is elmegyek valahogy, de azért nem hagynám ordítani, amíg összedobok egy bolognait. Nem szimplán nyűglődik, ordít ilyenkor. Ezt nem tudom melyik érző ember nézi el, miközben ő jóízűen eszik mondjuk. :)

A hátra kötés/féloldalas kötés jó ötlet, megpróbálom megtanulni őket, köszönöm!

2022. aug. 4. 13:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk emiatt a karikás kendő vált be, csípőre kötve, újszülöttkortól lehet használni. Utálta a lányom a babakocsit, utált minden más kendőt/hordozót, de ez megmentette az életünket, még amíg be nem jöttek a nagyobb hidegek, őszi kabáttal is hordtam.


[link]


Mint itt a második képen, de most láttam, hogy baby tait is lehet csípőre kötni. Ha úgy kötöd a karikásat, hogy pl. ha jobb kezes vagy és a bal oldalra kötöd, akkor elég sok mindent meg lehet vele csinálni, ami a konyhapulton van, hát leguggolni, lehajolni nem egyszerű vele, ezért mielőtt felkötöd, végig kell gondolni, hogy na pont a serpenyő fog-e kelleni az alsó szekrényből :D Meg látszik, hogy a karika fölött szét van terítve, hogy eloszlassa a súlyt, hogyha azt felhajtod a nyakad mellé, akkor le is tudsz venni valamit felülről, aztán visszateríted. Néha, ha olyan nap van, még most is felkötöm a lányom, de már 12 kilós, nem mondom kényelmesnek :D De ezt is lehet hosszan használni, és szerintem egyszerűbb megkötni, mint egy rugalmasat.

2022. aug. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja most látom, hogy az összes képen féloldalas kötés van :D Az előző voltam.
2022. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem


Minden hordozóeszközben káros akár 5 percre is a kifelehordozás..


Akkor inkább üvöltsön abban a 15 percben amennyi egy bolognai munkaigénye..

Nekem a pihenőszék volt ilyenkor megoldás amúgy.


De voltak a növekedèsugrások, akkor semmit nem csináltam.

2022. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kösd hátra szabályosan, nálam az a főzős póz, ha matrica napja van. Kilát, anya is van, de szabad lesz mindkét kezed. Kvázi olyan, mint egy kis hátizsák.
2022. aug. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Egy 3 hónapos még nem lát olyan messzire hogy nézelődni akarna. Sokkal inkább lehetséges, hogy feszes a háta, azért nem szereti.
2022. aug. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!