Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért iszik ennyit a babám?

Miért iszik ennyit a babám?

Figyelt kérdés

10hónapos a lányom. Iszonyú sokat iszik. 2dl-es cumisüvege van, nappal 6-7x töltöm, éjjel 3x.

Ejjel képes 2óránként kelni inni. Akkor már pelust is kell cserelni, mert kifolyik. 4x van éjjel pelenka csere, annyira tele van.

Ha peluscsere van, kipattannak a szemei, nem tudom visszaaltatni. Így konkretan szinte 3-4x 1 órát alszok ott tartunk.

Vizet nem fogadja el magában. Teát kap, de úgy, hogy a 2dl-het 2 teáskanállal ír én meg egy 3/4 kávéskanállal teszek csak bele. (Koffein mentes, mielött valaki ebbe belekötne. Kifejezetten baba tea). Van cumija is, nem arra használja. Addig a cumit is kiköpi, amíg nem ivott eleget.


Egyszerűen már rosszul vagyok fizikailag ettől a rengeteg keléstől. Nem tudok pihenni egyáltalán.


Próbaltam, hogy nem adok neki inni. Veri magát az ágyhoz, falhoz, ordít kint akit ölnek. 1 órán keresztül is akár.


Egyszerűen már nem tudom mit csináljak vele.


2022. aug. 14. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Nézesd meg nem cukorbeteg-e.
2022. aug. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
1-essel egyetértek. Ezen felül nem éhes inkább?
2022. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Pont ez jutott eszembe nekem hogy ez cukorbeteg tünet is lehet.


Ha viszont nem akkor én szép lassan csökkenteném a mennyiséget, nem úgy hogy egy az egyben nem afok hanem nem teli cumisüveget kapna, hanem eleinte vmcsak 3/4-ig tölteném majd fokozatosan feléig csökkenteném.

De ezt csak akkor ha már kiderült hogy nem cukorbeteg.

2022. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem cukorbeteg az biztos. Más okból nézték már.

És nem éhes. Próbálkoztam azzal is, hogy enni adni neki este, de azt nem kéri. Meg akkor nappal sem inna ennyit

2022. aug. 14. 11:25
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Enni kap éjszaka? 10 hónaposan még simán esznek éjjel is.
2022. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
3! Ezzel is próbálkoztam. De amíg nem iszik annyit amennyit ő gondol, megy az ordítás.
2022. aug. 14. 11:26
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Ezt a választ találtam egy másik kérdésnél. Az a baba 3 liter vizet ivott 9 hónaposan és nem volt cukorbeteg elvileg.


"Ritka, de komoly probléma lehet a vízmérgezés, ami akkor következik be, ha hirtelen nagyon sok vizet iszik meg valaki, mert ilyenkor megbomlik a szervezet ionháztartásának egyensúlya. Ez is veszélyes!


Normális körülmények között a vérplazma 136-145 mg/l nátriumot tartalmaz, amelyre a szervezetnek a sejtek közötti üzenetek szállításához van szüksége, illetve a sejtekben és az azok körüli folyadékmennyiség szabályozásában van szerepe. Ezen kívül a megfelelő vérnyomás kialakításához, illetve az izmok mozgatásához szükséges jelek zavartalan terjedésében is feladata van.


Ha a vér nátriumszintje 135 mg/l alá esik a vízmérgezés hatására (tehát a szervezetben a nátrium felhígul), akkor a sejtek úgy próbálják meg növelni a testfolyadékok nátriumszintjét, hogy vizet vesznek fel - ettől viszont megduzzadnak. Ha az agyban megduzzadnak a sejtek, akkor az rendkívül veszélyes lehet, hiszen a koponyacsont nem tágul, az agy feszül, megnő benne a nyomás.


Ha nem kezelik a vízmérgezést, akkor az agykárosodáshoz, kómához vezethet, illetve akár halált is okozhat."

2022. aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7!

Azért ennyire nem durva a helyzet

2022. aug. 14. 11:46
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha 10 hónaposan cukorbeteg lenne, akkor nem ennyi lenne a tünete. Ez csak egy rossz szokás és csak te tudod leszoktatni róla.
2022. aug. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

Igen, gondolom, de nem akarod hogy eldurvuljon gondolom.


Csökkenteni kell, ha sír a vízért, ha nem. Megterheli a veséjét is a sok folyadék. Mennyit iszik kb? 200×8? Az 1,6 liter. Sok.


Én akkor ittam rengeteg vizet mikor fogfájásom volt ünnepekkor. A víz enyhítette a fájdalmat. Nem lehet hogy a fogzás okozza?

2022. aug. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!