Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez norm. ális?

Szerintetek ez norm. ális?

Figyelt kérdés

A kisfiam 8 hónapos, és pár napja észrevettem, hogy a bal kezén az ujjait hajlítgatja, mint amikor valaki kaparászik valamit négy ujjal. Ezt leginkább akkor csinálja, amikor álmos, de tárgyakat tényleg szokott kaparászni ilyen módon.

Néha a szemeit is így dörzsöli. Kicsit megijedtem, mert autista gyerekeknél lehet hasonlót látni, és én sajnos állandóan bebeszélek valami őrültséget magamnak, mindig félek valamitől.

Segítenétek? Valaki tapasztalt már ilyet hasonló korú gyereknél?


2010. szept. 24. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, normális :)) Ne láss mindenben betegséget, mert bele fogsz betegedni :D A babád csupán tudja normálisan mozgatni a kezét, ebbe beletartozik az is, hogy tud kaparászni :))) Amikor álmosak, különféle nyugtató módszereket találnak maguknak (van, amelyik a fejét ingatja jobbra-balra, a másik az egész testét, a harmadik a fejét ütögeti, a tiéd így "lazít".
2010. szept. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszod! :O)

Talán azzal magyarázható az állandó aggódásom, hogy még mindig olyan hihetetlen, hogy Ő van nekem, és hogy remélhetőleg egészséges. Ez szinte túl szép, hogy igaz legyen...Pedig remélem, igaz. :O)

2010. szept. 24. 13:41
 3/4 anonim ***** válasza:
úgy van, ahogy az első írta.Az én fiam régebben a haját birizgálta,ha álmos volt, és úgy aludt el, mostanában megfogja a szempilláját,és húzgálja a szemhéjával együtt,meg nyomkodja a szemét.néha félek, hogy kinyomja, de nem tudok mit csinálni,így nyugtatja magát.a te fiad is így nyugtatja magát.
2010. szept. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó válaszolónak is, most egy kicsit megnyugodtam.

Az én fiam is van, amikor a haját is húzgálja. ez akkor van, ha már nagyon ideges.

2010. szept. 24. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!