Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposan cipő? Milyen típusú?

8 hónaposan cipő? Milyen típusú?

Figyelt kérdés

A kislányunk kb.7 hónaposan kezdett el a bútorok mellett felállni,3 hete meg lépegetni (nem csak álldogál). Most 8 hónapos. Sőt,ha egymáshoz nagyon közel van egyik bútorról a másikra átkapaszkodik. A védőnő azt mondta, hogy bentre már kellene neki valami puha talpú szandál és ha kint is engedjük álldogálni, akkor lassan oda is.

Nem tudom, hogy miért változik ilyen gyorsan az első cipőkkel kapcsolatos álláspont, de már belekavarodtam teljesen. Milyen cipő kell és mikortól? Eddig úgy tudtam, hogy mezítláb (zokniban:) a legjobb járni tanulni, de most egyre több helyen olvasom, hogy az csak egyenetlen felületen jó, ha sima a talaj, akkor jobb a puha talpú cipő. Ez őrület!!

Segítsetek!


2010. szept. 23. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én még mindig azt mondom, hogy ahol tudod, járasd csak zokniban. Hisz az a legtermészetesebb, ott tuti, hogy nincs, ami 'eldeformálja' a kis lábát. De ezt az én józan paraszti eszem mondatja velem, orvosilag alátámasztani nem tudom. :) Kis cipőt/csizmát szerintem elég kintre venni neki vmit. Úgy néz ki, úgyis pont télre tanul meg járni.
2010. szept. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam egy éves lesz jövő héten, most kezd elindulni egyedül, pár lépést már megtesz kapaszkodás nélkül. Vettem neki benti szandit, de egyszerűen tépi le magáról. Nem tudok vele mit csinálni, nem tűri meg magán. Tappancsos zokniban van, majd ha rendesen elindult, akkor szerintem hozzá fogom tudni jobban szoktatni a cipőhöz, de addig én nem erőltetem (és a mi dokink/védőnőnk sem mondta, hogy kellene).
2010. szept. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nekünk idebent szilikonos talpú zokniban volt egész télen, (novemberben kezdett járni, akkor volt 11 hónapos), kintre kapott csizmát decemberben, de kint még keveset járt, az elején nem szeretett gyalogolni. arra kell figyleni, hogy jól tartsa a bokáját, de a talpa ne legyen merev, kézzel meghajtható legyen, nekem gyógytornász mondta. a csizma márkájára már nem emlékszem, de azt is mondták nemek, hogy nem kell bele harántemelő az elején. ténnyleg nehéz amúgy eligazodni, mert többféle álláspont van.

21 hónapos kislány anyukája

2010. szept. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lányom 9,5 hós!Ő is úgy haladt kb mint a Te babád!

Volt egy nagyon jó nike kocsicipőnk,bőr talppal,én abban vettem ki a kocsiból eddig,de ugye jött a rossz idő(emúlt héten és előtte) úgyhogy mi megvettük az első cipőjét!ASSO 19-es!Kis csajos,magasszárú a boka miatt, és teljesen jól tud benne lépegetni kint is!Bent viszont én vettem ilyen tépőzáras mamuszt,de ő csak zokniban (sőt amíg nem veszem észre azt is leveszi)járkál!3 nappal ezelőtt egyedül jött felém két lépést majd 4-et!Olyan büszke vagyok rá!Eddig csak kapaszkodva mászkált,már a fal mellett is,az utcán meg vagy fogja az én kezemet meg az apjáét is,vagy csak jön melettem és egy kezemet fogja!

Jó sétálást!

2010. szept. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) Kedves utolsó: Nem semmi, hogy ilyen gyorsan elkezdenek járkálni, lépegetni:) Alig győzzük kapkodni a fejünket:)
2010. szept. 23. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!