Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van-e valaki aki már a 3....

Van-e valaki aki már a 3. betöltött hónap után elkezdte a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Nekem a kislányom két hetes kora után sajnos csak tápszert kap. 3 hónapos korában elkezdtem az alma, majd az alma sárgarépa lével és mostmár pépes formában is adni neked az ebédet adom neki 90ml tápszer és a többi zöldség gyümi pép. Naponta 4x-szer eszik 150ml este 180ml tápszert és déli a fent írtak szerint. Szertnék kipróbálni neki sütőtököt is mivel a szezonja van.

Ha valaki már próbálta ennyi idősen a hozzátáplálást, akkor kérem írja meg. Egyébként teljesen egészséges, nyugodt baba. Az egész éjszakát végigalussza.Jelenleg 6100g. 11.16-án töltötte a 3.hónapot.


2011. nov. 17. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, itt kapni fogod a hideget és a meleget.. de én leírom nálunk mi volt...!


3,5 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást orvosi 'parancsra' és a védőnői figyelemmel. NAPONTA vittem mérni a lányomat.

6 hetesen leszokott a szopásról és 3 hónapos koráig tudtam csak fejni neki. Addig vegyesen kapott anyatejet és tápszert is. Mivel a tápszertől rettentően székrekedéses lett, így minden félét próbáltunk. Tápszerváltástól, gyógyszeren át a homeopátiás dolgokig. Semmi sem javított a helyzeten. 2 naponta szél csöveztük, hol néha hőmérőztük!

Azt hiszem 11 hetesen kezdődött az, hogy nagyon durván bukta vissza a tápszert. Itt is volt ám tápszerváltás, de itt a székletbe még jobban bezavart (alig bírt kakilni, egyszer beöntést is végeztek rajta!). Odáig jutottunk, hogy 3 hónapos korára 1 kilót vesztett a súlyából. Pedig én szó szerint 'tömtem'.. Ő folyamatosan éhes volt, semmi nem maradt meg benne. Legdurvább az volt, mikor allergiás lett az egyik tápszersűrítőre.

Na itt döntöttem úgy, hogy jön a hozzátáplálás, mert előtte nekem mindenki azt mondta, hogyha 6 hónaposan elkezdem majd, minden helyre jön.

Tanácskoztam az orvosunkkal és a védőnőnkkel. Összeállítottunk egy hónapos étrendet.

Most ott tartunk, hogy a lányom betöltötte 1 hete a 4 hónapot és az uzsonnát kiváltottuk már. Falja a gyümölcsöket. Nálunk egyből pépesen kezdődött a kóstoltatás. 3-4 kanál helyett a 10-nél úgy kellett kikönyörögnöm a kezéből(!) a kanalat, hogy tápszert is egyen...

Én egyáltalán nem sajnálom, hogy ilyen hamar elkezdtük.. vannak olyan esetek - mint pl. a mienk -, hogy kötelező 'drasztikus' lépést tenni.. Nyilván nem fogom hagyni, hogy a lányom csontig fogyjon.. Én sokszor kérdezősködtem itt hozzátáplálás miatt és mikor megtudták mennyi idős a lányom.. hát kaptam hideget - meleget, hogy - idézek -: "Te mi a fa*zt képzelsz magadról? Tönkreteszed a gyereked emésztését. Nem vagy normális! 6 hónaposan kell hozzátáplálni!!!!!!"

Ezek után én úgy döntöttem, hogy nem kérek itt - és máshol se - tanácsot. Igazából én látom, hogy a gyerekem hogyan viseli ezt az egészet, hogy érzi magát tőle. Nyilván az írott 'szabályokat' - mint pl. ananászt 4 hónaposan ne adj neki - betartom! Csak olyat kap, ami neki lehet már adni.

Egyébként minden rendbe jött nála, hamar felszedte a leadott kilót és hízik folyamatosan. Jól érzi magát, nyugodt és szerencsére teljesen egészséges kis manó :)))


Úgyhogy én azt mondom neked te látod, hogy milyen a gyermeked. Ő hogyan viszonyult eddig a kóstolgatásokhoz.



Amúgy a lányom napi 5× eszik.

Reggel: 160 ml, Tízórai: Gyümölcs + 100 ml, Ebéd: 130 vagy 160 ml, Uzsonna: gyümölcs + 10-20 ml tea, Vacsora: 180-200 ml tápszer


3050 g született és tegnapi adat szerint 5960 g.

2011. nov. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a fiamnak anno (10 éve) már 2,5 hósan adtam kevés pépes ételt, mert különben csak lázmérővel tudott kakilni. Én krumplival kezdtem, aztán jött a sütőtök (szezonja volt!), meg a cékla. Azt is nagyon szerette! Ő egyébként 9 hós koráig anyatejes volt. Négy hónaposan már kiváltottuk az uzsit, mert hiába fejtem, neki kevés volt kicsit a tej (félévesen már 10 kg fölött volt és evett, mint a gép:)). 10 éves múlt, nem allergiás, nem ekcémás, teljesen egészséges kiskamasz. A lányom viszont lassan 9 hónapos ésanyatejen kívül szinte semmit nem fogad el. Tudja, mi kell neki.:)
2011. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

itt jön az akitől kapni fogsz :D ezt nem bírtam kihagyni!


Figyelj ide, ezen tényleg úgy felbosszantottam magam, miért kell kíváncsiságból kockáztatni??? nekünk is előbb kellett elkezdenünk a hozzátáplálást orvosi okokból, de a te babád egészséges, akkor? nem felel ez meg neked?

ez olyan hülyeség, csak mert kíváncsi vagy. kíváncsiskodjál olyannal amivel nem vághatod haza a picid emősztőrendszerét, még legalább 1 hónapig csak tápszert kéne kapni, azért mert 3 hetes korától nem szoptatod nem érettebb a bele mint más csecsemőnek.

2011. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is tápszeres volt eleve a kincsem. Én 2,5 hós korától kóstoltattam almapürét a kisfiammal, de minden mást csak a 4. hónaptól. Semmi baja nem lett. Ahhoz sajnos nem tudok hozzászólni, hogy több félét lehet-e már rendszeresen adni ilyenkor, mert itt a pro-kontra, régen már simán adtak mindent, most viszont új irányelvek vannak. Én inkább még csak néha-néha kóstoltatnám 1-2 félével. Szerintem a védőnő és a doki jobban meg tudja mondani.
2011. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én is 2,5 és fél hónaposan kezdetm. Először gyümölcslevekkel,Sütőtökkel, almával, krumplipéppel. Most 3 és fél hónapos, már eszik zöldborsó, alma-barack, sárgarépa, zöldfőzelék stb bébikaját. Nagyon imádja. Naponta 2x. Szerintem babafüggő is a dolog, mindenkinél más és nevelés kérdése is.
2011. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom most lesz 4 hónapos és már adom neki az almapürét, mert nem szeretném táppal etetni, tehát amennyi anyatejem van azt megkapja, és most gyümölcs, és sajnos 1-2 étkezés táp, ezeket szeretném kiváltani. Orvosi és védőnőnői javaslatra kezdtük el, nem tiltották, adták a tanácsokat. 4 hónapos kortól adhatom neki a babakekszet anyatejbe vagy gyümölcsbe nyomva!

Nem értem amúgy miért ellenszenveznek azzal, ha valaki hozzátáplál, én is szívesen szoptatnám, HA TUDNÁM! De inkább adok neki friss táplálékot, mint azt a büdös, ocsmány szagú port!

2011. nov. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!Unokahúgom 3,5 hósan kezdte.Most már öt éves múlt,borzasztó jó evő.Nála sosem volt olyan időszak,hogy nem evett!!!Az emésztőrendszerének semmi baja!!!!

Érezni és látni fogod,ha nem bírja a pici!!!Nyugodtan próbálj neki kis mennyiségbe egy ízt adni,és figyeld!!De,ahogy írod nyugodt Baba!!!!Ha hasmenés,vagy bármi ilyen lépne fel,akkor pihentesd a hozzátápit!!!

Az én Babám hó végén lesz 4 hós, anyatejes,és én is fogok már vele kóstoltatni,pedig elég még a tejem!!!

2011. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!