Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hetes babátokkal hogyan...

7-8 hetes babátokkal hogyan játszotok, mivel fejlesztitek? Szükséges egyáltalán ennyi idős korban direkt módon foglalkozni vele, vagy elegendő, ha sokat beszélünk hozzá, simogatjuk stb?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 09:26
 1/4 TKI Ibolya ***** válasza:

Ahogy írtad sok beszéd és simogatás nagyon fontos!Minél több mosoly,ölelés.Én ilyen idősen már játszottam a babáimmal fürdetés előtt de bármikor a nap folyamán mondókásat.Pl.:kerekecske dombocska és az ujjakkal az elment vadászni mondókát.Nagyon szerették a csikit a végén.És én sokat énekeltem nekik.


3 gyerekes anyuka

2011. júl. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Öszintén, örültem ha végre aludt, ha nem,akkor kézben volt
2011. júl. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

arra szoktasd rá, amit állandóra tudsz vállalni!


én amikor ébren volt, 1 szobában voltam vele, beszéltem hozzá, énekeltem neki, zenét hallgattunk. közben teregettem, vasaltam... végeztem a dolgom. ő meg szépen megtanult egyedül játszani (nem magányosan, de önállóan).


most 1 éves, épp lakást felújítunk, öröm nézni, hogy szeret egyedül játszani, nem követelőző.


doki néni tanácsolta, hogy az 1.gyereket is neveljem úgy mintha a 3. lenne. nem kell folyton foglalkoztatni. neki kell felfedezie a világot, úgy sokkal értékesebb!

2011. júl. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pakolgatom a játszószőnyegre, a körforgó alá, csörgőt rátogatok neki, színes dolgokat, tornáztatom, babamasszázs, ciróka-maróka az arcára (imádja), beszélgetés, séta a lakásban-nézelődés (képek, tárgyak), kertben nézelődés, mondóka, ének...
2011. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!