Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennek milyen következményei...

Ennek milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Számtalan helyen olvastam, hogy ha sírni hagynak egy csecsemőt, akkor egy idő után megtanulja, hogy nem ér el vele semmit, így már nem fog sírni, de attól még a problémája nem szűnik meg.

Ebből a babából milyen kisgyerek lesz? Hogy fog viselkedni?


2022. aug. 21. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

“akkor egy idő után megtanulja, hogy nem ér el vele semmit”

.

Például nem éri el, hogy végre tisztába tegyék, hogy elringassák, hogy megetessék, hogy megitassák, ha szomjas, hogy megigazítsák ruhácskáját, hogy átöltöztessék, ha melege van, betakarják, ha fázik, sőt hogy megölelgessék, szeretgessék, hogy biztonságban érezze magát az anyja, apja meleg karjában.


A 80-as években volt népszerű a Spock, minden kismama megvette, odáig voltak vele. Olvasom benne, hogy hagyni kell sírni, ridegtartásra ösztönözte az anyákat. Azonnal dobtam a kukába.

A kicsinél nincs kiszolgáltatottabb. Igen is, természetes, hogy minden szükségletét kielégíted, a lelki szükségletét ugyanúgy, ha nem akar egyedül lenni, a testi közelséged kell. Így fejlődik harmonikusan.

Így nem lesz belőle magára hagyott, lelki sérült.

2022. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt okozza amit te is írtál. Nem alakul ki az ősbizalom. Azt tanulja meg hogy az igényei nem érdekelnek senkit, magára van utalva, nem számíthat senkitől támogatásra.
2022. aug. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt a babának amellett, hogy tele a pocija, nem fáj semmije, tiszta a pelenkája még vágyik a testi kontaktusra. Igénye van az anya közelségére.


Ha ezt nem kapja meg, mert anyuka azt hiszi, ha mindene rendben, mégis sír, hogy ez úgymond csak hiszti, abból a baba azt fogja leszűrni, hogy nincs biztonságban, az igényét nem elégítik ki. Ez ki fog hatni a fejlődésére.


Ráadásul ezzel pont nem azt érik el, hogy úgymond önállóbb legyen, hanem bizonytalan lesz a hozzá közelállók szeretetét illetően is.

2022. aug. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Szó szerint, ahogy az előzők írták.

Nem attól lesz hisztis, ha csecsemökorától kezdve minden igényét kielégíted, hanem attól, hogy ha nem következetes a szülő.

2022. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

A ridegen tartott, rapszodikusan nevelt gyerekekből lesznek aztán a drogosok.

Nem kapják meg az igényük szerinti ölelést, oltalmat.

2022. aug. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Engem hagyták sírni.Nem bízom meg senkiben,mindig bizonytalan vagyok.Önbizalmam sincs túl sok,és mindig én mondok le mindenről,hogy a másiknak legyen.Ez persze bosszant,de olyan mintha belém lenne kódolva,hogy nem lehetek önző.Nem bírom a bizonytalanságot semmilyen téren.Nincs olyan,hogy majd lesz valahogy,tudnom kell mire számíthatok,ha nem tudom, akkor stresszelek addig,amég ki nem alakul valami.Párkapcsolati téren is sajnos bizalmatlan vagyok.Na hogy ez összefügg -e vagy nem,azt nem tudom biztosan állítani,de velem ez a helyzet gyerek korom óta.
2022. aug. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Azon kívül, amit fentebb màr leìrtak, nem tanulja meg, hogy alakìtani tudja a környezetèt ès szàmìt az, hogy neki mi jò.

Később könnyebben beletörődik előnytelen helyzetekbe, nem pròbàl megoldast keresni, mert megszokta, hogy felesleges bàrmit tenni.

2022. aug. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Könnyen kialakul nála a tanult tehetetlenség.
2022. aug. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!