Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben altatjátok a babátokat?

Miben altatjátok a babátokat?

Figyelt kérdés
1.5 hetes a babám, bent 24-26 fok van. hosszú body+rugi+duplarétegű pamuttakaróval takarom. ez így jó, vagy kellene rá még sapka vagy kesztyű? hidegek a kezei mindig, nem takarom be, mert a fejére lökné a takarót. plusz a hálózsáknak se lenne ujja, ha abban aludna...
2022. aug. 12. 20:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ebben szerintem még fog főni szegény gyerek. Nehogy még kesztyűt, meg sapkát adj rá! Sapkát végképp ne!
2022. aug. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Babát nem takarunk, könnyen a fejére húzza és megfulladhat. A babák keze, lába hideg nem azt nézzük, hanem a tarkójukat. Sapkát, kesztyűt éjjelre ne adj rá. Kesztyűt telet leszámítva amúgy se. Ez iszonyú sok ruha, és megnöveli a sids kockázatát. 2-3 hetes koráig rövidujjú bodyt adnék rá és rugit. Ősszel mehet a hálózsák, de pl a fiam utálta, mindig csak rugiban aludt télen, nyáron csak body. Ne öltöztesd túl, nincs rá szükség.
2022. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, egy rövid vagy hosszú body is elég lenne.

Ez túl sok. Az én babám 4 hónapos egy rövid ujjú bodyban alszik amikor lehűl a levegő 24 fok körülre, ha nem hűl le és megy a klíma éjjel akkor egy hosszú ujjú bodyban (20 fok).


Az újszülött babák keze és lába mindig hidegebb, mert meg nem tökéletes a vérkeringésük, de ebből nem lehet megállapítani hogy fázik.

2022. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon sok.
2022. aug. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Body meg egy vékony takaró.
2022. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon sok. Ilyenkor meg nem jó a vérkeringésük ezért hideg a kis kezük. Az én babám novemberben született és egy body+halozsakban altattam. A tuloltoztetes veszélyes. Elvileg a 18 fok a legoptimálisabb nekik alvashoz most gondold el h te 25 fokban úgy oltozteted ahogy 10-15fokban kint kéne
2022. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg! Hosszú ujjú pamut rugi body nélkül, vagy csak body. Takaró nem kell, vagy esetleg egy textilpelussal vagy hasonló lenge valamivel derékig betakarhatod ha a tarkója hideg lenne. A keze lába a vérkeringése miatt hideg, nem azért mert fázik. Még picike, majd belejön a szervezete hogy idekint van.
2022. aug. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Megfőzöd. A fiam is augusztusi, 2 hetesen rövid ujjú body meg egy hosszú rugi volt rajta. Takarni tilos újszülöttet. Mikor hidegebb lett,hálózsákot kapott,de abból sem a vastagat,hanem az átmenetit.
2022. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

azért adok rá rugit és bodyt is, mert a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy az orrát nézzem, ha az hideg, fázik. hajnalban gyakran hideg az orra...

akkor azt mondjátok, egy pamutrugi elég éjszakára textilpelussal takarva? nem szeretném ha fázna, de fázós gyerkőcöt se szeretnék belőle csinálni🙄😀 napközben meg szintén egy hosszú ujjú rugi vagy rövid body esetleg nadrággal?

2022. aug. 12. 23:16
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
Ne takargasd! Baromi veszélyes, nem is értem azokat akik itt ajánlgatják. Bőven elég a body, rugi, de semmi ne legyen pluszban a kiságyban.
2022. aug. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!