Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes baba nehezen alszik...

3 hetes baba nehezen alszik el,miért?

Figyelt kérdés

Mindig tök nehezen alszik el,mikor éppen sikerül felpörögve felkel és mint aki 1 napig csak aludt volna olyan,közben csak 2percre csukta le a szemét..

Ha el is alszik hosszabb időre akkor sem alszik mélyen mert néha felsír meg nagyon mocorog az ágyban..

Nagyon sokszor van ez és már annyi mindent kipróbáltunk de semmi.

Mit csináljak hogy legalább mélyebben aludjon vagy tovább mint negyed óra?


2022. aug. 20. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyenkor csak a mellkasomon aludt el, de akkor órákig

Kiságyban csak fél órákra

2022. aug. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3 hetes... Mit vársz?

Növekedési ugrása is lehet, ami eleve összezavarja.

2022. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először is, még nagyon kicsi a babád. Még tanulja a méhen kívüli életet. Teljesen rendben van, ha az idegrendszere nem úgy működik, mint ahogy mi azt felnőtt fejjel várnánk.

Másodszor: nézd meg a baba környezetét. Amennyire lehet, csupaszítsd le. Minden tarka, zenélő, forgó izét rámolj el amikor altatsz. Kellenek az ingerek a kicsinek, de az sem jó, ha túl sok inger éri.

Ne próbálgass mindent. Nyugodj meg, találj ki egy rituálét, ami jelzi a babának, hogy alvásidő van. Ha van napirendetek, akkor kövesd azt. Ha nincs, akkor figyeld a babát. Pár hét alatt tudni fogod, mik a fáradtság első jelei. Érdemes már akkor nekikezdeni az altatási rituálénak. Ha megvárod, hogy nagyon fáradt legyen, akkor túlpörög és nem fogod tudni elaltatni. Igazából mindegy, hogy hogyan altatsz. Kendőben, kézben, kiságyban, magad mellett, énekelsz, simogatod, ringatod. Ami neked szimpatikus. A lényeg, hogy minden altatás ugyanúgy történjen. Ha mégis több mindent próbálsz meg, akkor is maradjon fix a sorrend. A babáknak, kisgyerekeknek biztonságérzetet adnak az állandóan ismétlődő dolgok.

Kitartás, ez most egy nehéz időszak. De jó anya vagy, jól csinálod.

2022. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Altasd magadon, hidd el órákat fog aludni, hisz kicsit újra méhen belül érzi majd magát, közel hozzád, hallja a szíved. Nekik még kell, hogy valami körbe vegye őket, biztonságban érezzék magukat. Babakocsiban is jókat szokott aludni mindkét gyerekem, és hordozókendőben.
2022. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 6 hetes koráig csak úgy aludt éjszaka, hogy kb. éjfélig a férjemen aludt, aztán szopi, majd rajtam aludt vissza reggelig. Utána is közöttünk aludt el, babafészekben. Ő napközben is letehetetlen volt, akkor is csak ölben volt el 3 hónapos koráig. Iszonyú fárasztó volt, de ez volt az igénye akkor.
2022. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mit várok? Mondjuk,hogy tudjam miért van ez mert első baba…🙂

Nem az a problémám hogy én nem tudok aludni vagy bármi hanem hogy félek,hogy az lesz amit a 3/5-ös írt,hogy túlpörög.

Magamon sajnos nem tudom altatni még mert a gátsebem fáj és nem tudok háton feküdni illetve ülni sem.

Férjemen aludt az első 2 hétben de most valamiért nem akar ott sem.

2022. aug. 20. 13:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szimplán azért van, mert még nagyon kicsi. Nagyon valószínű, hogy semmi különös ok nincs a háttérben, egyszerűen csak egy újszülött, aki próbál alkalmazkodni az anyaméhen kívüli körülményekhez.

Az első 2 hétben az én gyerekeim is szuper alvók voltak. (2 gyerekem van). 2 hét alatt kipihenték a születést, és onnantól kész művészet volt elaltatni őket.

2022. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkitől!
2022. aug. 20. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!