Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenne néhány kérdésem a...

Lenne néhány kérdésem a spenóttal kapcsolatban? Soha nem csináltam még, mert mi nem szeretjük, de most vettem a babámnak friss leveles spenótot.7,5 hónapos a fiam.

Figyelt kérdés

1. Hogyan készítsem el neki? Olvastam itt több kérdésben, hogy egyszerűen megfőzik, de meddig kell főzni?

2. Vettem negyed kilót... Mivel mi nem szeretjük, gondoltam lefagyasztom a babámnak. Ezt hogy célszerű? Főzve turmixolva? Vagy nyersen? De akkor meg széttörik, ha kiakarok venni belőle nem?


Köszi!


2010. szept. 24. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:

a nyers leveles spenótot kis vajon meg kell fonnyasztani.

megmosod a leveleket meleg vizben aztán tegyél egy lábosba kicsi olivaolajat v. vajat és dobd rá a spenótot fedő rá gáz minimumra levesz és párold amig össze nem esik. kb. max .10 perc.

ha megvan kihül nagyjából és vágódeszkán össze lehet vágni késsel többször egymás után egész pépesre v. botmixerrel.


a spenótfőzeléket én úgy főzöm hogy olajat öntök a lábosba és rádobok egy kis graham lisztet majd elkeverem mehet rá a spenót felöntöm tejjel sózom borsozom - ha szeretitek a fokhagymát az is mehet bele- és összeforralom kb. 5 perc.

2010. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

4-5 percig főztem, fontos, hogy a levét öntsd le utána, azt ne keverd a baba ételébe.

Leturmixoltam, és kis adagokban tettem el a fagyasztóba, így nem kellett a tördeléssel, vagdalással bajlódni.

2010. szept. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt több receptet is találsz: [link]

Én először pár percre forró vízbe dobom, ha megfonnyadt, kiszedem a vízből. Utána kevés olajból és kis lisztből rántást csinálok, arra dobom az előkészített spenótot. Felöntöm tejjel (rizstej). Amikor besűrűsödik, teszek bele pici sót és cukrot (ez a babádnál még elhagyható).

Az előfőzött spenótot nyugodtan fagyaszthatod, én kis csomókat csináltam, azt alufóliával letakart tálcán megfagyasztottam, utána ezeket egy zacskóba tettem a fagyóba. Így mindig csak annyit vettem ki, amit egyszerre fel akartam használni.

Most nézem, hogy a babád 7,5 hónapos, neki még a linkben szereplő spenótos krumpli a legmegfelelőbb főzési módszer a jó.

2010. szept. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!