Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Középsugaras vizelet egyévestől?

Középsugaras vizelet egyévestől?

Figyelt kérdés

Lány. Gyermekorvosunk szerint itassam, mossam le, állítsam a fürdőkádba és ha pisil, a közepén dugjam alá a poharat.

Ez úgy festett, hogy a kádban a gyerek ezerrel gimnasztikázott: guggolás, terpesz, futás stb. Amikor meg pisilt volna, ahogy megjelent a pohár a kezemben, abbahagyta. Fél óra múlva megjelent a férjem, elhatározta, hogy segít és felhúzott lábbal tartotta a kislányt. Mondtam, hogy így a pisi nem sugárban, hanem mindenfelé fog folyni. Kb. tíz perc múlva pisi: folyik mindenfelé, próbálom a poharat alátolni, erre a férjem odébbmozdul vele, amit annyival reagálok le, hogy “köszi”, erre dühösen visszateszi a gyereket a fürdőkádba és otthagy, hogy hálátlan vagyok. Ezután megint pisil, de megint eláll, amikor odatartom a poharat. Aztán másfél óra után ezt feladom, megpróbálom zacskóval, nem középsugarasan, abba kb. 5 ml-t sikerül szüretelni, de a laborba már fölösleges elindulni vele 10 előtt.

Valami jobb módszer erre a középsugaras minta levételére? Tapasztalat? Mert most úgy vagyok vele, hogy holnap zacskóval próbálom majd elsőre. Nem lesz középsugaras, de talán lesz elég és a laborba is odaérek.



2022. aug. 24. 12:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi a patikában vettünk ilyen zacsit, amit a pelusba bele kellett tenni, azt mondta a gyerekorvos, teljesen jó, tudják hogy ilyen piciknél nem lehet csak úgy középsugaras vizeletet venni.
2022. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Kisfiamnak születése óta havi az vizelet labort kell csinálni.

A gyermek vizelet gyűjtő zacskót használjuk mi is.


Illetve, ha olyasmi a gond, nektek is szóba jöhet a tesztcsik, mi azt tartjuk bele a vizelet sugárba amikor fürdik.

2022. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Vizeletes zacskó és azzal se egyszerű, nem kell középsugaras ilyen kicsinél.
2022. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Sajnos az asszisztens szerint bakteriális tenyésztéshez létfontosságú. Szerinte meg hajnalban vegyem le róla a pelenkát és ha nem ébred fel, akkor azonnal pisilni fog és úgy vegyem le. De akkor hogy mosom le előtte, meg ha fekszik, akkor majd az ágyra küldi az elejét? Meg hogy tartom oda a poharat? De nehogy felébresszem, max.félálom. Hát, kivagyok. Egy zacskósat mindenesetre már leadtam.
2022. aug. 26. 21:27
 5/18 A kérdező kommentje:
Na, megjött az eredmény: értékelhetetlen a minta, nem volt steril. Tényleg bele kell vágnunk a középsugarasba, úgyhogy továbbra is örömmel fogadok tapasztalatokat: hogyan.
2022. aug. 28. 03:22
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, mert a lányomnak húgyúti fertőzése volt és megfelelt a zacskós vizeletminta. Rengetegszer vittünk, szerintem nem fogsz tudni máshogy pisit szerezni, nálunk legalábbis, lehetetlen volt. Amit neked az asszisztens beszél, hát ilyen hülyeségeket szerencsére nem mondott nekünk senki.
2022. aug. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

esetleg kifertőtlenített bili? nálunk elfogadták, mondjuk ez se középsugaras, de nekem a zacsit nem sikerült úgy rögzítenem hogy bele is menjen...

(vagy ha nincs szőnyeg, akkor hagyod pucérkodni, és ahogy pisil, jöhet a pohár. időigényes, és takarítani kell, de nem kell kád fölött görnyedni)

2022. aug. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
De hogyan vettél végül ami értékelhetetlen lett?
2022. aug. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#8 Lemostam szappannal, körbefertőtlenítettem Betadine-nel, hagytam megszáradni. Felragasztottam a steril vizeletgyűjtő zacskót. A karomban hordoztam egy órán keresztül, hogy ne mozogja le a zacskót. Belepisilt. A zacskót lezártam egy zacskózáró csipesszel, beleállítottam egy új, zárható tasakba, légmentesen lezártam. Elvittem a laborba. Ott adtak két kémcsövet, hogy menjek a mosdóba és töltsem át. Elmentem a mosdóba, kezet mostam. Elővettem az erre a célra magammal vitt ollót, levágtam a zacskó zárt részét, majd a tartalmával feltöltöttem a két csövet, rájuk helyeztem a kupakot és leadtam. Az általános vizeletvizsgálat eredménye pár óra alatt megvolt, a tenyésztésre meg ez érkezett: “ Többféle baktérium tenyészett ki. A minta nem bórsavas csőben érkezett. A (feltételezhetően) hosszú transzport idő miatt a csíraszám megtévesztően magas lehet. Kontamináció is lehetséges!”
2022. aug. 29. 21:47
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
Örülök, hogy sikerült végül megoldani. Nálunk középsugarasat direkt nem kérnek a dokik, mert lehetetlen megcsinálni ekkora gyereknél. Azt ajánlják a dokik, hogy egy kifertőtlenített bilit használjunk ilyen esetben. Fertőtlenítsük le a gyereken, majd ültessük rá a bilire. Közben pedig víz csobogását hallgassuk (youtubeon van ilyen amúgy. Szóval nem kell vizet pocsékolni). Itassuk meg. Kb 10-15 perc alatt így meg is van.
2022. szept. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!