Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP-re éh gyomorral kell...

AFP-re éh gyomorral kell menni? Vizelet első középsugarast kell vinni vagy elég ha ott a laborban?

Figyelt kérdés
13.-án megyek AFP re de azon kívül hogy reggel menjek fel a terhesrendelésre lehetőleg elsőként,és ott megkapom a beutalót, semmit nem mondott el az orvos,aki az orvosom helyett volt. SZTK-s terhesrendelésről és laborról van szó.Másnapra tényleg megvannak az eredmények?! Mi számít jó eredménynek,értéknek?!
2013. máj. 30. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:

hát én magán dokihoz járok, de eredményem csak 2 hét múlva lett

nem kell éhgyomorra menni, de mérd meg, hány kiló vagy, fogják kérdezni, aztán ha nincs mérlegük, morcosak :)


az AFP normál tartománya: "normál értéke 0,8 és 2,5 MoM közé esik"

2013. máj. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja, pisit ált. elég ott produkálni, szerintem ne vigyél magaddal, csak "gond"
2013. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. máj. 30. 12:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem, ha már úgyis szúrnak, csináltak teljes vérképet is, nézték a vizeletet is. Így éhgyomorra mentem, és reggeli első vizeletből vittem mintát. Ha nem néznek teljes vérképet, akkor ehetsz előtte - így viszont nem tudom, mi értelme van vizeletet vizsgálni. Én inkább éhgyomorra mennék, abból biztos, hogy nem lesz gond.

Nekem egy hetet mondtak az eredményre, de már két nap múlva megvolt. De ez változó, van, ahol nem tudják nézni, összegyűjtik és elszállítják a vérmintákat, ott biztosan több időt vesz igénybe, hogy eredmény legyen.

2013. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem szükséges éhgyomorra menni. Nyugodtan reggelizz csak meg, vércukor és egyéb vizsgálat nem tartozik hozzá, amit befolyásolna, hogy ettél.

Vizelet szintén mindegy, hogy előző esti, vagy akkori reggeli, netán helyben a laborban produkálsz. Ha előző este csinálod, hűteni kell, ha reggel akkor ugye rögtön vihető, ha ott helyben, akkor evidens.

Másnapra rendszerint meg szoktak lenni az eredmények, vagyis én mindenkitől ezt hallottam és ezt is tapasztaltam.

A laboreredményeimből másolva:

MoM referenciatartomány: 0,80-1,20 (nekem 1,07-re azt mondták tökéletes)

MoM korrigált: 0,70-2,50 (1,10 lett az eredményem, az orvos és a védőnő szerint teljesen jó)


Remélem, tudtam segíteni!

28 hkm

2013. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a segítségeket
2013. máj. 30. 14:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha csak AFP-re mész, nem kell éhgyomorra menni, és elég ott pisilni. Nekem a Margit Kórházban az AFP-vel együtt csináltak cukorterhelést is túlsúly miatt, csak ezért kellett éhgyomorra mennem.
2013. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!