Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek ordít az autóban a...

Akinek ordít az autóban a babája, hogyan oldja meg, amikor muszáj kocsival menni valahová?

Figyelt kérdés
6 hós kisfiam egy rövid ideig elvan a hordozóban, énekelek neki, csörgőzünk stb., aztán egyszer csak elkezd torkaszakadtából ordítani és addig sír, amíg oda nem érünk, vagy haza. Mit csináljak vele, hogy maradjon el a kocsiban? Egyébként a babakocsiban sem marad 20 percnél tovább. Már szégyellek elindulni vele, mert mindenki minket bámul, hogy miért sír ez a gyerek. Ha kiveszem, elhallgat, de nem bírom fél kézzel tolni a babakocsit, fél kézzel pedig őt tartani. Ti hogy csináljátok?
2010. szept. 24. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
HA menni kell, menni kell... Bekapcsolom a rádiót, hogy ne halljam, hogy sír. Nem tudok mit tenni. A babakocsihoz nem tudok mit mondani, az a ányom szereti.
2010. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
szia.ismerös a szitu.mi a hordozót éppen ezert múlt héten lecsereltük autósülésre.abban eddig ugy nézz ki jobban el van.a babakocsiban ugy van el ha tologatom.ha megállok vele huzamosabb ideig akkor ordít.de sztem ezt minden gyerköc csinálja.próbálj váltani a kocsiban ülésre hátha az beválik.....de semmiképp ne vedd ki mikor utaztok.nálunk ez volt a baj h egyszer anyosomék kivették na onnan kész káosz volt.kitartás....
2010. szept. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De még nem tud önállóan ülni. Akkor is váltsunk gyerekülésre?
2010. szept. 24. 10:57
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

csatlakozom az elsőhöz. az én fiam is ilyen (volt) 1 éves korára nőtte ki. De addig is, ha menni kellett hát menni kellett. Kocsiban rádió, utcán mp3, és nem foglalkozni a többiekkel. Ennyi.

Majd jobb lesz a helyzet, ha már tud ülni és kilát. kitartás

2010. szept. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk ez kb. 8 hónaposan jelent meg nála, addig elvolt az autóban. Volt, hogy a másfél órás utat végigordította. Semmi nem volt jó neki, már olyan dolgokat adogattam oda, mint az összehajtogatott napellenző, napszemüvegtok, minden minden, ami még maradt ott a kezem ügyében, mert már a játékokat ledobálta a másik oldalon, és nem. Semmi nem kellett, ha simogattam, a kezemet is eltolta stb. Nem tudtunk mit csinálni, próbáltam nem fogalalkozni vele, páromnak meg mondtam, hogy próbálja kiiktatni az üvöltést valahogy. Nem szoktuk sírni hagyni a gyereket, de ilyenkor nem tudunk mit csinálni. Már volt korábban, mikor először így sírt, hogy megálltunk, kivettük, akkor semmi baj, visszaültünk, elindultunk, 5 perc múlva folytatódott a műsor tovább...

Visszatérve a 1,5 órás üvöltésre: megérkeztünk, apja kinyitotta az ajtót, hogy kivegye, a gyerek tele arccal mosolygott rá. Én meg azt sem tudtam hova forduljak, hogy ne lássa, mennyire nevetek... tuti hiszti volt. Onnantól kezdve nem hiszünk neki ilyenkor, nem szoktunk megállni.

9 hónaposan lecseréltük a hordozót ülésre, abban már nézelődik, de ha olyanja van, abban is szokott üvölteni... De általában inkább elalszik, nem jellemző a hangos utazás.


Babakocsi: eddig nagyokat sétáltunk, séta közben aludt a babakocsiban, tök jó volt. Amit elkezdett felállni, mászni, a sétálás is egy fél óra múlva hisztirohamba csap át. Pedig még az sincs, hogy feszeng a kocsiban, hogy ki akarna jönni. Egyszerűen csak ül, és ordít. Így mostmár mi sem tudunk egy óránál tovább sétálni... Én is úgy vagyok mint te, sosem vettem ki, mert nem is bírom már el egy kézzel a 10 kilóját... ilyenkor is szoktam hagyni, néha beszélek vele, hozzá, akkor elhallgat, de utána megint kezdi. Játékokkal már nem is próbálkozok, mert csak hajolgathatok utánuk. A vízzel elvan egy darabig, de utána már az sem érdekes, és repül a cumisüveg is...


Majd csak megszokják, túl lesznek ezen is valahogy. Nálunk a nagy sláger a telefonom fülhallgatója, arra el szokott hallgatni és játszik vele, csak már a nyáltól nem hallok benne rendesen :o(

2010. szept. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy kényelmetlen neki hosszú távon az a hordozó, amiben van? ha nem akkor csatlakozni tudok az előttem szólókhoz: majd kinövi...
2010. szept. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy kényelmetlen neki a hordozó. Nagyon bele lehet izzadni. Tegyél a háta alá egy pelust. Meg ha bemelegedett a kocsi, meg kell állni levetkőztetni. (Mondjuk most még gondolom nem fűtötök). Én is alig várom már, hogy tudjon ülni, akkor lecserélem gyerekülésre a babahordozót. Az első gyerekem is onnantól kezdve jobban elvolt. Meg gondolom az is zavarja, hogy semmit sem lát. Háttal ül? Nem lehet az első ülésre tenni? Sajnos nálunk a légzsák miatt nem.

Szerencsére a második gyerekünk már jobban elvan, mert hátul nézegetik egymást a nagyobbikkal. Hát, kitartás, majd kinövi. Én sokszor énekelgetek neki hazáig, attól elhallgat.

2010. szept. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi visszük magunkkal az alvóskutyáját ha hisztis azt oda adom neki és megnyugszik.
2010. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
En a babakocsihoz tudok hozzaszolni mert autozni imad a fiam. Mar a hordozo lattan izgalomba jon. Viszont a seta nallunk is ramalom volt. En azt csinaltam, hogy amikor kitort belolle a siras nem figyeltem ra, bosszanto volt de akkor sem reagaltam, nem probaltam megnyugtatni es nem foglakoztam azzal ki nez es ki mit gondol. Ha viszont mosolygott a babakocsiba vagy szepen nezelodott akkor beszetem hozza, mosolyogtam, tehat nem hagytam figyelmen kivul. Neha megalltunk, mutogattam neki minden felet, falaevelet, viragot, puszit kapott stb. De ahogy razenditett a hisztire/sirasra elfordultam es holt komolyan toltam a babakocsit, semmi szemkontaktus. Par nap alatt abbamaradt, rajott, hogy sokkal tobbet er el azzal, hogy nem uvolt. Most mar barhova eltudok vele setalni akkar orakig is. Ha almos es elfarad elalszik es nem hisztizik, ha megebred jokedvu. De egy honapja ahogy faradt lett vagy nem tetszett neki valami uvoltott. Mar nincs gond de nehez volt kibirni.
2010. szept. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
12:57-es vagyok, bocsi elfelejtettem irni, hogy par nap mulva 8 honapos lesz.
2010. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!