Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam csak a levest hajlando...

Kisfiam csak a levest hajlando megenni ebedre es uzsonara mast nem, szerintetek nagy gond ez (7,5 honapos)?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete kezdodott ez az orulet, hogy ebedre csak a levest hajlando elfogadni a masodikot nem. Aztan egy hete meg a delutani gyumolcse helyett (15 orakor) is levest kell adnom neki mert a gyumolcsot is kikopi. Persze nem baj, hogy szereti a levest csak semmi mast nem fogad el es nem tudom, hogy eleg taplalo-e neki mert ugye sok benne a viz. Pl a tegnapelott a huslevesbe belevagtam neki jo sok husit meg tesztat, hogy azert legyen benne valami kaloria. A zoldseglevesbe is probalok neki sok zoldseget tenni de nem tudom, hogy jo-e ez igy? Probaltam, hogy nem adok levest egyaltalan csak fozeleket, kikopi. Amig az ebednel csinalta nem is agasztott annyira de most, hogy mar a gyumolcset sem hajalando elfogadni 15 orakor hanem leves kell neki ez egy kicsit sok szerintem. Vacsorara viszont elfogadja a muzlik, tejpet de az ebed es uzsona az csak levesbol all nallunk manapsag. Vizet is kap ugyhogy folyadek hianya nincsen. Szerintetek ez nagy gond? Vajon meddig fog tartani ez az orulet?
2010. szept. 24. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a fura, hogy elvárod egy 7,5 hónapos gyerektől, hogy 2 fogást egyen: levest és másodikat is.

Ez egyáltalán nem elvárható még egy 2 évestől sem, hogy egyszerre 2 fogás lecsússzon neki.


De hogy a problémádra reagáljak, nem baj, ha csak levest eszik hetek óta, lehet még ez lesz pár hétig, aztán majd hetekig nem kell semmi leves, csak a gyümölcs vagy a bármi más. Az a lényeg, hogy egyen, azt adj neki, amit kér. Ne erőltess rá semmit, mert megutáltatod vele az evést.

2010. szept. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

az a jelenlegi kedvence!!én amúgy is heti minimum 4 x biztos főzök levest,és a gyerek nagyon szereti.

Szerintem most ilyen korszaka van,csináld úgy a második féléket,már amelyikeket meg lehet így,(pl pörkölt,paprikáskrumpli)hogy hígabbra csinálod,több leve legyen.Hátha ha hasonlít a leveshez megeszi,aztán fokozatosan visszasűrűsödik az étel idővel.

2010. szept. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Számomra is fura, hogy egy 7,5 hónaposnak 2 fogást akarsz adni. Én ennyi idősen épp, hogy elkezdtem a hozzátáplálást, a lányom ekkor kezdte a zöldségpüréket kapni. Gondolom, te hamarabb adtál neki szilárdat, így vagytok ennyivel előbbre... Szóval. a babák nem nagy ínyencek, nem igénylik a nagyon változatos étrendet. Csak gondolj bele, legtöbb 7 hónapos most kap először zöldségfélét, alig pár kanálnyit! Egyfélét akár napokig. Nem szoktak tiltakozni :))) Sőt, sokan féléves korukig csak anyatejet vagy tápszert kapnak napi 5-6 étkezésre, minden nap... Szóval. ne erőltesd nála az evést, ez valószínűleg múló mánia, a legtöbb kisgyerek átesik ilyen időszakon. Utána visszatér a régi étvágy és a változatos evés is.
2010. szept. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van, csak az én lányom 15 hónapos.. az első válaszoló úgy látom nem olvasta végig a leírásodat, miszerint ha csak főzeléket próbálsz adni, kiköpi, szóval nem várod elh két fogást egyen.. hát én sem várom el, és szerintem éppen elég ha dús levest kap, a liszt úgysem létszükséglet, amivel ugye főzelék lenne a levesből... ha elég zöldséget és husit eszik, akkor nem lehet nagy baj, a gyümölcsöt pedig átmenetileg pótolhatod jófajta gyümölcslevekkel, esetleg gyümölcsürével, vagy üvegessel.
2010. szept. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1. végigolvastam, azt írja, csak a leves kell neki, a második nem. Ez elég egyértelmű, hogy 2 fogást akar neki adni. 1. sorban írja.
2010. szept. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5,5 honaposan kezdtem a hozzataplalast. Nem allt szandekomba 2 fogast adni. Ugy kezdodott az egesz, hogy egyik nap zoldseglevest foztem es gondoltam adok neki par kanallal ebedre, nagyon izlett neki, bevagott egy nagy tanyerral. Mivel masnapra is maradt sok gondoltam semmi gond nem lesz ha megint ezt kap. Gondolom itt hibaztam. Ez kb. 2 hete volt. 3-dik nap mar fozeleket akartam neki adni de nem kellett neki (pedig a kedvencet kapta, spenotos krumpli husival). Gondoltam nem ehes, kivettem a szekbol de nyugos volt. Paradicsom leves volt otthon es amikor a ferjem ette lattuk, hogy tatja a szajat es kell neki. Igy kapott es azt bevagta semmi gond nelkul. Masnap cukkinit akartam neki adni (ezt is szereti) de ismet nem kellett neki, igy probalkoztam ismet a maradek paradicsom levessel az elozo naprol es azt bevagta. Szoval igy kezdodott ez az orulet. Aztan ez fokozodott 15 orai evesnel is. Nem eroltetem, eszembe sincs, ha nem kell neki hat nem kell csak egy kicsit a kaloria bevetele miatt agodtam. Na majd megproballom neki a fozeleket higra csinalni. Eddig ha kortet adtam a kezebe elszopogatta, elragcsalta (pedig nincs foga), a 7 hos kortol valo babakekszet is elszopogatta a gyumolcse melle 15 orakor es elvezte is, hogy igy eheti de most mar ez sem erdekli. Fura, lehet ez tenleg ilyen idoszak. Koszonom mindenkinek a valaszokat lanyok!
2010. szept. 24. 12:25
 7/12 anonim ***** válasza:
6. sorban írja, hogy ha CSAK főzeléket ad, kiköpi
2010. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De miért engem piszkálsz, mikor a kérdező ír teljesen mást az egyik sorban, aztán a másik sorban??


Na ez már nagyon OFF, ne haragudj, kedves kérdező anyuka.

2010. szept. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lanyok, ne veszekedjetek. :) Elnezest kerek igy visszaolvasva kicsit ertelmetlen amit irtam tenleg. Sajnos sietve irtam, neha kicsit kapkodom, nem olvasom vissza sokszor amit irok. Koszonom a valaszokat mindenkinek!
2010. szept. 24. 12:45
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idős gyereknek táplálási hiba levest adni. Még 1-3 éves kor között is csak heti 2-3 alkalommal szabad levest adni a babának. Ne a baba döntse el , h mit akar enni, hanem te. A leves nem elég tápláló neki, a gyomra ugyan tele lesz , de kalória kevés van benne. neki még a főzelék való. védőnő
2010. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!