Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor alakult ki valamilyen...

Mikor alakult ki valamilyen rutin nálatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hogyan telik a napotok a babával? Leírnátok? És az is legyetek szívesek, hogy mennyi idős a kicsi. Köszönöm!


5 hetes a mi kicsink és emiatt érdekelne. Már lassan 2 óra, de kb. alig aludt valamit reggel fél 8-tól. A férjem szerint kellene már neki valami rutin. Ma reggel evett az egyik ciciből, ilyenkor sokszor bealszom, utána tisztába tettem , általában ilyenkor szoktam, evés előtt túl türelmetlen, evéss után meg felébred, így két ciciközt szoktam. Csakhogy most mikor a második cici jött, elkezdett ügyetlenkedni, mint aki nem tudja bekapni, ha bekapta szopta pár másodpercig aztán ordítva kiköpte és így tovább (már tegnap is előfordult, viszont máskor meg simán szopik, nagyon ügyesen), aztán levörösödött, felhúzta magát és már nem tudtam szoptatni, mert túl nyugtalan volt. Csak megnyugtattam és kész. Azóta hol szoptatni próbálom, hol üvegből adok neki, mert éhes, nem ordít, de ad jeleket. Nagyon jó baba, csak az evéssel van gondunk. Nagyon jól gyarapszik, átlag felettiek az értékei. Csak cici után még éhes, van hogy elszoptatom egész nap, bealszik a cicin, aztán este a semmiből kiéhezve ordít. Sajnos a szoptatás legkeményebb része, hogy nem tudod, hogy elég e. Éjszaka 1,5 óránként kel, egyik szopás folyik a másikba. De van, hogy 2 óránként, olyan is, hogy több. Rettenetesen fárasztó. Vettem fejőgépet , bár szülés után is használtam, gépit, de utáltam, mert fájt, így csak egy ideig használtam. A kézi jelenleg rendben van, bár jobban szeretem, ha a kicsi szopik. De ő bealszik, persze próbálom ébren tartani ahogy tudom, de egy idő után KO, majd kis idő múlva megint enne és az egész egy nagy etetési maraton, ő sem alszik rendesen. Persze vannak jobb napok, fél napok, de d*g fárasztó, mikor alszik is én sokszor felriadok vagy nem tudok aludni, mert a kicsi nyüszög (minden baba csinálja), felsír stb, aztán hiszem mindig, hogy na most fent van, éhes, de nem, aztán végül bealszom, de rá nem sokra már igazából kel is a picur, így nem tart sokáig az alvás. Ami még lényeges, szerintem erős a tejleadó reflexem, bár nem vagyok biztos benne. Ha a kicsi félálomban eszik, nyel, mint a kacsa, nincs gond, ha fent van viszont mintha fulldokolna, félrenyel, elengedi, kijön a szájából a tej, amit persze nem szeret... Egy idő után ilyenkor kezd el "ügyetlenkedni" a cicivel. Szóval kb. ennyi, bármilyen jó tanácsot szívesen hallgatok (olvasok), hogy mit csinálok rosszul. 🙏 Ehhez az egészhez persze a totál fáradság is rátesz egy jó lapáttal, hisz 3 órás, 5 órás etetés maraton után lelkileg, testileg is a padlón vagyok...


2022. aug. 15. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az erős tejleadó reflex miatt fuldokol. 5-6 hetesen meg még egy növekedési ugrás is van. Az esti balhé is normális, angolul tudom csak a "nevét", witching hours 😂 Az elején nekem is az volt, hogy gyakorlatilag egész nap szoptattam, mikor épp nem aludt a baba. Ez egy ilyen időszak. Szépen gyarapszik, tehát tuti elég neki a tejed. Napirend ilyen idős korban? Felejtős. Az még jóval odébb van. Kislányom 8 hónapos, mostanában már vannak fix pontok a napokban 😂 Ilyenek mint a reggeli kelés, és az esti fektetés időpontja. A kettő között +/-1 óra eltérésekkel megvan hogy nagyjából mikor van ebéd, meg napi 2 alvás olyan 3-4 óra fentlét után, az alvások után meg a tízórai/uzsonna. Ami neked még ilyenkor jót tehet, hogy mindig ugyanolyan sorrendben kövessék egymást a dolgok. Illetve feküdj rá az altatásra, mert túl sokat van ébren a babád. Szüksége van még a segítségedre az elalváshoz.
2022. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia 5 hónapos a babám és van némi rutin.

6-kor ébred kb mindig.

8kor alszik kb fél órát 40 percet

Aztán eszik egy kis pürét ,nem sokat kb 50 grammot

10 órakor séta babakocsiban alszik 1 órát

1-kor újra alszik kendőben kb 30 percet

Aztán 3,30 körül újra alszik kb 1 órát.

Este fürdés mindig 6:30-tól 7-ig.

Aztán alvás egyből.

Ezek kb mindig fix dolgok. Szóval mondhatni neki van napi rutin.

Közben igény szerint szopizik azt bele sem írtam. És éjszaka is ébred szopizni 2 óránként kb

2022. aug. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni ,h 4 hónapos korától megy ez. Kivéve a pürét
2022. aug. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

5 hetesen nincs semmi napi rutin még,ne aggódj de valóban sokat van ébren a tiéd. Segíts neki

Amikor 5 hetes volt a kicsi nálunk akkor rengeteg aludt. Képes volt babakocsiban délelőtt 3 órát aludni,volt ,h 4et. Délután is kb 3 órát. Meg pihi székben is szunyokalt, kézben is

2022. aug. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon, nagyon akartam neki rutint korán hasonló okok miatt (igaz nálunk tápszeres de hasonló visítva ordítás, nem tudod sok-e, elég-e, sőt a böfi is rengeteget kínozta), nálunk az esti "nyűgösség" ilyen 7-12-ig tartó ordítás volt 2 hétig kb 6-8 hetes korában.

Szóval ettől úgy beparáztam, hogy kiolvastam az (angol) internetet, hogy legyen valami rutin. Hát nagy igyeleztek után bő 1 hónappal később, 3 hónaposan sikerült valami rutinféleséget megélni már, ami onnantól egyre jobb lett, igaz az alvások miatt azért változik.

Kb olyan 8-10 hetesen érnek meg rá állítólag, és akkor is az esti rutinnal érdemes kezdeni (de persze semmi garancia, hogy majd a gyerek szépen be is alszik akkor :D).


Viszont fény az alagút végén: a gyerek most 8 hónapos, gyönyörű rutinja van és kidől 7kor általában, amiről csak álmodoztam februárban :'D

Szóval lehet, hetek, hónapok, de egyszer csak összejön (utálom a "makd elmúlik" szólást pedig sajna igaz...). Nekem segített mentálisan hogy megpróbáltam tenni érte, de rágörcsölni nem éri meg ha nem sikerül egy darabig.

2022. aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hamarosan már nem fog bealudni evés után, szerintem addig felesleges próbálkozni napi rutinnal. :)
2022. aug. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat 🥰

Oh ez nem mindig van, hogy ennyire fent van, hogy egyszerűen nem akar aludni. Egyébként fáradt ilyenkor, látom rajta. Sőt, el is alszik a kezemben, de amint leteszem a dobozba a nappaliban van napközben, estig, ott hűvösebb van, mint az emeleten), felébred, és kezdődik elölről az egész nyügös, éhes, sírós dolog, vagyis ilyenkor azt sem tudom, hogy mi van, mert egybefolyik minden, nem tudom, hogy éhes e, hogy mi a gond. Általában reggeli ébredés után van ez (ha van!), kora délutánig. Lehet növekedési ugrás, lehet valamivel kizökkentem, megzavarom, nem tudom. Most alszik, miután kiírtam a kérdést bealudt, evett is. Egy idő után kelt, nemrég tettem le, evett szépen.


Az az idegesítő, hogy egyszer szépen szopik, máskor meg fuldoklik, kiköpi, sír. Na ilyenkor, mikor fuldoklik, felhúzza magát, már nem tudom szoptatni. Megnyugtatom, ringatom stb. Próbálom újra, de nem megy, amint teszem a cicire, vörösödik a feje. Mivel éhes még, muszáj üvegből adni neki. És ez kikészít. Főleg ebben a dög melegben, mikor tapadunk egymásra. 🥵 Gondolom ez is nyugtalanítja, a hőség. Egyszerűen nem értem, most is szépen szopott, nem volt sírás. Van, hogy tudja kezelni, van, hogy nem. 🤷🏻‍♀️😵

2022. aug. 15. 16:41
 8/13 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy tápszer után alszik 3 órát, az kiüti rendesen. Szopás után meg változó, van, hogy 3 óra, de általában 1,5-2-2,5 óra, inkább 2 átlagban, vagy kevesebb. Éjszaka alszik, ugyancsak nem jön elő ez a fulldoklós dolog. Ha nem szopik ki eleget, akkor 1,5 óránként kéri a cicit, éjszaka. Az nagyon durva... Főleg, ha én eszek még vmit, wc, alig teszem le a fejem, már kezdődik elölről a banzáj...
2022. aug. 15. 16:47
 9/13 anonim ***** válasza:

2,5 hónaposom van és kaotikusak a napjaink. Amióta megszületett, nem aludtam egy jót, mert ha valami csoda folytán ő aludna 5-6 órát egyben, nekem kelnem kell fejni, hogy ne áztassam el az ágyat és ne csomósodjanak be reggelre a melleim. Állandóan szívok, ha átalszom véletlen én is az etetési időt... Jobb tanácsok szerint ne aggódjak, már csak 2-3 év és jönnek az átaludt éjszakák, köszi. :D

Szóval a kimerültséghez kitartás. Nálunk abszolút változó hányszor kel, hogy alszik éjjel a baba. Nappal is. Nappal nem egy nagy alvó.

A rutin kb. annyi, hogy este 7-8 között van fürdés, majd szopi. 8-11 között valamikor elalszik. Reggel fél 9 körül kel úgy szopizni, hogy utána már nem alszik vissza. Napközben fixen 2 óránként szopizik. És akkor a kiszámíthatóság itt véget is ért egyelőre.

2022. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,hogy milyen dobozba teszed be?
2022. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!