Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről? Meddig...

Mit gondoltok erről? Meddig terjed a szülők joga, hogy tudjanak bármit a gyermekükről?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg, hogy egy rokonunk úgy akarta fizetni a babakötvényt, hogy mi ne tudjunk róla. Anyukám "falazott" volna neki. Persze jólesik, hogy ilyen meglepetéssel készült, de úgy gondolom, hogy jogunk van a gyerek apjával minden őt érintő kérdésről tudni. (A baba még nem született meg, és eddig nem is gondolkoztunk, hogy fizetjük-e majd neki, vagy sem...) Nagyon rosszul esik az egész.
2010. szept. 24. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erről nem kell feltétlen tudnotok! A rokon valószínűleg azért nem akarja,hogy tudjatok róla,mert azt szeretné,hogy a kicsi csak felnőttkorában kapja meg a pénzt!

Akkor eshetne rosszul,ha a baba kárára akarnának bármit is tenni.

Gondold végig! Valakinek van pénze,és végrendelkezik egy másik ember javára,de erről nem tud senki! Halálakor megsértődik-e az illető,ha megtudja,hogy örökölt?

Nem kell mindenből jogsértést és ügyet csinálni.

2010. szept. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én örültem volna, ha valakinek eszébe jut ilyesmi... Az enyém senkitől semmit sem kapott :((( Szerintem azt se tudják, hogy van ilyen lehetőség vagy, hogy létezik start számla. Addig amíg a gyerekemnek jót akarnak, addig boldog lennék minden ilyen meglepetésnek.
2010. szept. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Akkor a rokon beszéljen veled és kérjen meg rá, hogy tedd be te neki a Stert számlára.

Nálunk apa nagybácsija add évente az ikreknek 20 ezret, hogy tegyük be.

2010. szept. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Úristen!!....de örülnék ha valakinek eszébe jutna ilyenre vetemedni,de sajna az én kisfiam még senkitől ilyet nem kapott!ÖRÜLJ NEKI ÉS NAGYON BECSÜLD MEG AZT A ROKONT!!!
2010. szept. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
gondolom a rokon is tudta hogy ahhoz a pénzhez még a szülő sem juthat hozzá, csak és kizárólag a gyerek 18 éves korától. Ezen szerintem nem kellene problémáznod...
2010. szept. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Óóó, örülj neki hogy van ilyen rokonöd!

Ezen ne problémázz szerintem, más hálás lenne, nem oedig kiakadna azon hogy valamit jap a gyereke!

Jól fog jönni a gyereknek 18 èvesen az a pènz ha kigyot szeretne, vagy továbbtanulni, és nemtudni ti hogy fogzik akkor állni, anyagilag megtehetitek- e majd ezt!

2010. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Istenem, bár ez lenne a legnagyobb problémám.

Ez pont nem az ami sértő ha nem tudsz róla. Az lenne sértő, ha te pl ellenzed a bébikompot és meglepnének vele.

De ebből csak előnye származhat neki.

Amúgy meg nem tudja titokban tartani, mert havonta kapsz egyenleget.

Nyugi, ez csak a terhességi hormonoktól van, majd megnyugodsz!

2010. szept. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

abban igazad van,h bármi amit öt érintö arról tudj,de ez jelen esetben nem avatkozik a nevelésébe igy nem látom kárát annak,h egy ilyen meglepivel lepjenek meg!addj hálát,h ennyire jövöbe látod az a rokonod és örülj neki!amin mondjuk kiakadhatnál az olyasmi lehet,mint amikor közölte velem anyosom,h nem kell foglalkoznunk az ovifelvételel,mert elintézte!kedves,de mi erröl mit se tudtunk apával,h a hátunk mögött ő mit szevezkedik és nem is biztos,h oda akarom beiratni a gyereket,meg egyébként is!ezt majd mi szülök eldöntjük és ha kérek segitséget akkor szervezkedjen,nem?

na ilyenen megértettem volna ha kiakadsz

2010. szept. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!