Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kocsival mentek valahova...

Ha kocsival mentek valahova (nem saját) akkor a gyereket mibe rakjátok, átrakjátok mindig a gyerekülés?

Figyelt kérdés
olyan rossz,mert pl holnap is megyünk anyumékhoz(én+gyerek,8hónapos)a párom dolgozik,de a mi kocsinkba van a gyerekülés.Nekem nincs jogsim,igy ha bárhova megyünk kocsival(nem a miénkkel),mindig rakosgatni kell a gyerekülést,kivenni az egyikből,betenni a másikba....és nem is olyan egyszerű bekötni,én nem is tudom,csak a párom,de ő szinte sose tud velünk jönni,ha igen,akkor nyilván a mi kocsinkkal megyünk,amibe van az ülés.2gyerekülést meg nem veszek,mert nicns annyi pénzem,ez is 40ezer ft volt,hordozó már nincs,kinőtte,addig nem volt gond még volt,mert abba vittem,és azt simán beletettem,bekötöttem.Van hogy taxival kell mennünk mivel a párom dolgozik,és nemtudom ilyenkor hogy csináljam,mert eddig volt hordozó mint irtam is,de már nincs.Szóval ha taxival megyünk,az oké hogy átrakom oda a gyerekülést,na de onnantól mi van miután kiszálltunk és a taxi elmegy??Cipeljem a tizenakárhánykilós gyerekülést+a gyereket?Van valami ötlet?Mert ugye muszáj valamibe még ő belerakni,8hónaposan nem lehet csak simán bekötni a gyereket,mert kicsi.Volt valaki ilyen helyzetbe,hogy kell csinálni,vagy mit lehet ilyenkor?
2011. ápr. 8. 18:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%

azért a gyerekülésnem tizenakárhány kilo.

de nem tehetsz mást cipeled. Én 3 gyerekülés kötögettem át az egyik kocsiból a másikba (és még arra is figyelni kellett, hogy nem mindegyikben fér el a 3. ) nem nagy kunszt kb 20 másodperc alatt be van rakva

2011. ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
taxiban nem kötelező bekötni
2011. ápr. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
vidd buszon babakocsiban vagy kenguruban
2011. ápr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
köszönöm.Ha nem is nehéz,de nagy,nemtudom azt is meg a gyereket is cipelni,és sajnos én nemtudom 20mp alatt bekötni,kell vagy 5-10perc,ez van sajnos.Kengurut utálja,nincs el benne,buszon-babakocsival nem tudunk menni,mert abba sincs el annyi ideig,és korán reggel kell menni,(gyógytorna)messze van,busszal-villamossal 45perc úgy,ha jön minden rögtön,nem kell várni.Taxiba hogy-hogy nem kell bekötni?Akkor hogy"szállitsam"?És ha a rendőr megállit?
2011. ápr. 8. 18:49
 5/20 anonim ***** válasza:

(5) Nem kell becsatolni a biztonsági övet:


a) a hátramenetben közlekedő gépkocsi vezetőjének;


b) a taxi gépkocsi vezetőjének, ha taxi üzemmódban utast szállít;


c) a mentő gépkocsi betegellátó terében utazóknak, ha a becsatolás a beteg állapotának romlását okozhatja, a betegellátást akadályozza;


d) a lakott területen menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;


e) a lakott területen kívül menetrend szerinti személyszállítás végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;


f) az autóbuszban szállított 3. életévét még be nem töltött gyermeknek;


g) annak, aki külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.


(6) Az autóbusz biztonsági övvel felszerelt ülésein utazókat:


a) az ülésen elhelyezett jelzéssel (161/a. ábra),


b) a járművezető által,


c) kalauz, idegenvezető vagy a csoport vezetőjeként kijelölt személy által, vagy


d) audiovizuális eszközök (pl. videó) útján


tájékoztatni kell a biztonsági övek kötelező használatáról.

2011. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
de csak a taxi vezetőjének nem kell,de lehet nem jól láttam.
2011. ápr. 8. 18:59
 7/20 anonim ***** válasza:

akkor egy megoldás marad... elmész és lerakod a jogsit

3 hónap alatt meg lehet csinálni

2011. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én is kettőt cipelek egyik kocsiból a másikba, ez ilyen. Ráadásul ezek már szaladnak a szélrózsa minden irányába. Nem egy leányálom az tény, de ez van.
2011. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

...ja és venni a jogsi mellé egy kocsit is? mert ha 40.000-ért nem vesz másik ülést, akkor kocsit sem fog sokkal többért. :)


Én jelenleg úgy oldom meg, hogy vettem nagyobb hordozót, lehet kapni használtan elég olcsón 15 kg-ig. Abban elvan a babám, Ő is 8 hónapos és több, mint 9 kiló. Pl. a nai egyszeri gyümölcs- és főzelékevésnél is nagyon hasznos otthon, mert ülni még nem tud az etetőszékben, így ebben etetem (amúgy még inkább csak szopizik).

2011. ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
köszönöm:)Épp most nézegettem a vaterán valami nagyon olcsó gyerekülést csak arra,mikor ilyen helyzet van.Melyiket érdemesebb venni,hordozót vagy ülést?Ő 10kg,ül egyedül.Na igen,tuti nem csinálok jogsit,nincs feleslegesen annyi pénzem,na meg időm se a fiamtól,hiába "csak"3hónap,segitségem nagyon ritkán van.
2011. ápr. 8. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!