Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féloldalasan mászó babátokat...

Féloldalasan mászó babátokat másik oldalát fejlesztitek valahogy?

Figyelt kérdés
Kislányom féloldalasan mászik, szinte csak az egyik vállán, karján tolja magát előre. Félek, hogy az az oldala 2-szer olyan erős lesz, mint a másik. (Mondjuk bal oldalas gerelyhajítónak kiváló lesz.)
2010. szept. 23. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne aggódj, az én kisfiam is pont így közlekedett jó ideig. Aztán most, hogy egy éves lesz hamarosan, már mászik rendesen és nyoma sincs, a féloldalas "kommandós" mászásnak.
2010. szept. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor van aki fejlesztésre viszi a gyermekét.


De az első válaszolónak anélkül is remekül helyre jött a dolog.


De ha aggódsz, akkor nyugodtan elviheted ilyesmi helyekre:

[link]

Itt kifejezetten a féloldalazást kezelték nálunk.

Minden jót!

2010. szept. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fiam is így kúszott, mint egy sebesült katona. De amint elkezdett mászni, gondolom akkor rájött, hogy gyorsabban halad, ha mindkét kezét lábát használja, és azóta rendesen kúszik. Szerintem is helyrejön majd.
2010. szept. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. szept. 23. 20:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Én Dévény-tornársa viszem a fiamat emiatt. Apukája kancsal, nem szeretném, ha ő is az lenne. Ha a baba az egyik oldalát favorizálja, és pl főleg az egyik irányba néz mindkét szemével, akkor a szemgolyót mozgató izmok asszimetrikusan erősödnek meg, és kész a kancsalság... :-(


Megérte elvinni, mert már két kezelés után sokat javult ez az asszimetria, és a kisfiam azóta tudja és szereti használni az eddig nem használt izmait is.

2010. szept. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem még nem mászik, most 6 hós, de a doki szerint van egy pici asszimetriája, amit ha nem kezelünk, akkor úgy fog járni, mint a te babád. Ezért elküldött gyerekneurológushoz, aki mutatott pár tornát, illetve javasolta a Dévény tornát. Oda csak október közepére kaptunk időpontot, de állítólag nagyon eredményes. www.deveny.hu
2010. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne neki is egy kis gyógytorna, mert az összehangolt mászás, ahol mindkét oldalát használja kihat az agy fejlődésére is. Nekünk a gyógytornász azt mindta, kúszásnál még nem gond, de mászásnál már igen. Ezt ők pár alkalommal kikezelnék nektek.
2010. szept. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi is némi féloldalassággal küzdünk. Holnap Dévény torna, hétfőn úszás, aztán megyünk babamasszázsra is, és két hét múlva neurológiai vizsgálatra. Még nem mászunk (3,5 hónapos), de csak ez egyik irányba fordul oldalra.
2014. okt. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!